Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebari piese
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Kruger
Am lovit un daciot la stop in spate, si omul avea carlig. Natural ca el nu a patit nimic, eram in viteza intai. Eu mi-am indoit spoilerul, si masca dintre faruri. Am lovit-o putin lateral, exact in dreptul unei balamale a capotei. Ce anume va trebui sa shimb ? Spoilerul tot, masca...si mai ce ? Stiu ca mai exista si o bara sub spoiler. Mi s-a rupt deasemenea din cauza socului, si partea aia de sus unde sta surubelul de reglat in far, drept urmare acum farul bate mai jos ca nu mai e sustinut in partea de sus. Se poate lipi cumva acolo ?


Cam cat credeti ca ma duce reparatia din punctul de vedere a pieselor ?
Muttley
Nu dispera, nu e grav. Se intampla oricui.

Cateva milioane te costa daca vrei piese noi. Dar nu multe. Apuca-te de desfacut la ea si ai sa vezi singur ce trebuie schimbat.

E o nimica toata, bafta smile.gif
Kruger
Am inteles ca spoilerul e vreun milion si ceva cu tot cu colturi. Bara din interior vreo cateva sute de mii, si masca dintre faruri...habar nu am. Sper sa nu fiu nevoit sa schimb si unul din faruri. Am s-o desfac saptamana viitoare cand iau banii, dvroiam sa am doar o idee asa...orientativa. Mecanicul meu lucreaza ieftin.
diaconuliviu
Spoilerul din plastic= aprox 120 ron piesa centrala, vreo 200 complet. Spoiler dintr-o bucata, banuiesc tot in jur de 180-200 ron. Daca gasesti mai ieftin, ia, pe aici cam astea-s preturile.
Kruger
Acum 3 saptamani nu aveam nevoie de spoiler, dar trecand prin Vitan am intrebat intr-o doara cat costa, si retinusem parca ceva de ordinul 140 RON spoilerul fata complet, cu flapsuri cu tot. Ala dintr-o bucata e ceva mai ieftin, dar e model ranjetu' lu' Iliescu, si nu merge pe a mea.
mad toz
Masca dintre faruri e 25 de RON de uzina,daca iti trebuie si plasticu pentru ea este 7 RON.Un far este 70 RON,un spoiler din plastic mai bun este 180 RON.
Cam astea sunt preturile.
CriSTI68
ai scapat usor, doar stii ca eu am intrat cu iveco in propria masina icon_mrgreen.gif
SSilent
QUOTE
ai scapat usor, doar stii ca eu am intrat cu iveco in propria masina icon_mrgreen.gif

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
deci nui chiar asa de grav la mine....io am dat cu spatele in bloc unsure.gif miam indoit bara si miam dislocat toba blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.