Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio Sport
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ciobi
[Vand] Clio Sport 172 din 2003, leasing incheiat anul asta acum vreo 2 luni, 172 CP stock, filtru green , remapare..acum sa aiba vreo 180. Este negru, geamuri cu tenta, scaune piele+piele intoarsa, ESP, ABS, computer bord, oglinzi si geamuri electrice, xenon, jante aluminiu, cauciucuri de vara Toyo noi de vreo luna sunt luate, cauciucuri de iarna, istoric complet, ultima revizie la Marsil Auto, schimb ulei, filtre, bucsi bara stabilizatoare - toate, bieleta de directie, CD player Alpine, boxe Alpine, subwoofer Infinity, senzor ploaie, lumina. Test drive doar daca sunteti interesati cu adevarat. Consuma cam cat Meganele Estate de 1.6 16V in conditii de mers normal. Daca se merge sportiv...atunci se schimba povestea cu totul. Pret cu tot cu sunet 11000 EUR fara sunet 10000 EUR. Vreau noul Clio de aceea il vand. Merge fain nu are probleme, a fost foarte bine ingrijit si dus la service pt orice mica problema care a aparut. Distributie schimbata in garantie. Urmatoarea distributie se va face la 90 de mii. Bujii schimbate acum o luna. Km 55000. Accept orice fel de test oriunde doreste fiecare. Poze in curand...dar mai bine pe mail. Mai multe ori pe mail (marius.bobe@denromas.eu) sau pe mess (marovibob este ID).
octav_
Asa repede il vinzi, abia l-ai cumparat... Sunt topit dupa masina asta, chiar sunt interesat sa o cumpar, insa din pacate mai am un an de leasing la a mea. sad.gif
Daca nu te grabesti, cine stie... wink.gif
ciobi
Am multe planuri in cap...ori sa iau Clio 3 RS...ori sa vand si Estatele si Clio si sa iau altceva...care sa le impace cat de cat pe amandoua...

Nu stiu inca foarte sigur ce sa fac. Oricum discut la pret. De grabit nu ma grabesc asa de rau...dar daca da cineva cat vreau...
Te dau o tura...ca bonus..chiar daca nu il iei... tongue.gif
DomnulK
super masina si super pret daca e asa cum spui in descriere. daca aveam 10.000<nu ma dau in vant dupa sunet> o luam eu. bafta la vanzare!
ciobi
Am facut o greseala mica...masina are aproape 59000 km. Am gresit pentru ca tabloul de bord a fost schimbat pe garantie la Mach1 cand masina avea 27000 km si deci kilometrajul a fost 0 in momentul respectiv.
@kAndrei: nu prea ai nevoie de sunet...altul in afara de cel de la motor...e prea de ajuns.

M-am hotarat ca la 10000 sa o dau cu tot cu sunet...cu tot ce are acuma. Asta neinsemnand ca daca o vrea cineva fara sunet o dau cu 9000. Deci statia, subwooferul, cdplayerul...sunt asa...cadou din partea firmei.
A l e x
La pret suna super bine... Nu pui si tu te rog ceva poze ?
cosmin_2300
Intrebare .... de ce a fost schimbata distributia pe garantie ? unsure.gif
Ady21
pentru ca la max 60 de mii se schimba distributia
ciobi
Nu din pricina asta a fost schimbata. Erau niste mici pete de ulei prezente si cei de la Mach1 au decis sa schimbe toata distributia si bine au facut caci acuma ar fi trebuit sa scot destui de bani ca sa o fac. Deci se va mai schimba undeva la 90000 km din nou.
S-a dovedit a fi nu stiu ce garnitura.

Poze...as pune cu mare placere...e si interesul meu...dar cu ploile astea. Tre sa ajung la o spalatorie si voi rezolva si problema asta.

Toate reparatiile apar in cartea de garantie a masinii mai putin cea privitoare la distributie dar pentru care puteti suna la Mach1 iar cei de acolo va vor confirma. A facut asta cineva care e interesat de masina si mi-a confirmat ca apare in computerul celor de la Mach1.

Daca incep ploile astea o sa fie din ce in ce mai greu sa se mearga cu masina asta cu cauciucurile de acum. Sunt chiar de uscat si se simte asta. Asa ca un eventual test drive eficient este doar pe uscat...sau le scot pe cele de iarna biggrin.gif
ciobi
Iata si poze intr-un final biggrin.gif
octav_
Incep sa-ti zaresc din ce in ce mai des masina pe la Gorjului. Acum vreo saptamana m-am oprit si am stat de vorba cu un prieten de-al tau care era la volan, zicea sa si el este interesat sa o cumpere. 256.gif
Cred ca ma apuc sa joc mai des la loto, cine stie... 04.gif
ciobi
La Gorjului stau. Era la test drive. Poate ne si cunoastem...daca il cunosti pe grasu?
octav_
Nu-l cunosc, a fost o intamplare sa stau de vorba cu el deoarece ti-am recunoscut masina vazand numarul si am crezut ca el era proprietarul, adica tu biggrin.gif
ciobi
Am vorbit ieri cu el si mi-a povestit intamplarea. Am bagat un drum cu breakul pana la Busteni sa testam cauciucurile de iarna biggrin.gif . Azi sper sa apuc sa le montez si pe Clio ca sa scap naibii de grija.
catala2k
suspensia e sport? cum sta pe drum fata de un clio noraml? euro3 sau euro 4?

te rog, daca poti, pune si niste poze cu interiorul, bordul si scaunele.
merci

ajunge un plin de motor pt 400 km dus intors in conditii sport?

climatronic?
ciobi
Suspensia e sport...amortizoarele au fost schimbate..dar tot cu cele originale. Sta muuult mai bine fata de un clio normal...nu exista comparatie din punctul meu de vedere. Daca vrei sa intalnim intr-o zi si te dau o tura ca sa faci comparatie.

O sa vina si pozele alea...in interior arata foarte bine...tapiseria e ok...mai putin volanul...la care s-a rupt o portiune de plastic de pe partea stanga.

Nu stiu daca ajunge plinul pentru 400 de km...nu am stat niciodata sa ma uit la treaba asta. Cert e ca chiar si mergand la viteze mari, peste 170-180...cu portiuni scurte de 200 kmh...consumul mediu vine undeva pe la 10.5-11....asta ti-o zic la mersul pe autostrada. In oras...daca merg normal fara sa accelerez prea mult...am undeva intre 11-13. Daca incerc sa profit putin de acceleratie, combinat si cu statul pe loc in ambuteiaje si la semafoare....consumul creste destul...am avut in oras si 15.5 in conditiile mentionate mai sus.

Da are climatronic.
ciobi
Nu mai fac fata cererilor. Nu va mai inghesuiti. Ce naiba are modelul asta de nu il vrea nimeni? E asa de aiurea masina asta? Mie imi place foarte mult...
ciobi
Gata. S-a vandut.
octav_
256.gif
Ai dat-o prietenului tau?.. ca l-am mai vazut la volan zilele trecute.
ciobi
Da...si chiar ma bucur de treaba asta...e prietenul meu si imi mai e si nas de cununie si de botez pentru pitica mea. Asa ca ramane in familie ca sa zic asa. E cam mare el penru masina aia...dabia trage saraca tongue.gif ... dar o sa ii placa. I-am zis sa mai dea jos cateva kg..ca strica scaunele naibii si consuma si mult masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.