Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: merita o toba finala de inox?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
ydaniel
astept pareri rolleyes.gif merita o finala de inox de borla? lurk0000.gif
Merced
Nu.
ydaniel
wink.gif icon_mrgreen.gif de ce:)
C a t a l i n
Dacă iei tot traseul de inox... smile.gif
Petea
Deoarece la berlina finala se duce cel mai repede, eu zic ca ar merita (tata are una de inox).
CriSTI68
ce rost mai are toba de mijloc la berlina ? baga o toba finala de inox si o teava lunga de inox la motor biggrin.gif
Merced
Nu stiu dar eu am o finala penala Conex pe spate, si are cativa ani buni, bine ca mai mult a stat degeaba in perioada asta, dar oricum nu se compara cu aia intermediara pe care am sudat-o la misto mai mult inainte sa plec cu masina in "concediu" si care e un morman de rugina(normal am sudat-o degeaba, cam dupa o mie de kilometri a revenit la sunetele ei initiale). Mie o toba de inox pe o Dacie berlina mi se pare o investitie mult prea scumpa. Daca ai bani de aruncat, poti sa faci si asta, de ce nu. E si topicu' cu aer conditionat, poate rezolvi ceva si pe partea aia, daca masina ta trece "testul pisicii"(cine stie bancul, cunoaste icon_mrgreen.gif )
CriSTI68
dacia este o investitie scumpa tongue.gif
Merced
Depinde cum si in ce bagi banii. Exista si tipul ala de persoane care ar baga bani in tot felul de ornamente dar nu schimba uleiul la timp. Daca ai o Dacie cat de cat intretinuta, in afara de consumabile si rarele ocazii cand te mai lasa ceva, poti sa-ti faci treaba cu o masina d-asta. Eu facui aproape 2800 de kilometri cu masina aia din semnatura, care din 2001 si pana acu' mai mult a zacut in spatele blocului(cred ca in 6 ani avea facuti 1000 de km) si in afara de doua pene pe spate si o belea cu bateria care se putea evita din start daca nu aveam incredere orbeasca in mesterul din service, n-am avut mari probleme. Si asta e o masina statuta si coapta, daca era intretinuta in toti acesti ani altfel ar fi stat lucrurile.
sobolan
eu la a mea am in loc de toba mica o teava biggrin.gif si finala e de inox...custom made dar e buna....
Supapa_jR
Nu...pentru ca e scumpa...ia-o pe a mea si iti faci treaba cum trebuie nu cu borla cea mai sensibila finala smile.gif)
ydaniel
1-eu am incercat sa-mi tin dacia cat mai originala,cu piesele cele mai bune,fara actibilde si alte tampenii,si fara TIPS-uri
2- am facut rost de banii prin munca mea(aia stiti voi cam ce e in avatar)
3-sunt satul de esapamente care se distrug dupa 12.000km
4-imi place calitatea
5-cum se aude fara detenta?
Supapa_jR
se aude dragut...dar in loc de detenta poti pune un racord flexibil...care suna si mai misto ca are si un pic de rezonanta...
ydaniel
si de unde cumpar unu?
OAP
Eu zic ca nu se justifica diferenta de pret. Tobele normale ar trebui sa te tina cativa ani buni.
Supapa_jR
depinde...o toba borla nu tine cum ar trebui ... daca iei pietricele...sau cine stie cum o atingi se agata aiurea...i-am propus eu ceva la 300 ron...sa vad daca se hotaraste.
ydaniel
he:) scump domne;) si e si sh:))pe mine cel mai mult m-a tinut o finala 12.000km:) deci:)
brandy_tdi
Doar toba finala de inox nu merita. Daca ai pune cap coada inox ar fi ceva.
ydaniel
rectific:D traseu integral din inox.custom made:) sa vedem cum se aude.dar peste vreo 2 luni:(
Supapa_jR
E sh...pentru ca a mers 300km?? smile.gif) ok...dar tare sunt curios c traseu faci.
ydaniel
e deja facut;) si NU eu l-am facut:) ci niste vecini de port;)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.