Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: service-uri din cluj si imprejurimi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
bciprian82
am ramas dezamagit la revizia de 10000 la un logan dci(preturi exagerate la piese, mecanici dezinteresati). in putin timp voi avea 20000 si va cer sfatul
driverx
Unde ai fost? Eu mi-am facut cu 216 RON revizia de un an la benzinar..pe Dorobantilor. Mi se pare foarte acceptabil pretul asta, in conditiile in care TOATE consumabilele is de la ei. Si cu ulei Mobil, nu Dacia Oil.

Poti incerca in Turda. Acolo is mai deschisi. Mecanici interesati nu cred ca gasesti in zona.
bciprian82
eu am fost pe feleac. la prima revizie am platit 280 ron si vreo 20 30 ron spaga la mecanic. la a 2 a revizie se plateste cam 450 de ron asta fara placute de frana care costa vreo 200 sau 270 ron iar in magazin tot piese originale gasesti la mai putin de jumate de pret.
driverx
Ce dracu tot dati spaga la retarzii aia ma? Ca dupa aia sa ma frece pe mine cu ignoranta lor, sa fiu nevoit sa bag si eu spaguta? Si si asa sa ma aleg cu tampenii la masina? Cand dracu o sa va maturizati si o sa va treziti la realitate ca ne ingropam...da' ne ingropam BIG TIME cu asta? WTF?
Serje
De acord cu driverx. Si oricum nu inteleg pentru ce sa dai spaga la o revizie? Nu-ti repara nimic, da jos uleiu si filtrele si pune altele , si in plus iti zice ca tre sati schimbi placutele de frana , indiferent cat is de uzate .Dai o spaga daca tre sa repare ceva , ca sa-ti faca cat mai repede , ca sa nu-ti umfle nota de plata ... da altfel pt ce? Si pe felelac pe mine nu mo costat nici una din cele 3 revizii mai mult de 2 mil juma , a doua parca a fost in jur pe la 2 mil juma cand o schimbat si bujiile. in rest la ultima mi-am pus mobil 1 si mio pus pe factura numa 3 litri ulei ca o zis ca ce mai tre sa completeze in plus de 3 litri mai are ceo ramas de la altii si nare rost sa mai platesc un litru .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.