Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bolturi usa Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
vioar
Unde gasesc si eu bolturi pentru usi la o nova din 98.
Am intrat in toate magazinle pe care le-am intalnit prin bucuresti si nu gasesc nicaieri.

Mersi.
Georginho
In Vitan, sigur.
blackdoggy
Am gasit eu in targul din vitan la 3 ron setul parca, dar daca le iei cu gandul ca o sa scapi de jocul usilor nu e cea mai buna solutie.
volint
E belea mare. mai bine le lasi asa cum sunt. Am incercat eu la mine pe usa din dreapta spate sa le scot si am reusit doar sa stramb balamaua. AI mare grija daca tii neaparat sa schimbi ceva. Balamalele sunt sudate de stalpi si nu le poti demonta decat prin taiere. Si atunci mai bine strangi chederul (cum am facut eu) si dispare "troncanitul"; mare grija la reglajul inchizatorii ca se poate deschide in mers!!

Spor!!..
vioar
Lucrez foarte aproape de vitan de 3 saptamani imi tot promit toti pe acolo ca aduc dar nu a adus nici unu.

Nu ma intereseaza jocul poate sa fie oricat de mare,problema este ca la usa stanga fata sunt rupte bolturile de tot smile.gif.
cristidb
Pana gasesti poti folosi niste suruburi de lungime si grosime potrivita.
vioar
@cristidb mersi mailul trimis.

Asa am si facut smile.gif dar totusi nu am chef sa stau cu suruburi.
Ma gandeam sa le fac la strung la o cunostinta,dar imi zice ca dupa ce le pun,foarte greu le voi mai scoate pe cele facute la strung.

mastersync
nu stiu ce numiti voi bolturi , sau la ce se folosesc si unde sunt , dar am si eu probleme cu ...troncanitul usilor , ce sa le fac ? :|
OVIDIU_1600
radmasa.gif pentru linistea ta ; cu bolturile facute la strung...ai de gand sa le schimbi frecvent?eu am facut 2 si nu am probleme si nici nu vreau sa umblu la ele doar de dragu de a avea ceva de facut!!!! multa bafta!
apollo
QUOTE(mastersync @ 12 Sep 2007, 22:41)
nu stiu ce numiti voi bolturi , sau la ce se folosesc si unde sunt , dar am si eu probleme cu ...troncanitul usilor , ce sa le fac ? :|
*




mai strange acel cuim din stalpul masinii de care se prinde portiera sau schimba chederele.cred ca s-au presat si nu mai revin la forma initiala.

cred si eu, ca la caldurile care au fost mi-a pocnit si cauciucul, nu as vedea de ce sa nu fie probleme si cu chederele.
Cristi_aind
Sal all! referitor la bolturile de la balamalele udilor de nova! Merg puse bolturi de Solenza , dar trebuiesc un pic marite gaurile de la balamale pt ca acele bolturi sunt mai groase! Asa scapati de zdroncanitul usilor in mers/inchiderea sau deschiderea lor greoaie! Bafta! victorie.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.