Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tablou bord papuc diesel
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DomnulK
salut, am nevoie urgenta de putin ajutor. am un papuc diesel<al tatalui> nu i se mai aprin becuriel de iluminare. mi-am bagat minile prin matele de sub bord, am gasit eu becurile le-am scos si lea-m inlocuit. dar tot nu se aprind.
as vrea sa scot ceasurile cu totul de acolo?
m-am chinuit eu cat am putut dar nu am reusit.
Cum se scot acele ceasuri?
DomnulK
chiar nu stie nimeni cum se demonteaza?
Bullix
Avand in vedere ca ai Papuc Diesel (productie relativ noua), atunci sigur ai bord de CN si in cazul asta trebuie dat jos bordul pentru a scoate ceasurile.
DomnulK
alta solutie nu am?
cum se da bordul jos? in cate suruburi e prins?
alinushy
se scot cu toata masca aia neagra pe care sunt butoanele, comanda climatizare, .... cam greu dar merge,
ceaki
poate ca nu tre dat jos. uitate daca nu e iesit vre-un fir alb din spate. din cate stiu eu bordul e alimentat separat de mufe printr-un fir care intra intr-un papuc din spatele ceasurilor de bord in partea stanga. sau mai poate fi defect reostatul de reglaj luminile din bord, daca ai asa ceva

18 Aug 2007, 22:20:
sper ca te-ai referit la becurile care lumineaza bordul noaptea. eu la alea ti-am dat solutia.
DomnulK
trebuie dat jos. astept inca pe cineva care stie cum se desface si cum se scoate.
Adrian_Boy
Nu stie nimeni cum se da bordul jos la nici un model ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.