Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: freonul din AC
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
p3rfuzatu'
as vrea sa stiu daca se poate face completarea sau schimbul de freon in fata blocului! Am facut rost de la cineva de o butelie de freon si daca tot imi raceste slab AC-ul m-am gandit ca as putea sa fac schimbul de freon! Daca ma poate indruma cineva atunci va multumesc anticipat!!!
Alexu7
ai nevoie de niste perfuzii...
desfaci dopul, vezi ca e unu maroniu, cred ca e de pluta si torni acolo dupa ochi.



fir intins ! icon_mrgreen.gif
DragosP
Oricât de moderator aș fi eu, AlexU are dreptate. Mergi nene în service dacă nu ai sculele care-ți trebuie, ca să nu mai spun că agentul refrigerent nu prea se eliberează (așa cum ni se năzare) în atmosferă. mad.gif
p3rfuzatu'
[QUOTE][quote=AlexU,22 Jul 2007, 19:17]
ai nevoie de niste perfuzii...
desfaci dopul, vezi ca e unu maroniu, cred ca e de pluta si torni acolo dupa ochi.
fir intins ! icon_mrgreen.gif
*

[/quote]
EU am intrebat nu am dat cu "paru"!!! scuze pt deranj! ma gandeam ca poate scopul acestui forum este de a ajuta si pe altii! ai dracu neuronii astia....
Multumesc Ba!
Alexu7
QUOTE(DragosP @ 22 Jul 2007, 21:15)
Oricât de moderator aș fi eu, AlexU are dreptate. Mergi nene în service dacă nu ai sculele care-ți trebuie, ca să nu mai spun că agentul refrigerent nu prea se eliberează (așa cum ni se năzare) în atmosferă. mad.gif
*






worship.gif worship.gif worship.gif


@perfuzatu, hai prietene nu te supara, toata lumea a fost luata la misto la un moment dat icon_mrgreen.gif
operatiunea aceasta nu e la fel ca schimbatul unei roti necesita sculele unui service ! wink.gif
petronelluigi
incearca la baietii de la frigidere. de obicei se ocupa si cu asa ceva si e mai ieftin.
dar nu te astepta sa ingheti, pt ca ac-ul de pe srn e primul tip de ac facut la noi, deci......
$$ilvviu
Eu am un atelier de reparatii frigidere la parterul blocului si zilnic vad masini venite pentru reincarcare cu agent frigorific.
Problema e ca nu stiu daca baietii pun si uleiul necesar ungerii compresorului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.