Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Portbagaj demontabil
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
costinu
Se poate monta un portbagaj pe nova? Daca da, ce ar trebui sa caut si cum se monteaza?

Multumesc anticipat.

PS: Stie cineva unde gasesc un set de incuietori+contact pt nova? Usa de la sofer si contactul merg cu orice cheie sad.gif
wo0lf
Setul de incuietori se gaseste la orice magazin de piese dacia si este in jur de 150 de roni.
PS: vezi ca trebuie sa includa si incuietoarea de la rezervor,ca tot cu aceeasi cheie se deschide!
costinu
merci de informatie.
stiu ca tre sa cuprinda si busonul de la benzina.
eu am fost la 2 magazine mai mici si mi-au zis ca nu au avut niciodata si de asta inrebam
argon
Pune de Supernova. Contact+2 usi+buson+portbagaj 150-200 ron.
apollo
setul de yale pentru nova stiu ca e 200RON. include yalele pentru usi , buson, contact si butonul de la hayon.

eu ca sa nu le mai cumpar, am gasit la 100RON alarma+centralizata si inca 150RON mana de lucru.

deci am dat 50RON in plus si yalele sunt anulate.e si mai bine asa ca nu se mai poate deschide cu orice cheie.
Georginho
Referitor la prima intrebare la care vad ca n-a raspuns nimeni: am vazut multe Nove cu portbagaj deasupra. Se face un sistem de prindere care intra intre usa si plafon. Pe ala se pune portbagajul. Am vazut si gauri date in plafon, dar nu recomand. Arata si urat si o umpli si de rugina, dupa ce ca e ea cum e...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.