Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ser motor dacia 1310 =set motor dacia 1300?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
dan321
AJUTOR! Mare dilema...se potriveste setul motor de la o dacie 1300 pe o dacie 1310???
fiderzen
daca ai motor de 1.3 adica 1289 cmc..se potriveste,daca ai motor de 1.4 ....nu se mai potriveste tongue.gif
sobolan
daca e 1310 cu motor de 1.3 cu pm merge....uita-te in actele masinii si vezi ce motor are...
mircea.a
Diferenta dintre 1300 si 1310 la motor este la arborele cotit. 1310 are pelier marit. Mai difera patina de la lantul de distributie, volanta, discul de ambreaj si placa de presiune.
freddybb
se potriveste sigur!!! nu exista diferenta intre seturile motoare!!!!!, cu putina rabdare si lucru ai putea adapta si setul de 1.4 , pt mai multa detalii poti sa ma contactezi!!!!
freddyybb2001@yahoo.com
dan321
multumesc mult pentru ajutor! ...deci am motor de 1289 cm3, deci sa inteleg ca setul motor de 1300 sigur se potriveste la dacia mea 1310!
vierme_ha
vezi ca nu e bine sa te iei dupa acte.a mea e din 1990 si scrie in acte 1289.cand am scos un piston cu tot cu biela prin cilindru m-am lamurit ca de fapt am 1.4.deci la 1300 biela nu incape prin cilindru ca e prea mic diametrul interior,astfel iese tot ansamblul piston-biela-cilindru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.