Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "problema" parbriz
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
nyll007
cand m-am uitat azi la masina am observat ca garnitura de la parbriz(din partea de jos e desprinsa), intr-un loc asa cum se vede in poza si era un pic iesita cam pe toata suprafata am prins-o la loc cat am putut dar am observat ca intrasera frunzulite pe acolo, se poate scoate ca sa o curata ? sau e lipita cuceva? am zis sa nu ma bag sa umblu la ea fara sa intreb? garantia acopera cumva treaba asta?
klaus
Ala e un chedere cu rol principal de ... frumusete.
Dupa care are un oarece rol de protectie a marginii parbrizului
Si un oarece rol pe timp rece de ... scartaiala (se freaca de parbriz daca are joc).
Il scoti partial in zona, il cureti si-l bagi la loc pe marginea parbrizului.
nyll007
multumesc cam asta am incercat sa fac , dar se pare ca nu mai sta la fel de bine ca la inceput, si daca nu-l lipsesc cu ceva cand o sa merg la spalatorie si o sa bage nenea jetul acolo o sa se desfaca iar
crezi ca e posibil sa-mi puna altul pe garantie?
klaus
baga-i un pic de silicon si lipeste-l pe parbriz (preferabil silicon de parbrize in cheder). Sau un adeziv de cauciuc (de ghete de ex. prenadez etc). Nu trebuie mult, doar putin sa-l tina.
nyll007
am prenadez o sa incerc cu ala, dupa ce o sa merg la spalatorie sa curete ala bine cu jetul acolo , are cineva idee cat costa unul nou in caz ca nu merge varianta cu lipitul?
ady85btz
Incearca in targ sa-l cauti.E pana-n 15-20 lei
nyll007
la garantie credeti ca am vreo sansa?
ady85btz
arunca un ochi pe contractul de garantie icon_mrgreen.gif .nu cred ca ai vro sansa de izband,putand fi considerata consumabila,dar incercarea moarte n-are wink.gif .
p.s: daca te duci in service mai mult ca sigur n-o sa-ti schimbe nimic,eventual ti-l lipeste
nh1980ro
Du-te la garantie si roaga-i sa ti-l puna ei cum trebuie. Ca d-aia ai platit masina noua cu garantie.
nyll007
o sa inerc sa trec pe la garantie za vad ce imi zic, daca nu il mesteresc eu, ma gandeam sa sun inainte la Meridian Vest , dar la tel poate ma expediaza repede asa la fata locului or fi mai draguti biggrin.gif
c-tin
QUOTE(nyll007 @ 9 Jul 2007, 18:19)
cand m-am uitat azi la masina am observat ca garnitura de la parbriz(din partea de jos e desprinsa), intr-un loc asa cum se vede in poza si era un pic iesita cam pe toata suprafata am prins-o la loc cat am putut dar am observat ca intrasera frunzulite pe acolo, se poate scoate ca sa o curata ? sau e lipita cuceva? am zis sa nu ma bag sa umblu la ea fara sa intreb? garantia acopera cumva treaba asta?
*



am patit acelasi lucru in plin concediu la mare. am curatat de praf chederul si geamul pe o portiune mai mare si l-am pus la locul lui.nu am simtit nevoia sa incerc sa schimb ceva pe garantie
AMW
Si la mine face la fel...de fiecare data cand plec de la spaltorie trebuie sa il fixez ca altfel zboara si il pierd...
nh1980ro
Pai d-aia ziceam sa mergeti in service, ca poate au descoperit vreun lipici minune si ei pot sa-l fixeze mai bine. Dar daca va place sa bricolati.. tongue.gif
Cocojambo
asa am patit si eu darl-am pus la loc si parca nu a mai iesit de atunci..... o sa ma mai uit...
sorinelu_gl
eu l-am lipit cu silicon negru [de parbrize] si moarte nu are...
EUGEN2008
cel mai cinstit, stai sa pierzi jumatate de zi la service sa afli ca nu se poate inlocui in garantie sau culmea ca se lipeste lucru pe care puteai foarte bine sa-l faci in parcare in 5 minute
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.