Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reset RadioCasetofon
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
RiKardo
Salutare

Situatia sta ceva de forma urmatoare, am dus masina in service pentru a-i schimba un rulment dreapta fata - fiind vorba de un Renault Megane 1. Acolo, baietii au facut un test cu ea in parcare pt a verifica directia la viraje, etc, accidentand masina cu alta prezenta in service si condusa de un tinichigiu prin service fara aprobarea nimanui. Dupa accident a rezultat o aripa dreapta spate busita destul de tare, bara spate, ornament, capota de pe portbagaj deplasandu-se si ea inspre stanga. Baietii au scos stop-ul de pe spate pt a remedia aripa, dar cand l-au montat inapoi, se pare ca nu se mai aprinde becul de pozitie iar afisajul de la bord cu ceasul si Radiocasetonul a fost resetat.

Aceste detalii nu le-am observat pe moment cand am ridicat masina din service (dupa 5 zile) si apelez la ajutorul vostru pentru a-mi spune ce cod trebuie sa introduc la radiocasetofon ca sa functioneze. Masina a fost achizitionata de mine acum 2 luni asa ca orice sfat ar fi util.

Multumesc anticipat !
aho
Cand ai cumparat masina nu ai primit si manualul radiocasetonului? Trebuia sa ai codul notat pe un cartonas sau macar pe manual. In general asa face lumea in cazul in care schimba bateria sau ia borna jos sa stie de unde sa ia codul.
In concluzie cauta bine prin hartiile pe care le-ai primit cand ai cumparat masina.

Multa Bafta!
RiKardo
In concluzie, am cautat bine dar fara succes, stie cineva vreo metoda de a descoperi acel cod, va rog...
vibratie
QUOTE(RiKardo @ 30 Aug 2007, 00:19)
In concluzie, am cautat bine dar fara succes, stie cineva vreo metoda de a descoperi acel cod, va rog...
*



La Logan, codul e trecut si pe factura. Daca nu il ai nici pe factura trebuie sa iei legatura cu cei de la service. Poate gasesti alt service, totusi.... wink.gif
bogo4all
Chiar sunt curios ce solutie exista ca nici eu nu am codul la casetofon si nu stiu ce voi face in caz ca voi da borna bateriei jos.
desk
cauta codul scris ori in cartea de service ori in cartea casetofonului
tre sa fie
Apropo: codul de la cheie il ai scris undeva?

Ultima solutie suna-l pe vechiul propietar
bogo4all
MAN ai rezolvat treava ca am nevoie sa aflu si eu cum ai descoprit codul, si mie mi s-a resetat hu si am nevoie sa ma ajute cineva. Masina este adusa de afara si nu are codul sad.gif, daca stie careva ii raman dator si daca se poate cat mai repede . 10x
VladL
Daca e HU original al masinii poti merge la reprezentanta cu actele de proprietate si ti-l dau din baza lor de date. Daca nu sry.
Ia-ma Acasa
vladL are dreptate! si mie mi-a adus cineva masina din franta dar nu mi-a zis codu...si oricum nici ala nu-l stia! m-am dus la reno cu talonu si mi l-a zis biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.