Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: niste piese
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
doomer
imi puteti spune si mie cam cat ar costa un releu mecanic pt ca cele electronice mi se ard in prostie

As vre sa stiu si cat ar costa o pompa de frana normala pt 1310 si un set de dischuri + placute frana.
brigada_diverse
releul mecanic...pe la 50-60 RON....
diaconuliviu
QUOTE(doomer @ 2 Nov 2007, 23:07)
imi puteti spune si mie cam cat ar costa un releu mecanic pt ca cele electronice mi se ard in prostie
[...]

Nu se ard in prostie de proaste ci pentru ca ori ai scurt pe iesirea lui, masa incerta, ori manevrezi gresit (de exemplu, daca scoti firul de excitatie din alternator si "verifici" incarcarea prin metoda scinteii.
Incarcarea se verifica prin masurare.
argon
Nu prea mai exista releu mecanic de cumparat.
djasu82
Exista releu mecanic in pantelimon la magazinele dacia e in jur la 550 de mii.
tgg2k
la cluj sunt de cumparat relee mecanice undeva la 33 RON
razvanarghius
eu am gasit un releu mecanic cu 15 lei e bun de 1,5 ani il am si nu am probl;eme cu el
Tiberiu-Andrei
Apropos un releu electronic cam cat costa?
PS:doomer am eu un releu mecanic de la 1800 toamna rpin pivnita tongue.gif
djasu82
Un releu eletronic costa in jur de 250 de mii iar cel mai ieftin si care mai poti ajusta tensiunea costa in jur de 150 de mii.
Tiberiu-Andrei
Al meu e cu,,cutie neagra si un pic de verde.Modelul nu-l stiu ca nu l-am studiat.oricum ms @djasu ca m-ai pus la curent.
maseax
Releu electronic S.E.P 12V are cineva !? e bun de ceva? sa stiu daca il montez sau ma duc sa iau altul biggrin.gif

[attachmentid=1627423578]

Si 12V ... ca e pt 12V sau imi tine incarcarea la 12 V .... ? Doar intreb
argon
Cum sa tina incarcarea la 12 V? biggrin.gif PE toate accesoriile electrice auto scrie 12V, desi ele functioneaza la 14 majoritatea timpului. pune-l linistit daca e bun.
ydaniel
65 lei releu nOu mecanic de electroprecizia sacele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.