Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fuzeta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
emsal
Am luat Dacia 1310 Li acum vreo 5 luni de la o constinta. Nu avea mari probleme: un rulment care trebuia schimbat, o usa care a fost fortata etc.

Ieri insa cand am dat-o unui prieten pentru a-i schimba rulmentii spate, iata ce a gasit: fuzeta stanga fusese rupta, iar apoi sudata prost, foarte stramb.

Se poate schimba doar fuzeta sau este nevoie sa se schimbe toata puntea din spate?

Se mai gasesc punti spate pentru 1310? La un magazin de piese mi s-a spus ca nu se mai fac de un an.



[attachmentid=1627418912][attachmentid=1627418913]
Muttley
Ce oameni mellow.gif

Unu la mana, ideea de a suda fuzeta e un pic de sinucidere. Doi la mana, dupa ce s-a vazut ca s-a sudat stramb si s-a acceptat situatia in continuare e sinucidere clara + oleaca de genocid.

O punte noua era vreo 3-4 mil. Sigur se gasesc.
SH e mult mai ieftina.

Si nu, nu se poate demonta fuzeta de pe punte.
mad toz
te duci la remat este 1 mil sh,cu tamburi cu tot ,daia mari cum iti trebuie tie.
sorin1983
cauta la dezmembrari gasesti singur si poti sa negociezi smile.gif spune-i cunostiintei ca s-a rupt si vrei sa iti dea banii inapoi smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.