Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cabane Bucegi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Metalic
Ma intereseaza cam care este scorul la cabanele din Bucegi , de ex. cat costa cazarea un pat pe noapte (Babele, Caraiman etc.), cam cat e un ceai, cat costa telecabina si cam care mai este atmosfera in locul preferat al pantofarilor numit Bucegi.
Metalic
Multam fain , asta zic si io promptitudine
costi
Cam mari scorurile la cazare nu ti se pare ?
maddan
Cazati-va la CUMPATU, daca vreti sa stati la munte ieftin si bine.
Scorurile de la cabane sunt incredibile, si odata cu prima zapada, mai cresc!
In orice caz, recomand doar cabana Piatra Arsa, restul fiind sub orice critica.
La Bolboci era ceva mai ieftin (400k camera de patru paturi), insa tot mizerabil.
Alex2k4
Alta varianta ar fi la Piatra Arsa.
E centru national de sport si au cabana si hotel de 3* cred. La cabana am stat acum cam o luna in camera de 4 paturi cu 2 chiuvete si caldura de a trebuit sa dorm toata noaptea cu geamul deschis.
Pretul era 100k pe noapte si haleala era foarte buna si ieftina asa ca acel loc ar fi o varianta ieftina si comoda...
Gheorghe Dracu
Chiar daca nu e in Bucegi, va propun cabana Curmatura din Piatra Craiului pentru ca nu e asa departe. Din Zarnesti pana sus - cateva ore (2-4) depinzand de conditia fizica a fiecaruia. E curat, placut, nu imi aduc aminte sa fi dat prea mult pe camera. Avantajul e ca nefiind asa aproape de civilizatie (sic!) nu sunt acolo nici sosonari, nici gagici cu fitz si tocuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.