Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
mmi&g
tocmai miam luat o dacia nova si sunt nou pe acest forum
am si eu o nelamurire:de ce la nova nu sunt impartite topicurile ca la celelalte tipuri de dacie(mi se pare mai organizat si mai simplu la celelalte)pe categorii:piese,probleme tehnice si nu stiu ce mai era
scuze daca sa mai discutat asta si nu am vazut eu,dar mi se pare ciudat
apollo
"Nova" a fost inclusa cu celelalte CLT-uri.Era mai greu sa gasim ceva legat de Nova printre celelalte probleme de CLT.
mmi&g
thanck you dar oricum e ciudat
gti98
Iti explic eu: Pana la SuperNova, s-au produs si vandut cam putine Nove; =putini forumisti. (Modelul era nou si suferea de "bolile copilariei", si multi preferau batrana dar mai fiabila - in viziunea lor! - berlina)
Supernova, cu motorizarea de Reno s-a vandut mult mai bine (valabil si pt Solenza)
Din aceasta cauza, post-urile de Nova sunt reletiv putine si greu de gasit printre CLT. Fiind putine, nu prea are rost sa fie divizate in cele 3 sectiuni de la celelalte variante...
Nova devine cu mare viteza "model istoric": putine in circulatie, probleme la piese si putini mecanici care se pricep si "se baga"....Noroc ca e inca destul de simplu construita si mai putem repera si noi cate ceva....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.