Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: IPSO Ploiesti
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
nelamuritu
Eu ma duc la ei in service si sint FOARTE MULTUMIT de serviciile lor. Voi ce parere aveti?
allex6x6
Eu am avut mare ghinion. Am avut aripa stanga infundata si un stop pe spate spart. Am fost la casco (la generali), am rezolvat treaba intr-un sfert de ora, mi-au dat autorizatie pt reparatie aripa si schimbat stop. Am fost sa ma programez la ipso. Prima zi libera era peste o luna jumate!! In fine, m-am programat ca oricum nu ma grabeam, puteam sa merg linistit cu ea asa. Am fost pe 1 noiembrie. S-a uitat unu la masina si a zis ca ar trebui schimbata aripa, nu reparata, ca e prea mult chit de bagat in ea. Reparatia urma sa dureze 10 zile nelucratoare!!! Asta fara reconstatarea (trebuie reconstatare deoarece casco mi-a dat sa repare aripa, iar ei vroiau s-o schimbe). Reconstatarea asta dura intre o zi si 7. Am lasat masina acolo. In ultima saptamana jumate am tot sunat la ei sa intreb ce se mai intampla. N-a raspuns nimeni. Ma duc sambata sa vad ce se intampla. Nu se lucrase absolut nimic la masina. De ce? Pt ca n-a raspuns asigurarea la mail. Pai si daca n-a raspuns, cat mai tineati masina in service? Cat timp? Nu stim, ca nu eu am facut primirea masinii, nu e pe tura mea. Vb cu cei de pe tura cealalta.
Am innebunit de nervi!!!

In fine, m-am lungit prea mult. Azi ma duc la asigurare sa vad de ce n-au raspuns la mailul lor, si apoi merg iar la service sa-l strang de gat pe ala de pe tura cealalta.

Va dati seama de parerea mea despre ipso. Apropo, este vorba despre ipso din bucuresti, ala din ploiesti nu stiu cum e.

Edit: azi, luni, se fac 12 zile lucratoare din cand e masina la ei, 19 zile in total.
body
Dezastru ! La noi la 2 Dacii papuc de la firma au "uitat" sa puna la loc nu-sh ce piulite la cardan si s-a pierdut tot uleiul . Masinile erau in garantie iar serviceul este IPSO Ploiesti.
allex6x6
Sa va zic si finalizarea comediei! M-am dus la asigurari sa-i intreb daca au primit mail de la service. Au zis ca da. I-am rugat frumos sa mi-l arate. Era o cerere pt ore suplimentare. Mi l-au printat. M-am dus peste aia la service. Le-am aratat mailul, si ala de acolo, cu o fata senina imi zice ca da, asta e mailul, dar sunt 2 mailuri, unu pt ore suplimentare, unu pt inlocuit aripa. Pai si unde dracu e mailul ala pt aripa? Ca uitati-l aici. Ma uit la mail, era ok. Zic ma duc peste aia la asigurare. Si aici i-a venit ideea idiotului. A dat el telefon. L-a cerut pe agentul constatatorul la care am fost eu. Agentul cand l-a auzit, a inceput sa tipe la asta, sa-l faca cu ou si cu otet de se inrosise de nervi. Intr-un final, se pare ca asta la service ii gresise numele!!! Si mailul nu ajungea la el, se ducea dracu! Si se pare ca tipul avea antecedente, de-asta tipa agentul la el. In fine, si-a cerut asta niste scuze vagi si a ramas ca ma suna cand primeste mail. Evident, nu m-a sunat. Am fost eu peste 5 ore iar la service. Se pare ca idiotul iesise din tura, era altcineva si cei de la asigurare raspunsesera la cateva minute dupa ce am plecat eu. Maine iar ma duc la service in tura lui, sa ma mai iau de el. Sper ca in maxim 3 zile sa-mi iau masina.

Concluzia: am dat de un mare idiot la service. Si aveti mare grija, sa nu cumva sa asteptati vreun telefon de la ei, ca n-o sa vina. Si in plus, greu de tot raspund la telefon.

Partea buna: GENERALI rulz... Si pentru cand am facut constatarea initiala, care a durat fix 10 minute, si acuma s-au comportat exemplar. Faceti-va cu incredere asigurare la ei, ca pret este medie, dar merita.
sharky ph
esti multumit?
mie nu au reusit sa schimbe o yala dupa 6 luni


5 Jan 2008, 18:11:
cat le-ai bagat in buzunar ?
poate ai dat mai mult
PHdriver
Daca voi credetzi ca atzi avut probleme...Statzi sa va delectez cu cateva intamplari shi mai frumoase. Mashina noua, roshie, frumoasa...Zile de vara aglomeratzie, caldura...POC ...Dau cu spatele shi m-am oprit prea brusc in alta mashina...Nervi, suparare...Pe urma lucrurile s-au calmat...Constatari la politzie tot tacamu...Buuun. Intra casco in actziune, constatari,etc. Mashina dusa la service IPSO ploiesti, pt un schimb de stop spate shi o inlocuire bara spate. Toate bune shi frumoase, o pila ,doua, ajuta intotdeauna...Mashina a ieshit din service in 2 zile . Fericit , nici o problema...Acest lucru se intampla in iulie 2007. Vine iarna. Tzurtzuri, gheata , tot tacamu. Jeg shi praf de nu se mai poate. Nu ma mai suportam cu mashina asha murdara , deshi in 5 minute se murdarea la loc, asha ca m-am dus la spalatorie...asta e , pierd banii in 2 zile...pt ca iar se murdareshte, dar nu se mai putea. La spalatorie, program complet( prespalare, spuma activa, perii, ceara etc). Iese mashina, omul vine la mine, "vedetzi ca v-a sarit putzin vopseaua" .eu speriat ce s-a intamplat :-/ .... Intr-adevar, sarise vopseaua de pe bara din spate, care fusese noua , shi vopsita in vara . Ok , ma duc la service. Se rezolva nici o problema. Intre timp fac shi 10.000 km asha ca ma gandesc sa corelez serviceul pt revizie cu vopsitul barei ... Toate bune shi frumoase, bag mashina luni in service , 10480 de km in bord, la fix ca sa nu pierd garantzia. Ok , vopsitzi mashina, iar cand iese de la vopsit o bagatzi in revizie. Lucru frumos din partea lor, s-au ocupat de tot. In cursul saptamanii respective, vineri , la ora 9 ma suna de la service, sa imi ridic mashina...Eram extaziat...le facusem pe ambele, fara probleme...cel putzin asha credeam :|. Ajung la service, imi spun ce au facut la mashina, ma uit la ea...(frumos arata vopsita nou shi fara pete din cauza lipsei de vopsea) asha ca intru in biroul de receptzie sa platesc revizia shi sa ma tirez.In graba am semnat hartiile, imi iau chitantzele, ma urc la bord , cheia in contact, cand imi apare la bord Kilometrajul...frumos shi fara mila 10560 . Am incremenit :| 80 de km a facut mashina MEA? de la caroserie la MECANICA??? NU SE POATE ASHA CEVAAAAA...M-au tzepuit shi cu hartiile....hartiile fiind completate de ei , (shi semnate in graba de mine) in cursul zilei de vineri cu data pusa pt luni . Am ramas cu un gust amar in gura, shi cu draci pe mine mai mult pt ca nu am fost atent shi nici nu am mai auzit de asftel de probleme. Asha ca , 2 lucruri am de zis:
1. Imi cer scuze ca postul este lung,dar am vrut sa explic clar ce s-a intamplat.
2. Inainte de a semna ceva la IPSO, cautatzi shi pe dos shi pe coltz shi peste tot shi facetzi corelarea cu starea mashinii, altfel o patzitzi ca shi mine. blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


P.S. Cred ca nelamuritu lucreaza la IPSO icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
lulu-gl
Am vazut si eu pe pielea mea ce inseamna masina lasata in service.
Deci Nalba Galati, anul asta. Ridic masina, nu ma uit cu atentie pentru ca ma grabeam , plec. Ajung acasa si incep studiul. Km in bord numa' vreo 60 in plus, s-a umblat la rotile din spate, desi am avut probleme pe fata blink.gif , prin portbagaj umblat cu sarg, chei roti si cric aruncate prin portbagaj, sa nu fi avut in service cu ce sa desfaca rotile ? blink.gif capacelele de la roti erau luate pana si de la roata de rezerva blink.gif si tot felul de alte mizerii minore. De asta e bine sa studiati bine "produsul" cand il recuperati de la baietii veseli. icon_mrgreen.gif
nelamuritu
QUOTE(PHdriver @ 1 Feb 2008, 14:27)
P.S. Cred ca nelamuritu lucreaza la IPSO  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif
*



Daca eu NU am avut experiente negative cu IPSO Ploiesti inseamna ca lucrez acolo?
radmasa.gif
Ai discutat cu ei? Ce ti-au zis?
MIRKEA
Salutare tuturor

Am apelat la acest forum pentru a ma ajuta cu un sfat.

Am o problema delicata pentru unii, sincer din punctul meu de vedere nu pare a fi, dar poate ca sunt subiectiv.

dar sa va explic cum sta treaba.

am o dacie pe injectie din 2001 care are in dotare si o instalatie GPL, doresc sa o pun pe un tester pentru a merge in continuare cu ea in siguranta. Am fost la cei de la IPSO si POLISERV si am fost refuzat in mod frumos:
" nu putem sa o punem pe tester pentru ca aveti gpl si s-a umblat la instalatia electrica" , asa ca am plecat cu coada intre picioare direct acasa

Alt service care are tester nu mai stiu, poate ca citind voi acest articol ma veti puteti ajuta cu ceva sfaturi sau cu o "pila " la un service care nu ma va refuza.


MULTUMESC MULT si astept raspuns
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.