Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plecari spre Turcia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
enicolae
Plec in Turcia pe 23 iulie la 4 am din Bucuresti. Mai e cineva interesat imbratisare.gif
Noi sintem 3 persoane (adulti) si sper sa fim in vama la Giurgiu pe la 5 am.
kebbius
doua persoane pe 21 iulie, tot pe la 5 dimineata in turcia
AlexC
Eu plec pe 26 iulie dimineata catre Istanbul. Suntem 2 masini, ar fi fain sa mai adunam 1-2...
red dog
4 august, la ora 14 spre bodrum, 2 masini
enicolae
Pentru AlexC coolspeak.gif Poate plecam impreuna pana la Istambul pe 26 dimineata biggrin.gif La 5 in vama la Giurgiu wink.gif
soryn
Plec din Cluj-Napoca in 21 seara,ies din tara in 22 august spre Ozdere hotel Grand Efe,cu oprire in Canakkale noaptea de 22-23 august
enicolae
Asa ramane: pe 26.07 la ora 4-5 plec din Bucuresti catre Giurgiu
Poate ne vedem la vama !!!

Concediu placut tuturor !! biggrin.gif
gruita2005
Plecam o masina din Arad spre Kusadasi, noi trebuie sa fim in turcia in cursul zilei de 02.09.2008, mai merge cineva in perioada aceasta?
Sper sa gasesc cel putin o masina ca sa traversam Bulgaria.
pharaoh_c
Noi pe 28.08 din Arad sau Timisoara, tot spre Kusadasi, 2 masini.
CornelB
cam cat faci, pharaoh, din Timisoara, ma gandesc ca probabil ai mai fost sau cel putin ai studiat?
si pentru mine ar fi foarte interesant, insa in viitorul un pic mai indepartat, cand va mai creste cel mic...

ps: cei interesati in a gasi companie auto puteti sa consultati sau sa va inscrieti si pe lista de aici: rendez-vous turistic
pharaoh_c
Pai am considerat cam 70km/h media, deci vreo 20-21 ore. La care mai adaug eventuale opriri, vama, etc... max 24 ore. Vreau sa plec pe la pranz din Timisoara, sa ajung la 7 in Canakkale sa iau ferryboat-ul.
Teoretic vreau fara oprire la dus, si cu oprire in Istambul la intors. Din experienta zic ca se poate... acuma ramane de vazut.
Acuma trebuie sa-mi introduc harta Turciei in gps, sa vad exact drumul pe care mi-l indica. Drumul cel mai scurt este prin Serbia. Timisoara, Deta, Beograd, Sofia, Canakkale, Kusadasi undeva la 1600km, nustiu sa-ti spun exact ca sunt la serviciu si nu am acces la pagini gen viamichelin etc.
In orice caz, ramane de vazut daca planul cu drumul dintr-o bucata va fi realizabil sau nu. Din cate am vazut pe forum cam toti au oprit la Canakkale...
Ceea ce as vrea sa stiu e cat costa benzina la turci, e 7RON? blink.gif . Fiindca in acest caz trebuie mers in modul economic biggrin.gif .
gruita2005
in ce zi trebuie sa ajungi in Kusadasi, Pharaoh_c?
Daca mergi prin Serbia nu-ti trebuie viza? Daca afli ceva detalii despre tranzitarea Serbiei sa ne anunti, ca daca pleci din Timisoara prin Bucuresti-Ruse numai daca ai noroc scoti 60 km/h media. sau se poate iesi prin Calafat sau Bechet. Daca nu se poate trece usor pe la sarbi cea mai buna varianta ar fi pe la Calafat. Daca aflu si eu ceva detalii te anunt.
pharaoh_c
S-au scos vizele pentru Serbia. Se poate tranzita si se poate face un sejur pana la 90 de zile, fara viza.

sursa mae:
http://www.mae.ro/index.php?unde=doc&id=5468&idlnk=4&cat=5

si trebuie sa ajung pe 29.08 blush.gif
gruita2005
Mersi oricum de raspuns. Aseara cand am ajuns acasa am gasit si citit topicul http://www.reno.ro/Spre-Grecia-prin-Serbia...nia-t80976.html si am aflat multe despre drumul prin Serbia, ieri la lucru nu am avut timp sa caut asa mult. Cine stie poate ne vedem pe drum
cristibz
Salutare,
Plec sambata spre Turcia si inca nu am reusit sa ma hotarasc daca prin Stara Zagora sau prin Targoviste , stiu ca s-a mai discutat, poate ma lamureste si pe mine cineva care a mai fost ce varianta e mai buna si de ce.
Multumesc anticipat si ....poate mai merge cineva spre Kusadasi sambata.
pharaoh_c
Hai sa pun si eu o intrebare mai 'de buget' pentru cei ce pleaca in Turcia. Voi la ce suma va ganditi ca ar ajunge pentru un sejur, asta in ideea ca la hotel e all inclusive, si fara bani de benzina? Pur si simplu de cheltuiala? Ce preturi sunt pe acolo? Presupun ca toti au un anumit buget, cam care ar fi acela? Asta daca nu sunt prea indiscret blush.gif . De exemplu cu 500euro de cheltuiala pe 10 zile e ok, e putin? Stiu ca depinde de cat se intinde fiecare... insa asa, de curiozitate...
ydaniel
sambata la 2am plec din bucuresti.o duba alba+remorca:)
cristibz
Pe ce traseu mergi, vreau si eu sa merg sambata, inca nu m-am hotarat la ce ora si mai spune-mi pana unde mergi te rog.
08_top
@pharaoh_c


daca nu vrei toale de firma te poti incadra in 500 E dar daca vrei sa-ti achizitionezi si ceva mai de fite mai adaoga inca vreo 200 sa fi sigur.in kusadasi e bazar mare dar si magazine outlet.ai de unde alege

plecam pe 30 august la ora 5 dimineata spre alanya cu oprire la istambul o noapte.cine doreste sa ne insoteasca pe drum chiar si numai pe teritoriul bulgariei e binevenit.eu sunt sofer pe tir si cunosc traseul cheers.gif
gruita2005
Nu mai pleaca nimeni spre Kusadasi dimineata la ora 5.00 in 01. 09.2009 din Arad sau Timisoara prin Serbia?

Suntem numai o masina ar fi bine daca am fi macar 2 masini sa traversam Bulgaria de la vest la est. Astept PM daca este cineva interesat de companie pe drumurile balcanice.
pharaoh_c
gruita2005: noi plecam pe 28 dimineata, pe la 7 din Timisoara. Si noi suntem tot singuri... Las' ca pe 29 deja sunt acolo, si daca intru pe forum am sa va spun cum a fost drumul. Inca nu m-am hotarat in privinta traseului, fie prin Serbia, fie pe la Ruse....
gruita2005
Nu cred ca o sa ai timp sa intri pe net in concediu si de aia vreau sa ti urez drum bun si concediu placut. Poate ne intalnim prin Kusadasi. Noi o sa stam la vila self catering. O sa mergem cu un Bmw negru kombi cu nr. de Arad. Dupa ce ne intoarcem o sa postam impresii despre drum. Noi o sa mergem prin Serbia si cred ca ne intoarcem prin Ruse sau daca ne intoarcem prin Serbia meergem pe Clisura Dunarii sarbeasca. Apropo cand planuiesti sa te intorci?
Noi ne intoarcem in 9 sau 10 septembrie. in functie de chef si bani ramasi dupa cumparaturi.
pharaoh_c
Noi intre 3 si 8 vom fi in Gumbet, iar din 3 pana in 8 in Kusadasi. Pe 8 ne vom intoarce, si tot asa, in functie de chef si bani ne vom mai opri 2 nopti in tara la munte ori la mare smile.gif
gruita2005
Nu pleaca nimeni spre Turcia in 01.09.2008 prin Serbia? Noi plecam din Arad (eu plec de fapt din Baia Mare wink.gif cu escala la Arad) via Belgrad, Sofia, Canakkale, Izmir, Kusadasi.
P.S. Nu am gasit pe nimeni deocamdata si am postat pe aproape toate topicurile sad.gif
Concediu placut tuturor!
balky
Plec eu maine . In kusadasi . Zi-mi si mie daca ai idee daca la stara zagora in bulgaria mai sunt probleme cu drumul si pana la ce ora merge ferybotu din canakkale .numai bine
concurent
In 6 sept pe la 3 AM pleaca cineva pe ruta Giurgiu - Stara Zagora?
Eu merg in Grecia. Poate calatorim impreuna pe traseul comun.
Multumesc
driverx
QUOTE(balky @ 30 Aug 2008, 13:07)
Plec eu maine . In kusadasi . Zi-mi si mie daca ai idee daca la stara zagora in bulgaria mai sunt probleme cu drumul si pana la ce ora merge ferybotu din canakkale .numai bine
*



Nu mai stiu exact programul ca l-am uitat (cred ca intre 4 si 6 AM au pauza). Eu am ajuns la 1 si ceva noaptea si la 2 eram deja pe ferry.
kento
si eu plec spre Kusadasi in data de 28.08.2010 din Arad.Vreau sa merg prin Serbia.Suntem o singura masina si suntem dispusi sa facem drumul intr-o eventuala coloana.Am ceva experienta in sensul ca am mai fost si anul trecut cu masina.Intentionez sa dorm o noapte intermediara in Eceabat(Canakkale).Stiu cazare super ieftina acolo la hotel 3 stele.Astept ofertele voastre.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.