Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stopuri aspect diferit
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
TBonu
Puteti sa imi dati si mie o idee ce modificare sa fac la stopuri ca sa le dau alt aspect dar sa raman in limita legalitatii ? Sugestii, poze ceva...
ahyle_blue_eyes
Poate-ti faci o idee:
TBonu
Da stiu dar folia aia e legata??
BoomPunk
Ahhhh,tu ce crezi? radmasa.gif
TBonu
Pai stiu daia am si scris " sa raman in limita legalitatii"
marius80_eugen
Folia sau innegrirea stopurilor prin orice mijloc devine ilegala ! Singura modalitate ar fi fost manufacturarea unor stopuri transparente complet , mate , cu becuri de culori standard in interior sau chiar leduri . Sincer nu se merita ... sunt mai multe sanse sa iasa urat decat sa iasa ceva bun . Apoi depinde f mult de culoarea masinii . Eu o am rosie si stopurile actuale imi plac f mult .
Singurul lucru care m-a deranjat a fost asimetria stopurilor , asa ca am pus o folie rosie peste stopul de marsalier , se vad simetrice , stopul se aprinde un fel de roz f deschis , nu ia mult din lumina initiala , care oricum era chioara si folosesc mereu avaria cand dau cu spatele ca oricum nu se vedea nimic cu un singur stop .
wind
marius ce tratament au mai "suferit" stopurile tale ca parca nu arata ca alea stock(in afara de folie pt mers inapoi).Mie mi se pare ca ai dat cu un pic spray rosu. Asa e ? si apropo stii codul de culoare pt rosu, sa nu ne mai chinuim pana nimerim culoarea, eventual de unde ai cumparat
ms
free_fiber
Pe stopuri se da cu vopsea transparenta (desi si asa e ilegal); ce se gaseste si in hypermarketuri.
marius80_eugen
Pe stopuri NU am dat cu nici o vopsea ! V-am spus ca se potrivesc f bine cu rosul imperial al Scufitei mele .
Am incercat initial sa dau cu vopsea rosie transparenta special pt stopuri si geamuri , dar nu a iesit bine , asa ca am facut rost de putina folie rosie transparenta si pe aceea am decupat-o si am lipit-o ( era auto-colanta ) .
ahyle_blue_eyes
o poza pls !Si a mea e rosu imperial si as vrea sa vad cum arata!
TBonu
E a mea e alba, deci nu am cum sa i fac stopurile rosii eu as fi vrut inchise la culoare.
Psych0
fa-i-le cu vopsea neagra .. dar o tenta de negru apoi da un lac pe ele sa nu se curetze vopseaua .. eu asa am facut si da bine cu stopurile negre .. eu pe mashina am pastrat alb - si negru .. asta e cromatica de pe mashina ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.