Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suna o alarma auto intruna
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
XMihai
Ma dispera in pmea o alarma auto de mai bine de 30 de minute, suna intruna fara oprire si nu o opreste nimeni.
Ce sa fac? ca pe bune ca ma dispera, imi facu 1000 de draci gun3.gif gun3.gif gun3.gif
tatabobu
Mergi jos, vezi ce numar are masina si suna la 112. Intra la deranjarea linistii publice.
XMihai
pai suna pe aici pe undeva
nu chiar in parcarea interioara.
Ce sa fac? sa ma apuc sa caut?

La ce nr sa sun?112?
Marty
Sau suna la 098 898989, poate-ti trece. wink.gif
wo_name
mai suna?
StefanT
Cred ca a cedat nervos, cauta masina...
l@u
Il vedem la stiri.......cred ca s-a aruncat de la balcon ohmy.gif
tarzy
QUOTE(XMihai @ 11 Aug 2007, 00:32)
Ma dispera in pmea o alarma auto de mai bine de 30 de minute, suna intruna fara oprire si nu o opreste nimeni.
Ce sa fac? ca pe bune ca ma dispera, imi facu 1000 de draci  gun3.gif gun3.gif gun3.gif
*




pai ....:

1. inchizi geamul termopan si dai drumul la AC
2. iti pui doape/perna in urechi
3. iti iei calabalacul si pleci la casa de vacanta
4. cobori ..identifici masina "in cauza" si suni la politie (nu 112 - ala e ptr urgente)
5. cobori ..identifici masina "in cauza" fortezi cap[ota si deconectezi bateria, sau ..... smulgi goarna si dai cu ea de pamant
6. deschizi un topic pe DC - pardon ..... banuiesc ca NUMAI asta ai facut pana acum
DragosP
QUOTE(tarzy @ 12 Aug 2007, 09:05)
pai ....:

5. cobori ..identifici masina "in cauza" fortezi cap[ota si deconectezi bateria, sau ..... smulgi goarna si dai cu ea de pamant
6. deschizi un topic pe DC - pardon ..... banuiesc ca NUMAI asta ai facut pana acum

5. Foaaarte tare! Oare de ce nu mă mir?
6. Hm. Vezi aici.
radian
Tarzy nu se dezminte, ramane in continuare adeptul solutiilor radicale... wacko.gif
tarzy
QUOTE(DragosP @ 12 Aug 2007, 08:09)
5. Foaaarte tare! Oare de ce nu mă mir?
6. Hm. Vezi aici.
*



linkul dat nu merge

nici eu nu ma mir, aproape ca de obicei interventiile tale sunt .... in afara subiectului si ..... bag de seama cu ceva sageti mai mult sau mai putin acide contra mea.

daca ai gandi un pic ... ai vedea ca eu am oferit mai multe alternative ... mai mult sau "radicale".


QUOTE(radian @ 12 Aug 2007, 09:32)
Tarzy nu se dezminte, ramane in continuare adeptul solutiilor radicale...  wacko.gif
*



si nu numai .... din cate ma mai pricep eu la aritmetica ..... din ce am propus eu sunt mai multe solutii pasnice decat "radicale"


PS: bre bajeti .... da' ce .... aveti cu mine .... ca vad ca ma cam cautati si ... nu in coarne ..... am o rugaminte .... daca tot vreti "tiganeli" de genul asta aideti macar sa nu o facem asa in public si pe topicuri "constructive"

PPS: jur ... pe ce am mai scump ca alea de le-am "agatat" in ultima vremea nu erau nevestewle voastre (sau eu nu stiam de asta) ca altfel chiar nu-mi explic atata inversunare

PPS: acum plec la mare .... asa ca 4-5 zile puteti scrie ce doriti ca oricum nu prea cred sa am acces la net
Danny_bb
radmasa.gif tare pps
nicu022003
Cred ca XMihai a cedat nervos smile.gif
Sony
L-am vazut la stiri! A rapit-o pe fata lu' Basescu, insa fiind stresat de alarma aia care urla a rapit-o p-aia grasa, in loc sa o ia p-aia buna. biggrin.gif
DragosP
QUOTE(Sony @ 12 Aug 2007, 13:18)
...a rapit-o p-aia grasa, in loc sa o ia p-aia buna. biggrin.gif

Are trei? radmasa.gif
XMihai
mama ei de alarma...s-a oprit in final, nu exagerez dar cred ca a sunat o ora fara oprire, ori a anuntat altu inaintea mea ori s-a dus bateria.

12 Aug 2007, 19:05:
Edit:
Acu am un vecin care se chinuie sa faca lurk0000.gif dar nu prea ii iese, mai mult fum de cat floricele sleep.gif
Alexu7
macar face fum la el incasa.
azi la mine in cartier a foost zi de gratar a iesit marlanu si s-a apucat sa faca foc de tabara si intr-un final gratar 052.gif
XMihai
pai ajunse fumu si la mine biggrin.gif de unde credeai ca stiu ca face ala popcorn?
Alexu7
icon_mrgreen.gif poate era stresat ca si-a luat amenda ca-i suna alarma aiurea si s-a hotarat sa-si dea foc in semn de protest
OAP
Daca alarma nu mai suna inseamna ca problema s-a rezolvat si topicul ar trebui inchis sau schimbat in: Fumega de la unu de vre-o jumate de ora. Ce sa fac?"
hash
Apropos de lurk0000.gif , cum se fac la microunde ? Idei ?
nicu022003
QUOTE(hash @ 12 Aug 2007, 23:46)
Apropos de  lurk0000.gif , cum se fac la microunde ? Idei ?
*


Ai chef de lurk0000.gif la ora asta?
C@talin
Bre ce bun e aparatu ala de facut pop cu aer cald tongue.gif.Cred ca il am din 97 biggrin.gif
DragosP
QUOTE(hash @ 12 Aug 2007, 23:46)
Apropos de  lurk0000.gif , cum se fac la microunde ? Idei ?

Păi cumperi pungi din alea care se găsesc prin zupermarket-uri, gata de băgat la cuptior. Și cetești ce scrie pe ele. În general, undeva între 4..5 minute parcă trebuie lăsate. Nu mai țin minte, n-am mai făcut de un an, da' parcă așa era.
vis-a-vis
2-3 minute, pana cand incepe sa se rareasca cadenta de poc-poc-uri... dupa 5 minute sunt cam scrum biggrin.gif

Apropo' de alarma, la mine suna cu orele, cand se-apuca cate una, m-am obisnuit.
A sunat una o noapte intreaga si a doua zi era masina plina de pamant biggrin.gif
Radduu
QUOTE(tatabobu @ 11 Aug 2007, 02:38)
Mergi jos, vezi ce numar are masina si suna la 112. Intra la deranjarea linistii publice.
*



de ce nu suni la politie? poate cineva a incercat sa fure masina, sau poate a furat ceva din ea.....asa faceti toti..vai ma dispera.
Acum o luna...cobor afara, vine o vecina : vai ti-a sunat alarma toata noaptea, m-a disperat!....am ajuns la masina, bineinteles nu mai aveam oglinzile laterale...Toti stiti sa dati din gura atat....pana vi se intampla voua (vorbesc la general)
vis-a-vis
Ce bine-mi pare! radmasa.gif
pastrama
QUOTE(hash @ 12 Aug 2007, 23:46)
Apropos de  lurk0000.gif , cum se fac la microunde ? Idei ?
*


Daca n-ai d-alea smechere la punga, iei un castron mare, pui neste graunte-n el, putin unt peste, acoperi castronu cu o farfurie si-l bagi in micround! smile.gif Dai drumu la instalatie si astepti pana nu mai bubuie...si gata. rolleyes.gif

Mi-ati facut pofta...da mi-e leneeeeee!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.