Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fc - steaua!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Valentine
se pare ca steaua isi revine din letargia dupa Poli Iasi. Mai intai Standard Liege, si acuma Nationalul, ex-liderul diviziei A, cine stie poate urmeaza Parma biggrin.gif

ati vazut meciul?
madalina
Unii l-au vazut chiar de pe stadion! biggrin.gif
costi
Frumos meci. Nu indraznesc insa sa ma bucur mai tare de teama sa nu-si "revina" cum fac deobicei formatiile noastre (una calda, una rece). Macar sa-i tina pina dupa meciul cu Parma.
Madalina cum te descurci cu injuraturile galeriei pe stadion ? (la TV se auzeau urari de bine pt Dinamo de eg)
luxcor
bravo Madalina ....
si apropo si de la mine muulllttteee urari de bine ptr. Borcea si inca cativa din staff si echipa ...
costi
Treaba ta!
Daca vrei sa te iei in gura cu Marty ...... !
madalina
Nu am fost chair in galerie, ci la tribuna a 2-a. Nu aveau cum sa se "dueleze" cu galeria Nationalului ca erau maxim 30 de oameni. Ti se facea si mila sa te ieie de ei.

In schimb "urarile de bine" la adresa Rapid-ului, lui Dinamo si lui Borcea personal, au fost pe toata perioada meciului.

E pacat ca majoritatea galeriilor in loc sa-si incurajeze echipa proprie, injura celelalte echipe.

M-a surprins sa vad foarte multe femei pe stadion, chiar si grupuri de 2-3 fete singure (si nu erau iesite la agatat).
asarban
Hmmm..baieti...e cazul sa mai mergem si noi pe stadion..(nu la agatat bineinteles! smile.gif )
costi
Curajoasa fata: te duci la meci pe Steaua, te lupti cu gindacii, daca ii trageai una si lu' ala cu parcatu' meritai un premiu smile.gif
asarban
Nu maaaaa!
S-a speriat de gandaci si a fugit pana pe stadion!

Auzi Madalina...cumva aia erau gandaci rosii? (ce mi-o iau de la Marty.....)
madalina
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Am mers pe stadion 90% din cauza ca a trebuit sa fac o cercetare pe suporteri.

Am mai mers in trecut, macar o data pe luna,dar de cand a scazut valoarea fotbalului intern si majoritatea meciurilor erau (sunt?) aranjate, am renuntat sa mai merg.

Ultimul meci la care am fost inite de asta a fost la cel al nationalei cu Slovenia. Am fost prea dezamagita ca sa mai stau in frig si ploaie pe stadion si fotbalistii nostrii sa joace fotbal ca in curtea scolii!
asarban
Faci cercetare pe suporteri?
Georgica stie???
madalina
Stie! Si n-a vrut sa ma insoteasca!
asarban
Iaaarta-l! Asa e el papa lapte...parca nu stii...
Dar daca ii spuneai ca ii dai sa sufle intr-o goarna cu filtru sport....poate il convingeai!
madalina
si neaparat cu chip!
asarban
Fata stieeee!
Bravo Madalina! Ai inceput sa te prinzi ce poama ai!
GeorgeB
daca vreti si voi e suficient sa spuneti asa ...
Marty
QUOTE(GeorgeB @ 1 Nov 2004, 21:00)
daca vreti si voi e suficient sa spuneti asa ...
*



Ce sa vrem, sa ne sufli-n goarna ???? radmasa.gif

QUOTE
si apropo si de la mine muulllttteee urari de bine ptr. Borcea si inca cativa din staff si echipa ...


Multumim la fel!
costi
QUOTE(luxcor @ 1 Nov 2004, 12:07)
si apropo si de la mine muulllttteee urari de bine ptr. Borcea si inca cativa din staff si echipa ...
*



Ti-am spus ca ti-o iei de la Marty. Noroc c-a lipsit ieri !
Mache
Noroc ca sora-mea nu intra pe acest site. Cand s-a mutat din Bucuresti, mi-a lasat in grija fularul ei alb-rosu, de la echipa cainilor. Ca in week-end-uri, o sunai si ea era pe Dinamo, cu galeria. Si mai stiu o tipa care tine tot cu alb-rosii. Ea e mai rea ca sora-mea. Mușcă rău!!! laugh.gif laugh.gif
Marty
Mache, e topic dedicat meciului FC National - Steaua (chiar daca titlull n-o tradeaza pe deplin). Lasa oamenii sa se simta bine, nu le mai vorbi de combinatia alb-rosu ca le generezi reactii alergice! 04.gif
Mache
Gata, Sefu'! Se rezolva!
costi
si cu Borcea cum ramine ?smile.gif
Mache
Conform programului tv tiparit in Jurnalul National de astazi, 4 noiembrie 2004, meciul AC Parama - Steaua Bucuresti, in transmisiune directa, dureaza de la ora 19.50 la ora 20.00. Adica 10 minute! Dupa aceea urmeaza filmul "Fanfan la Tulipe".

Acum vin si intreb: Este suficient timpul pentru incalzire, scuipat, injurat adversarii si marcat cateva goluri?
luxcor
este mache este
asta pentru ca noi nu vrem sa patim ca Dinamo Kiev ... noi dam repede o boaba minutul 4-5 apoi plimbam mingea si dupa 5-6 minute trebuie sa se termine meciul ... ca daca mai dureaza obosim si ne egaleaza aia de la Parma ... sau poate cine stie ne si bat biggrin.gif
Mache
Ca sa tinem mingea, nu ar trebui sa-i punem niste manere? Ca, daca ai nostri sunt ocupati cu doua dintre actiunile de mai sus (scuipat si injurat), cine se mai tine de ea? Sau folosim tactica nationalei, "sa construim in aparare"?
Oricum, eu zic ca avem timp suficient pentru introdus suporterii la balamuc din cauza ratarilor.
adister
Au timp suficient pentru poza de grup, schimb de fanioane, plimbat steagul ala cu "Fair play please", dupa care arbitrul ii strange pe toti cei 22 de jucatori (nu stiu daca si antrenorii) si-i intreaba care dintre ei isi doresc victoria mai mult. In functie de raspunsuri se ia decizia cine a castigat meciul respectiv, ne incadram in 10 min, fair-play desavarsit, nu tu accidentari, nu tu suspendari pentru etapele viitoare, fotbalistii au timp sa mearga la cumparaturi ca tot sunt cu nevestele pe acolo, toata lumea va fi multumita.
luxcor
Steaua eeee Steaua eeee
Steeaaaaaauuua !!!
Steeaaaaaauuua !!!

Mai sunt cateva ore ... bafta Steaua ...


(macar sa jucati frumos ba ... ca ne facem de ras ce dracu ... am vorbit cu oamenii aia de la Parma ... sa nu ne fi deranjat degeaba ca tot cu sotii/prietene/prieten ??? o fi vreunul)
RIon
Ce slab se joaca in aceste ultime momente...lamentabil. Hai STEAUA!
mil
cat e scorul?
luxcor
ne-au batut cu 1-0 ... meci penibil ... trupa odosita (deh sotii, neveste, etc.) singura veste imbucuratoare ptr. unii este ca lui MUTU i-au dat doar 7 luni ... exclubul lui Chelsea e perplex si face spume radmasa.gif
bomicabomic
De toata jena meciul si mai ales Steaua. Chiar daca sunt stelist, dar nu pot constata decit ca poate daca juca Parma cu echipa a treia, poate ii bateam.
N-am jucat nimic, ne-au tremurat izmenele. Mai avem mult pina vom ajunge in Europa cu fotbalul.
costi
Tipic romanesc. Nu putem juca doua meciuri la acelasi nivel. Lipsa de concentrare, conditie fizica, moral. Sintem buni sa dam mingea printre picioare, dupa aia incepe greul.
Valentine
Se pare ca s-au mai redresat un pic baietii ... este 2-0 la pauza cu Besiktas, sa speram ca joaca tot asa si in repriza II smile.gif
costi
E prea frumos.
Mi-e cam teama pt repr II-s ca avem noi romanii obiceiul sa dam cu mucii'n fasole cind ti-e lumea mai draga.
Sa speram ca vom avea motive de bucurie si la final.
Oricum meci frumos, gindit bine tactic.
Incep sa capat incredere in macaronar smile.gif
Valentine
QUOTE(costi @ 25 Nov 2004, 22:06)
E prea frumos.
Incep sa capat incredere in macaronar smile.gif
*


Eu incep sa am incredere in Neaga smile.gif ... vedem in 40 minute
GeorgeB
2-0 la pauza .... ce va fi , ce va fi ?
RIon
oricum votam cu steaua!!!
Valentine
un arbitru m*ist! ce poate sa fie ... mad.gif ....

Post edit: totusi am castigat pana la urma! ... finally suntem aproape de primavara europeana biggrin.gif
costi
N-am vazut de cind sint asa arbitru. mad.gif O catastrofa. Am avut noroc. biggrin.gif
Prezentarea lui Pancu (a declarat ca intra cu un tricou al Rapidului pe el) de catre crainicul stadionului: "Daniel Pancu ce s-a facut de ris cu echipa nationala la Praga si apoi s-a retras de la nationala" laugh.gif
Reactia galeriei pt restul meciului: U.E. Pancuuuuuuu biggrin.gif
Totusi daca dadea un gol din cele doua ocazii pe care le-a avut o incurcam.
Da si el cred ca era si la ora asta tot in vestiar.
Oricum de mult nu i-am vazut pe stelisti asa suparati pe viata si concentrati pe joc si parca nici pe Oprita nu te poti supara.

Madalina ai fost la meci ? smile.gif
clr
Mai frate arbitrul ala a fost unul dintre cei mai paraleli arbitri pe care i -am vazut vreodata (nu cred ca a fost rea vointa, pur si simplu a fost pe dinafara). Intre noi fie vorba insa, daca dobitocul de Oprita n-ar fi facut ce -a facut jucau pana dimineata si nu luau gol. Mentalitatea noastra de romani, ce sa-i faci.
bomicabomic
Bun meci, cu un final tipic romanesc. Ce-o fi avut in cap Oprita, ala, nu stiu. Sa iei doua cartoane, intr-un minut, la un astfel de meci!!! Cred ca l-a studiat prea mult pe Jean Vladoiu. laugh.gif laugh.gif In rest baietii au pus osu si s-a vazut. Bafta in continuare!
luxcor
bai gata cu comentariile ... fiti si voi fericiti macar pana ne scot aia de la Bilbao fotbalul din cap ...
costi
opa !
sase !
Rapid/Dinamo e cu ochii /noi
smile.gif
Marty
Felicitari, domnilor! Pe Oprita sa mi-l prezentati si mie, va rog frumos. Ma intereseaza indeaproape specimenele astea de o imbecilitate descumpanitoare!
luxcor
multumim ... multumim ... personal promit sa felicit Dinamo la prima reusita de aceelasi calibru ...

cat priveste Oprita ... sunt altii si mai si ...

Purtătorul de cuvînt al clubului Beșiktaș, Reha Muhtar, a declarat că gruparea din Istanbul va face apel la UEFA deoarece microbuzul în care se aflau membrii conducerii clubului a fost bruscat de suporterii echipei gazdă după meciul cu Steaua.
Muhtar a precizat că microbuzul în care se aflau președintele clubului, Yildirim Demiroren, și membrii Consiliului de Conducere, Murat Aksu, Fikret Ercan, Suleyman Eren, Bulent Deriș și Kenan Oner, a rămas blocat în mijlocul unui grup mare de suporteri ai echipei Steaua.
"Apoi, două-trei persoane au atacat microbuzul. Ulterior, întreg grupul de suporteri a început să lovească microbuzul cu pumnii și picioarele. Am rămas 20 de minute în această situație. Nu erau acolo nici polițiști și nici jandarmi. După un timp, suporterii au deschis cu forța ușa din dreapta, pe care am închis-o cu greu. După 20 de minute am văzut că și alți suporteri li s-au alăturat celor de la început și microbuzul a început să se clatine. În cele din urmă, șoferul a reușit să strecoare microbuzul prin mulțime și ne-a scos de acolo", a precizat Muhtar.
mil
mai, eu nu vreau sa cobesc, dar cam toata lumea in grupa are sanse de calificare la fel de mari ca steaua, adica sa faca 6 puncte:

parma poate castiga f. bine cu besiktas
besiktas poate sa bata standardul
bilbao pe steaua
standard pe bilbao

cu alte cuvinte toata lumea sa isi adjudece avantajul serviciului (ca in tenis) sa asteptam primul break si pe urma sa sarim in sus. Steaua a ramas in carti si atat...cu alte cuvinte un punct la bilbao e necesar ca aerul altfel din jocul rezultatelor cu 6 puncte, poti ajunge pe ultimul loc
FLEX
Iegzact! ... e cam frectie daca nu scot macar un punct la Bilbao (cum lejer ar fi putut scoate la Parma happy.gif ); Steaua sta in ultima tura, aia decisiva, si parca vad un trio italiano-spaniolo-belgian in primavara ...
costi
mil diferenta o s-a faca golaverajul smile.gif
dantes
Mie imi place urmatorul lucru...din start spun ca sunt fan Faru smile.gif ...

Steaua = calificata este acelasi lucru la fel ca:
Faru nu va bate Rapidu' ...

iar diferenta se va face la golaveraj, asa cum Faru din B odata nu ajunge niciodata pe locul 3 in A!!!

Calmati-va! Steaua a ramas in carti! Dinamo nu a egalat momentan in ceea ce priveste prezenta in europa, iar Rapidu......hmmm Rapidu' a furat-o de la FARU!

hehehehe
mil
costi, dupa criteriul golaverajului se afla cel al golurilor marcate in deplasare, unde steaua se afla la 0 si ceilalti la 1...deci fara un egal la Bilbao sansele sunt chiar extrem de mici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.