Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arcuri nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
mihaivasc
Pt nova ce fel de arcuri se potrivesc pe spate. Sunt special pt nova sau potrivesc si de la SN. Si inca o intrebare: la ce fel de service ar trebui sa ma adresez pentru montarea lor?
catalin06
Arcurile spate de Supernova sunt putin mai moi decat cele de Nova . Eu pe Supernova am pe spate arcuri de Nova , deci poti sa pui arcuri de DSN pe Nova .
mihaivasc
Sincer nu as vrea sa pun alt tip de arc, dar tocmai mi s-a rupt cel din stanga si nu stiu daca mai gasesc de Nova. Daca e cineva din CJ cu vreo sugestie smile.gif Ce probleme pot sa apara daca circul asa cu ea pana gasesc si eu arcul potrivit? happy.gif Ideea e ca in weekend am de facut un drum de cateva sute de km (destul de incarcat) si nu as vrea sa uzez aiurea alte piese. Merci!
apollo
daca ai sa mai cauti pe forum si cred ca pe cealalta pagina de la nova(pagina 2) e un subiect legat de arcuri unde ai sa gasesti acolo toate lamuririle care le vrei.


Later edit : http://www.daciaclub.ro/arcuri-nova-spate-t79198.html

era putin mai jos topicul
gabi1
....si mai bine schimba-le pe amandoua,pt ca e posibil sa difere mult la elasticitate.E 80 ron un arc de nova.
barbutu
arcuri de nova se gasesc cam peste tot,cum a zis si cineva mai sus costa in jur de 80 roni.poti sa pui si arcuri de solentza sunt mult mai bune sunt mai rigide si ridica un pic masina.akum ramane la alegerea ta ori il schimbi pe cel rupt cu unul de nova ori le schimbi pe ambele si pui de solentza(un arc de solentza e 90 roni).cat despre montaj poti sa il pui si tu dar sa fi ajutat de cineva care sa iti apese puntea cu o ranga. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.