Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Baie de ulei pt sn
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
klaus86
cam cat ar costa una noua si una sh???
Burnot
Cornell29 este id-ul meu ..Daca mai ai nevoie da-mi add si e a ta ..Vreau 2 mil pe ea ,,pret de pret,,,
nokiaccr
merge de logan perfect daca vrei ma interesez cat e una sh
boogie
fara sa mai deschid alt topic, am si eu nevoie de o baie de ulei poate ma ajuta cineva...
Reckno
una noua la mioveni e 700 lei sad.gif
boogie
enorm de mult
Care aveti drum pe la centre de dezmembrari interesati-va de o baie de ulei pt mine.
Chiritoiu Vasile
daca este sparta la buson puteti sa o lipiti cu Poxilina
serviccom
Cum naiba reusiti sa spargeti baia de ulei, ca am vezut o gramada de persoane care cauta?
caphonne
Mergi la plimbare pe forestier nu adaptezi viteza dai in groapa masina face balans urmeaza un bolovan mai ascutit dai cu burta de pamant si gata baia.Se sparge foarte usor.Am patit si stiu.Pietroiul a intrat exact pe gaura din scut de la buson.
serviccom
Astea nu mai sunt drumuri urbane, e mai mult traseu de off road din ala periculos. Nu as fi crezut ca poate fi sparta pe strada.
Maskatu
QUOTE(Chiritoiu Vasile @ 31 Oct 2010, 19:15)
daca este sparta la buson puteti sa o lipiti cu Poxilina
*


Si sa va asteptati ca oricand sa cedeze lipitura si sa ramaneti fara ulei in mijlocul drumului.
djasu82
pai pune apa biggrin.gif ,ce ar fi prima dacie care avea la ungere apa in loc de ulei biggrin.gif
caphonne
QUOTE(serviccom @ 1 Nov 2010, 22:33)
Astea nu mai sunt drumuri urbane, e mai mult traseu de off road din ala periculos. Nu as fi crezut ca poate fi sparta pe strada.
*


Pai se mai plimba lumea si pe la munte biggrin.gif

3 Nov 2010, 11:23:
Si mi-as pune un scut din asta.
Maskatu
A cui e rupe nova din poza? De cand zic si eu ca o rastorn si o dau cu zmacolina, dar cin' sa ma ajute...
caphonne
Un tip Geo s-a dat cu ea la raliu nu o mai are a vanduto.
Uite aici
http://www.daciaclub.ro/Dacia-Nova-raliu-t156877.html
are si poze la inceput cu procesul de restaurare.
Maskatu
Chiar ieri ma uitam pe topicul acela. Din pacate a vandut masina. Oricum a facut treaba buna cu grundul la podea. Banuiesc ca a dat si cu antifon.
caphonne
Am pus peo parte o berlina cand eram la liceu.Nu este greu dar trebuie sa fi mai multi oameni pe urma.Mie mi-ar fi cam frica sa nu se deschiloeze naibi de tot.
Maskatu
Mie mi-ar fi frica sa nu o rastorn de tot sa ajunga cu rotile-n sus. radmasa.gif
caphonne
Cand vrei ne spui cu ceva timp inainte si te ajutam facem intalnirea de duminica la tine in poarta biggrin.gif .
Maskatu
Eh na, o facem in parcare la kaufland. In 2-3 ore o dau si cu grund si cu antifon. Numai sa fie cald afara sa se usuce repede. radmasa.gif
Ampt
Deci ramane pe Duminica ?! wink.gif
Maskatu
Voi veniti indopati cu red bull, eu aduc zmacolina! sleep.gif
G I M
QUOTE(Maskatu @ 4 Nov 2010, 10:01)
A cui e rupe nova din poza? De cand zic si eu ca o rastorn si o dau cu zmacolina, dar cin' sa ma ajute...
*


Cum, asa? rolleyes.gif
Maskatu
Da. dry.gif Pe partea aialalta ai pus scaun ceva la stalp? Eu am reusit sa dau decat oalele spate la exterior. Asta pentru ca nu a trebuit sa ridic masina... De cati oameni a fost nevoie sa o ridici? Au curs ceva lichide cand ai ridicat-o?
G I M
Pe partea celalta am deschis deamurile si am batut cate un par cu o patura in cap si am rezemat-o pe chederele de la geamuri.
Mi-a curs putin ulei din cutie ( pe la ventil) si putin lichid de frana. Bineinteles ca bateria a fost data jos.
3 oameni au ridicat-o destul de usor.
serviccom
Cand aveam vechea 1300, am proptit-o in roata de rezerva pusa in picioare, unde se imbina stalpul dintre usi cu sreasina, dar la asta nu prea merge ca se indoaie ramele la usi. Oricum trebuie curatata bine inainte ca altfel se cojeste, unde nu are nimic eu zic ca nu e nevoie sa dai, doar unde are ceva rugina sau s-a exfoliat insonorul.
caphonne
Bagi bormasina cu perie de sarma sau flexul si o freci bine biggrin.gif.Daca nu ai asa ceva perie de sarma manuala si multe beri, vin sau viski eventual si un gratar sa ai forta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.