Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bate frigu!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alyx
Salut posesorilor de batrana Dacie. Ca un posesor cuminte al "cazanului", am si eu o problema(oare de ce nu va mira, nu? blush.gif ), cu portiera de la sofer. Pentru ca vine frigul m-am gandit sa-mi fac un bine si sa imi dau caldura in masina..deci! Schimbat , uns, revizuit tot ce inseamna element de incalzire. Bun caldura baga..dar ma ia un curent pe la masele de la portiera..e stramba..imi poate spune cineva cum sa o pot ridica astfel incat sa cada pe cheder?? Diferenta nu e mare undeva la 1 cm maxim..dar e suficient sa ma enerveze. Cu multumiri, alyx.
sorin1983
se da usa jos si se schimba bolturile de la balamale dupa ce se verifica daca are jocuri sa nu trebuiasca schimbata si balamaua smile.gif
sau varianta mai ieftina si mai putin eficienta: se apuca usa de jos si se ridica cu toata forta in sus pana se mai aseaza un pic. nu va tine mult smile.gif
Kruger
Varianta asta cu trasul de usa nu mi se pare prea indicata. Eu am avut problema asta cu ambele usi, si am schimbat bolturile. Acum stau bine si nu mai au nici joc in sus si in jos.
CriSTI68
ce te vaiti atat ? e clar ca nu stii ce portiera am eu pe spate ma ploua ma ninge bate vantul e si aer conditionat icon_mrgreen.gif
h8uall
de ce sa inlocuiesti bolturile daca nu ai joc!!!! deschide usa si ridica usor de ea in sus daca nu se misca usa si are tendinta sa se ridice cu totul bolturile sun ok.
desfa un pic cele 6 suruburi ale balamalelor regleaza ti usa cum vrei[cu usa inchisa eventual mai dai si cremaliera un pic in spate],strange suruburile de la balama si cremaliera si gata . ................ cool.gif
cristi.r
Chiar asa, daca mi-e imi bate vantul in masina, tie de ce nu ti-ar batea ?

Schimbi bolturile/balamalele usilor si chederul. Cand deschizi portiera si incerci sa ridici de ea, are un oaresice joc ?
LE: Corect, se verifica si cremaliera.
CriSTI68
ei am observat ca, chederele de la matiz care vine pe usa merge adaptat si la 1310, adica, chedere duble wink.gif
sorin1983
vezi ca merg multe si de la masini straine:) gasesti mai ieftin la dezmembrari si pe alese smile.gif
Alexu7
QUOTE(sorin1983 @ 5 Nov 2007, 15:45)
varianta mai ieftina si mai putin eficienta: se apuca usa de jos si se ridica cu toata forta in sus pana se mai aseaza un pic. nu va tine mult smile.gif
*




OMG ohmy.gif
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.