Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceva probleme cu un telescop
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Luucian
Salutare. POate ma ajuta si pe mine careva priceput sau nu, nu conteaza. De niste pareri am nevoie. La berlina mea s`a rupt telescopul spate stanga in timp ce era pe un drum de tara cu portbagajul plin pana la refuz , in jur de 200 kg si 4 pasageri in ea.., 4 femei la 70-80 de kg. Ieri am constatat ca e rupt si as vrea sa il schimb cu un altul pentru ca se comporta ca barca masina si exista riscul sa se rupa si arcul s.a.m.d. Mentionez ca am punte de break pe spate, arcurile si lonjeroanele de break , dar nu stiu de telescoape daca sunt de break ...sau daca sunt la fel pe berlina si pe break. Ce vreau de la voi e sa ma sfatuiti ce sa fac...ce sa cumpar ? am fost la magazin si am gasit telescoape COnex parca la 70 lei, si Bilstein la 90 lei. De care sa cumpar ? Sau o varianta ar mai fi cu dezmembrarile. Daca merg acolo cum imi dau seama daca un telescop e bun sau nu ?? Multumesc anticipat !!
argon
decat sa-ti iei de conex mai bine umbli fara ca merge mai bine.
ydaniel
72 de lei amortizor de sibiu.NU cumpara de asam,conex sau alte prostii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.