Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare Service
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
aladinu
Baieti am de facut si eu la logan 2 reparatii pe CASCO, mai exact usa stanga spate e indoita in linie dreapta vreo 30 cm, si aripa fata dreapta infundata partea exterioara (putin).
Intrebarea mea este: ce service sa aleg sa o fac?? Am urmatoarele solutii:
- Auto Cobalcescu
- IPSO SA
- Auto Marcus Grup
- Nesty Auto Service
- Auto Center
- Dacoserv.

Am sunat pana acum la Nesty si la AMG. Nesty mi-au zis ca imi fac masina in 2 zile dupa ce primesc confirmarea. AMG au zis ca ma programeaza pe 2 septembrie. Nu imi convine sa stau atat . As vrea un service serios si la care sa nu astept atat.
Dar pana la urma renunt si la asteptat numai sa iasa bine. Ce ma intereseaza pe mine la cum o sa o repare este sa iasa culoarea bine . ATAT!! (si evident sa nu se mai vada ca e indoita smile.gif ), Voi ce ziceti??? sa merg pe AMG??? sau si Nesty sunt buni? A facut cineva o astfel de reparatie la ei??? Sunteti multumiti???

Va multumesc
korn
DECI A SE EVITA AMG! DIN TOT SUFLETUL VA SFATUIESC! AM AVUT 2 DACII DE FACUT ACOLO LA TABLA SI AU IESIT PROST - SI OPERATII MICI!

am avut un golan la reparat schimbat far si cand l-am luat nu pusesera lampa la locul ei! deci watch-out!
aladinu
hmmmm...nasol, atunci ce sa fac?? sa ma duc la nesty?? de astia ce stiti?? am facut anu tercut la cobalcescu si am fost f multumit, dar la fel ma programasera peste o luna
C@talin
Cum adica nu au pus lampa la loc ? Explica te rog frumos smile.gif
C a t a l i n
Becul probabil... bătea spre nori...
korn
farul de logan (reperul ce a fost schimbat) are un bec legat printr-un fir! farul a fost schimbat, dar cand sa imi iau obiectul inapoi i-am facut un minim test: semnaliza, respectiv lumina, prin caroserie!

dar nu asta ar fi problema, cea mai mare, problema este ca nu mi-au facut o lucrare de calitate la tabla si mai ales la spoilerul de logan! am vazut 3 masini facute acolo - toate intr-un mod prost(lgn, srn, slz)!
Kojak
Varza sunt cam toate, ma refer la service-uri...
...dar dintre toate "relele", alege un "rau" putin mai mic si incearca la ipso, sfatu' meu smile.gif
andrei_2006
@aladinu: Dacoserv. Am avut aceeasi problema ca tine si s-a rezolvat ireprosabil. Nici nu se vede ca a fost lovita.
C@talin
Deci eu pe 9 duc masina in servis ptr bara noua,vopsit capota ca e plina de zgarieturi de la pisici,parbriz,ca sau extins ciobiturile(cu un pic de ajutor din partea mea tongue.gif ) si far nou,dasta tot intrebam de far.Nu stiam la ce sa fiu atent.Deja ma astept ca gaurile ptr proiectoare sa fie decupate cu unghiera :| .

Altceva nimic,sper ca baietii de la prisma sa faca treaba buna :| ,in ciuda faptului ca-l cunosc pe sef :| .
korn

QUOTE(andrei_2006 @ 5 Aug 2007, 17:08)
@aladinu: Dacoserv. Am avut aceeasi problema ca tine si s-a rezolvat ireprosabil. Nici nu se vede ca a fost lovita.
*



esti putin optimist!
masina, ca si femeia e noua doar o data (citat dintr-un mecanic AMG!)!
aladinu
QUOTE(andrei_2006 @ 5 Aug 2007, 17:08)
@aladinu: Dacoserv. Am avut aceeasi problema ca tine si s-a rezolvat ireprosabil. Nici nu se vede ca a fost lovita.
*



deci sa merg pe dacoserv? sun maine la ei, deci sa renunt la AMG da?? Eu vroiam AMG sau Nesty ca sunt aproape de mine biggrin.gif, asta vreau si eu sa nu se vada unde a fost lovita si sa iasa culoarea biggrin.gif, sunt cam pretentios nu???
andrei_2006
Eu asa zic, tu alegi unde te duci.
alex 1
eu am masina de 2 ani iar tot ce a tinut de intretinerea masinii am facut la dacoserv,foarte multumit de fiecare data.
tedy
Confirm si eu,pt mine au fost foarte buni,inclusiv in probleme de tinichigerie-vopsitorie
Kojak
post-336-1110552475.gif
care mi-a dat + sau - la reputatie si nu s-a semnat, ca oricum e cineva cu sub 100pct. si-mi apare neutru tongue.gif
aladinu, tu ai fost, tata? wink.gif
korn
eu am fost biggrin.gif

eram curios cum merge acest strasnic mestesug de tampenie numit: REPUTATIE!
Kojak
@korn:
atunci zi si mie, ce mi-ai "servit", + sau -? tongue.gif
korn
+ doar plus, mult plus
Kojak
@aladinu:
...la fel cum te sfatuia cineva, in cunostinta de cauza sa eviti AMG, pot sa te sfatuiesc si eu sa eviti carpacii de la Nesty! excl.gif (prietenii stiu de ce wink.gif )
aladinu
Sa merg pe cobalcescu??? nu de alta dar parca dacoserv e cam departe tongue.gif, daca ziceti ca si astia sunt varza, se stie....DACOSERV.
Cat e valabila nota de constatare?????
Adrian78
De Nesty nu am auzit decat de rau ... de fapt se vede si pe fata serviceului daca intelegeti ce vreau sa spun ... de IPSO Otopeni am auzit numai de bine pe partea de tinichigerie ... dar eu nu am avut personal asemenea experiente si sper nici sa nu am vreodata.
dispeceru
am avut eu masina la autocobalcescu (valea oltului) dupa un accident si pot spune ca baietii aia lucreaza bine. eu am fost multumit de cum a iesit masina. am fost programat s-o duc dupa 10 zile de cand am sunat si am luat-o dupa 5 zile.
Kruger
Exista vreun service unde daca ma duc cu batranica mea, sa nu ma lovesc de atitudinea "A...e dacie, merge si asa...pai ce vrei dom'le sa o faci Mercedes?"

NU mai suport. Toti (ca-s mecanici de bloc sau la service) fac treaba de C.A.C.A.T doar pe premiza ca e dacie. Si ce mah nene...nu te platesc ? Nu sunt vreun zgarcit, si dau oricat face o reparatie, dar pretind seriozitate si lucru facut ca la carte. Nu ma intereseaza daca o reparatie mai mare costa jumate idn valoarea masinii, dar vreau treaba bine facuta.


Recomandari ceva aveti ?
Kojak
NU! sad.gif
Solutia: repar-o singur!
nh1980ro
QUOTE(Kruger @ 5 Sep 2007, 16:01)
Exista vreun service unde daca ma duc cu batranica mea, sa nu ma lovesc de atitudinea "A...e dacie, merge si asa...pai ce vrei dom'le sa o faci Mercedes?"

NU mai suport. Toti (ca-s mecanici de bloc sau la service) fac treaba de C.A.C.A.T doar pe premiza ca e dacie. Si ce mah nene...nu te platesc ? Nu sunt vreun zgarcit, si dau oricat face o reparatie, dar pretind seriozitate si lucru facut ca la carte. Nu ma intereseaza daca o reparatie mai mare costa jumate idn valoarea masinii, dar vreau treaba bine facuta.
Recomandari ceva aveti ?
*



Mergi la Dacoserv Militari si fa-ti programare la Viorel Nicolae si vezi cum iese.
Kruger
Asa am sa fac. Multumesc mult.
CriSTI68
krueger iti fac o programare la tata ?
wind
QUOTE(Adrianno @ 6 Sep 2007, 20:12)
krueger iti fac o programare la tata ?
*


1. Sambata asta lucreaza ? smile.gif

2. La care din urmatoarele service-uri se poate sta langa masina in timpul "interventiei"


- IPSO SA
- Auto Marcus Grup
- Nesty Auto Service
- Auto Center
- Dacoserv.

Multumesc
Kruger
QUOTE(Adrianno @ 6 Sep 2007, 19:12)
krueger iti fac o programare la tata ?
*




Trebuie sa schimb (sau sa repar) aeroterma ca caraie si urla cand ii dau drumul, sa se uite pe acolo de ce imi intra apa in masina, si sa vada daca se mai poate etansa ceva prin instalatia aia de caldura. Aseara era frig si am dat drumul la caldura, si inafara de urlatoarea de sub bord si zgomotul infernal...nu prea am simtit mare lucru in masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.