Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault prezintă la Frankfurt conceptul Twingo CC
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
BOG
La salonul auto din septembrie de la Frankfurt, Renault va prezenta un nou concept realizat pe baza modelului de clasă mică Twingo.

Producătorul francez va prezenta o versiune cabrio a modelului Twingo și se pare că sunt șanse ca modelul să fie lansat în producție anul viitor.

Stirea

Rentz
Cuma Renault a fuzionat cu Peugeot ?
Seamana izbitor de mult cu un 207...
2dor
Ce odioasa, chiar, acum e grupul Renault-PSA cumva?

Noul slogan e: Createur des monstres
Arhimede
Suna foarte ingrijorator!
klaus
Chestie de gusturi. Mie de exemplu imi place (asta nu inseamna ca as si cumpara una). Aduce oarecum cu lotus-urile cabrio
BOG
Sa nu ne grabim...e doar prima fotografie disponibila iar pana in septembrie mai e ceva timp....
R19/16v
Si mie imi place.
deconectat
Eu as zice ca e superba...si ca e Photoshop.
laguna_2_interceptor
- ca sa nu mai vorbim ca mai nou PSA este interesata de RENAULT... sa nu uitam ca PSA e privat si la Renault statul Francez detine majoritatea... sincer nu vad o alianta proasta, cred ca daca se infaptuie vor fi numai beneficii, ramane de vazut ce rezerva viitorul... in plus modelul din poza mi se pare reusit...
Arhimede
Asa am crezut si eu, dar nu e photoshop.Eu ma ingrijoram pentru versiunea ce va fi in productie pentru ca Twingo concept a fost misto' dar ce-a urmat a fost dezamagitor pentru mine.

Sistemul este ca si la ferrari Superamerica.

Si imi place asta, sper sa fie ceva gen Tigra, mai fugareata si mai accesibila.
deconectat
wub.gif E superba jucaria! Totusi am impresia ca sunt prelucrate pozele...de fapt ultima sigur e prelucrata si cred ca si cea din primul post.
Arhimede
Pai ultima sigur este prelucrata.Dar asa o sa arate pentru ca "prelucratorii" nu fac niciodata mai multe imagini care sa se mai si potriveasca:)-
AlexV
si mie imi place, e frantuzeasca. cine nu o intelege ....
ady85btz
nitel da si in tigra(mai ales poponetu tongue.gif )
Lexas
motor de 1.1 - 110 hp
1.2 = 120 hp - posibila vers RS
pret ddp 15.000 euro exorbitant!!!
vers normala ..nu CC... kam 9000 euri ddp
R19/16v
AlexV a zis-o p-aia dreapta biggrin.gif
wub.gif
2dor
Problema nu ca e frantuzeasca, ci ca Renault nu prea mai face masini unice, ca toate sunt inspirate mai ales de la colegii de aceiasi nationalitate.
roty
Ce treaba are Twingo cu 207? Alta clasa, alta mancare de peste...e la un loc cu Tigra, care este insa mai scumpa..Bun, grila seamana...dar atat...

Daca ar pune un motor ceva mai mare ar o optiune interesanta pe post de masina de placere...
maddan
Bai, e misto. Si reactia sotiei spune totul: DOAR 15.000 Euro cu toate taxele?!
Mai bine nu i-o aratam... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.