Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: o gramada de piese
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
razvanarghius
am aproape toate piesele dintrun motor:
--o chiuloasa(dar trebuie refacut filetul la bujia 2)
--o baie
--vibrochen la cota r 2 si la palier marit
--capacul de la culbutori
--volanta
--pistoane cu camasi
--pompa de ulei
--...
si inca o gramada de piese.
Am nevoie de un radiato care ar vrea sa facem schimb de piese ori ce fel dar numa de 1300/1310
Merced
M-as baga si eu la schimburi. In principiu am rulmenti o gramada(desi multi sunt d-aia de nu-stiu-ce utilaj care se potriveau pe Dacie, se scot capsele la ei ca sa pot fie pusi din ce am inteles de la cineva), niste segmenti Segmont cromati pe care nu cred ca-i voi folosi prea curand ca n-am de gand sa fac motorul cu un an inainte s-o duc la REMAT, vreo doua garnituri de chiuloasa care-s cam strambe ca au stat prin debara cam aiurea, nu stiu daca se mai pot folosi, am capac de pompa apa, am vreo doua delcouri romanesti de EP nou noute(unul cred ca-l pun eu, sau cel putin capacul), si mai am chestii gen vibrochen(nu stiu de ce e, cine l-a facut, etc.), alternator(si asta cred ca o sa-l tin), si altele duse pe la tara ca sa nu ocupe degeaba loc. Mai bagati si voi liste sa vedem care cum ne tocmim, acum o dam pe trocuri. icon_mrgreen.gif
razvanarghius
care vrea sa facem schimb?toate piesele care vreau sa le schimb sunt in stare foarte buna.
mad toz
Pe altelnatorul ala ce ai vrea merced? biggrin.gif Este de 50 A?
Merced
Nu stiu daca sa-l dau ca al meu incepe cred sa-si dea duhul. Nici nu m-am uitat de cati amperi e, o sa ma uit si o sa va spun.
psihoursu
si eu am multe piese de dacie pe care vreau sa le vand sau sa le schimb. Am un set de segmenti noi de 1300 facuti de prems si multe alte tampeni
razvanarghius
spune ce ai sifacem schimb. cat mai curand happy.gif
razvanarghius
nu ii trebuie la nimeni piese
Minel
Ma bag si eu in seama cu piese oferite spre vanzare sau schimb :
-bloc de lumini
-delcou complet
-etrier dreapta,cilindri receptori spate break
-vas expansiune de sticla apa
si mai multe maruntisuri
ANTIdacie
are cineva o galerie de evacuare pt o dacie 1310?
CriSTI68
cred ca am eu prin garaj de 1300
razvanarghius
a eu o galerie de 1310
CriSTI68
2 carburi webber nu are nimeni pt schimb ? icon_mrgreen.gif
Uncle-Sam
M-ar interesa arborele, dar n-am nimic sa dau la schimb....
papamuntz991
imi trebuie un arc spate...

am de dat:saboti spate(2) si maruntisuri...

[...]
diaconuliviu
Se vrea topic de SCHIMB. Daca se transforma in vinzare-cumparare il mutam la bursa.
papamuntz991
priceput liviu dar daca n-am sa dau la schimb asa multe..completez valoarea...sabotii noi sunt 40 lei,,,arcul 75...
razvanarghius
uncle sam daca vrei vibrochenul sa sti ca e la cota R2 si la palier marit
diaconuliviu
QUOTE(papamuntz991 @ 1 Oct 2007, 12:15)
priceput liviu dar daca n-am sa dau la schimb asa multe..completez valoarea...sabotii noi sunt 40 lei,,,arcul 75...
*


asta o faci pe privat.
papamuntz991
da asta asa e...my bad...

sa auzim de bine !

2 Oct 2007, 14:37:
LE:
inca am nevoie de arc:)
Merced
Planetare lungi in stare buna are cineva? Dau la schimb si toata debaraua de piese daca e nevoie. sad.gif
mad toz
Am eu biggrin.gif.Adica aia din stanga e mai folosita un pic nu stiu sigur daca bate ,dar aia de stanga te asigur ca are doar 2000 de kilometrii.
CriSTI68
caut si eu pieptene dala de la parbriz de renault 12
Sistem comanda climatizare renault 12 icon_mrgreen.gif
bartenders
@adrianno, asta?
buratino28
am un alternator si un delcou
m ar interesa o planetara sau amortizoare spate in stare buna
mad toz
CAti amperi are alternatorul?e functionabil?Am eu planetare lungi
CriSTI68
QUOTE(buratino28 @ 12 Oct 2007, 10:52)
am un alternator si un delcou
m ar interesa  o planetara sau amortizoare spate in stare buna
*



arunc eu o privire in garaj maine dupa amortizor
CriSTI68
ce se mai aude de peiptenele de la parbriz de R12 ? muttley nu le dai ? icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.