Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: spoiler spate Ambition
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
torrentfreak
Am si eu o'ntrebare (mai de'ncepator, asa... wacko.gif ): Spoilerul spate e din plastic sau metal ?
Stie cineva cam cat costa unul nou?

PS sper sa nu-mi iau prea multe mishtouri, dar sunt chiar la'nceput blink.gif
l@u
Este din plastic............ptr. cod si pret roaga-l pe Ironick pe topicul dedicat

torrentfreak
merci :-)

Sper ca nu m-am exprimat de kko: cand am zis spoiler spate, ma refeream la partea din spate-jos, vopsita in culoarea caroseriei (de sub bara aia de protectie din plastic neagra).
L-am zgariat in parcare (f. putin) si nu stiu ce sa fac. Daca e din plastic, merge cu polish sau ceva de genu' asta ?
ady85btz
QUOTE(torrentfreak @ 22 Sep 2007, 17:29)
L-am zgariat in parcare (f. putin) si nu stiu ce sa fac. Daca e din plastic, merge cu polish sau ceva de genu' asta ?
*


Daca e adanc kit+vopsit,daca e superficial doar vopsit
l@u
QUOTE(torrentfreak @ 22 Sep 2007, 17:29)
ma refeream la partea din spate-jos, vopsita in culoarea caroseriei (de sub bara aia de protectie din plastic neagra).
*




Este toata din plastic , corp comun numai ca o parte este vopsita si o parte nu
andrei_2006
Spoiler spate: 6001546776 - 125 de euro fara TVA.
torrentfreak
OK va multumesc.
Forumul asta imi e de f. mare ajutor (am rezolvat si problema cu scarzzaitu' stergatoarelor citindu-va posturile) laugh.gif

ady85btz
QUOTE(torrentfreak @ 23 Sep 2007, 10:21)
am rezolvat si problema cu scarzzaitu' stergatoarelor
*


aruncandu-le la gunoi nu? laugh.gif
torrentfreak
exact, si inlocuindu-le cu bosh twin de 53cm
pana in prezent merg super.
Georvany
spoilerul fata se pote schimba separat de bara....ca mi-a intrat unu in el in lateral si a facut vopseaua niste cute si cand apesi pe el se lungesc asa..din cauza ca s-a intins plasicul...e posibil sa fie compromis si trebuie schimbat tot? sau merge doar vopsit...cam cat costa operatiunea cu vopsitul la dealer?? daca aveti idee...multumesc
Bujor Stefan
Bineinteles ca se poate schimba separat de bara.
Bara de protectie este corp comun cu caroseria, este sudata de partea fata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.