Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Ulei 5w40 si antigel Glaceol
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
GoGu
In urma "reviziei" de astazi mi-au ramas disponibile urmatoarele:

1) 1 litru ulei Elf Excellium LDX 5w40, API SL, in bidonul de 4l (se poate verifica usor cantitatea, bidonul e gradat) = 20 ron

2) 0,5 litri antigel Dacia Glaceol RX concentrat (iese un litru de solutie pt -37 grade C) in bidonul original = 7 ron

Le dau ca pana mi-or trebui mai trec luni bune... smile.gif

Pret ulei + antigel = 25 ron

Mai ofer, gratuit, un rest (sub 1 litru, nu stiu exact, bidonul nu e gradat) de ulei Dacia Oil (Texaco) 5w30, API SJ, in bidonul original de 4 l (mi-a ramas de la revizia trecuta si nu am ce face cu el).

Din motive de valoare mica si ambalaj destul de voluminos as prefera sa le dau cuiva din Iasi...
GoGu
Mai adaug la lista si:

3) Un bidon sigilat de 0,5 litri lichid frana ELF Frelub 650 DOT 4 = 10 ron

Haideti, copiii au nevoie de pantofi noi... tongue.gif
Danezu
Stii cumva daca lichidul merge pe megane? Daca da ti-l iau eu pentru rezerva biggrin.gif

QUOTE(GoGu @ 14 Aug 2007, 22:30)
Mai adaug la lista si:

3) Un bidon sigilat de 0,5 litri lichid frana ELF Frelub 650 DOT 4 = 10 ron

Haideti, copiii au nevoie de pantofi noi...  tongue.gif
*


GoGu
Pai vezi in manualul masinii, daca zice ca foloseste lichid DOT4, atunci e bun...
Daca esti dispus sa mai platesti si ~5 ron transportul, atunci e al tau, dar nu mai faci mare afacere...
GoGu
Nu are nimeni de schimbat uleiul (mai luati 2 litri plus asta al meu si iesiti mai ieftin decat daca luati un bidon de 4 l) sau de completat antigelul (asa ca mine, ca am luat 1l concentrat = 2l solutie, ca sa completez 2-300 ml solutie)?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.