Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Peugeot se ia de TT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
dcn
Inca o dovada ca atunci cand vor francezii le dau bataie la poponet tuturor cand vine vorba de design. Se zice ca vor sa-l produca in serie. Ar trebui sa faca mai des francezii asa masini.

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/226685/
BOG
[attachmentid=61746] 1.6 turbo/218 CP/ 7 secunde pentru 0-100km/h, viteza maxima 235 km/h
C a t a l i n
Totuși exagerează cu acea grilă zâmbată în față... A fost ok pe 407, dar acum e pe toate, din ce in ce mai largă... gen "zâmbetu' lu' iliescu"...
dcn
Pe un coupe sport se potriveste la fix grila aceea. Pe masini mai cuminti nu prea merge. Coupe-ul asta este exact ce asteptau multi de la Peugeot. Va aduceti aminte de modelele RC (romb si inima neagra) de acu vreo cativa ani care au trezit sentimente puternice. Asemenea masini se potrivesc mai mult cu sigla leului "cabrat".
Cypher4laguna
deja e acelasi design la toate... nu mai e individualism. Pacat.
A l e x
Eu nu sunt un mare fan Peugeot ca si masini, dar la design 407 m-a omorat cand a aparut. 407 Coupe de asemenea e superb.. Apoi 908 ala sau cat era (concept), si ala a rupt tot iar aceasta clona TT e absolut SUPERBA.

Mi se pare mult, mult mai frumos decat noul TT... Cat despre "zambet", eu zic ca da bine pe majoritatea masinilor gen 207 sau 307 facelift si arata superb pe masina asta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.