Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Diploma de bacalaureat pierduta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
Oskar
sper ca am postat unde trebuie, in caz contrar rog moderatorii sa fie ingaduitori.
Dupa cum spune si titlul e vorba despre o cunostinta care a pierdut diploma de bac. Intrebarea este ce trebuie facut pt a obtine un duplicat sau ceva de genul? multumesc anticipat
Andrul
Te duci si intrebi la liceul unde ai dat bacul, nu?
Oskar
am fost acolo si era o secretara scarboasa si in schimbul unei atentii mi-a latrat ceva printre dinti cu declarare la Monitorul Oficial. Nu prea am bagat bine la cap ce trebuie facut asa ca intreb si aici in speranta ca o mai fi vreunul patit care sa ma invete si pe mine
nicu022003
Pai cam asa trebuie facut trebuie declarat in Monitorul oficial si apoi nu mai stiu ce trebuie facut.
AWY
Si eu mi-am pierdut diploma de bac.

Am fost la scoala, unde am depus o cerere pentru a primi numarul de inregistrare pe care l-a avut diploma pe care am pierduto.

Cu acel numar de inregistrare am mers si am depus anunt la monitorul oficial, cu specificatia,ca atunci cind apare sa il primesc prin posta.

Dupa ce am primit monitorul acasa am mers la scoala si am depus o cerere catre ministerul invatamintului, pe care cei de la scoala au inregistrat-o si au trimiso la minister inpreuna cu anuntul din monitor.

Dupa o luna am primit duplicat dupa diploma.

Cind am ridicato de la scoala a trebuit sa platesc la casieria scolii 250.000. (in 2006). La monitor nu mai stiu cit am platit.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.