Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CD changer Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
LiviuS
Am gasit o posibila solutie pentru CD changer la RC de pe Solenza.
Este vorba de SONY CDX454RF care are telecomanda cu fir si se conecteaza la head unit prin RF.

Voi ce parere aveti?
LiviuS
Iata specificatiile

http://www.abtelectronics.com/scripts/site...flag=1100171467
Manuel
Pare ok. O singura problema: unde il amplasezi in masina? Nu ti se pare mai comod un mp3 player?
LiviuS
Cred ca in portbagaj.
Cablul de telecomanda are 5.5 m.
Cablul de RF are 5m.
Manuel
Daca nu te deranjeaza aspectul asta.... e ok. Spor la montat! smile.gif
eminescu0
eu sincer nu mi-as lua un cd-changer pentru ca, in primul rand, nu am unde sa-l pun decat in portbagaj o sa sara ca draq, apoi pe 6 cd-uri intra cate? 120 de mel, iar pe 1 mp3-cd intra 170 chiar. in al treilea rand degeaba zic ei ca au bufferul ala ca nu face nimic pe .cda .la mp3 il tine minte pe tot deci nu mai auzi cand sare. asta cred eu
EvilOne
Bufferul face treaba si la cda stai linistit. Eu ma gindesc totusi ca folosind emitoatorul ala FM nu o sa mai ai raspuns in frecventa pina la 22kHz cum are CD ci doar pina la 15kHz cum are radio FM.
clr
Cu banii pe care ii dai pe ala + ce iei pe cass - ul de pe masina iti iei un mp3 player. Eu zic ca merita mai mult. Sincer sa fiu eu am RadioCD - ul normal de pe DSN si n - am simtit niciodata nevoia de mai mult. Daca n - ar fi faptul ca de la o vreme a inceput sa sara in draci ... mad.gif .
danut36
excl.gif
QUOTE(LiviuS @ 11 Nov 2004, 23:06)
Am gasit o posibila solutie pentru CD changer la RC de pe Solenza.
Este vorba de SONY CDX454RF care are telecomanda cu fir si se conecteaza la head unit prin RF.

Voi ce parere aveti?
*


50-WLT Ce tip da RCA este pe masina ta?
exista si alte solutii pt CD changer,si alte locuri pt montaj.
PS. Te mai intereseaza?
Gabi
Pe SLZ ( daca are rcs sau rcd-ul de la renault) se poate pune fara probleme o unitata VDo ( VDO DAYTON CHD 602S sau VDO DAYTON CHD 610S ) ata fara nici un fel de modifiari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.