Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chiuloasa Arsa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
CriSTI68
tocmai azi am vazut ca avam in spate un km de fum, am fost la mecanic sa imi schimbe diverse chestii, si imi zice "garnitura chiuloasa ciupita" cam cat costa una noua si ce trebuie sa ii mai cumpar... asta asa ca, cadou de 9 ani de a fabricare smile.gif

comportament:

apa la 100 grade dpa 1 km;
moare la relanti;
fum alb
mad toz
Pai eu am dat pe una de Fermit de 1,6 - 18 Ron.Cred ca are aceleasi pret.
Pai mai intai desface motoru si dupa vede ce mai trebuie schimbat.DAca ti-a fiert cred ca trebuie sa iti planeze chiuloasa.
CriSTI68
ai avut dreptate toz cand ai zis ca problema la apa o am de la chiuloasa, am fost la neculae si a zis ca este ciupita, asta explica si fumul care il scoate... azi cireasa de pe tort sa dus pompa de apa, noroc ca am una noua la cutie sad.gif
mad toz
Sper sa ai noroc sa nu trebuiasca rectificata chiuloasa,eu am avut si nu a trebuit sa o rectific cand am schimbat garnitura,dar la mine nu a fiert motorul niciodata.
La mine ajunsese bule de ulei in apa,dar pe caldurile de 40+ grade nu sarea temperatura de 95 gr.
CriSTI68
chiuloasa nu are nici pe dracu, garnitura trebuie schimbata si segmentii, numai ca nu prea tine vremea cu mine... cred ca mai sta parcata ceva vreme sad.gif
djasu82
Azi puteai sa iesi afara ca uite tine vremea si cu tine .
CriSTI68
ieri am petrecut a facu firma 15 ani sunt mahmuri si cum se face ca azi e ziua lui taicamiu ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.