Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: becuri de semnal
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
solenzzza
Atunci cand inchid masina de la telecomanda(inchidere centralizata) nu mi se mai aprind becurile.Cu cateva serii innainte mi s-au aprins singure ramand aprinse(cele care licaresc)asta doar pe partea drepta.Azi nu au mai vrut sa se aprinda in momentul in care inchideam masina sau o deschideam.Semnalul merge atat pe apartea stanga cat si pe partea dreapta(unde cu cateva serii innainte imi ramasesera aprinse).De la ce oare sa fie?Multumesc, unsure.gif
metrix4you
am avut si eu probloeme asemanatoare , dar am tras putin de releul de semnalizare si pana la urma l-am prins cu un "soricel" si acum merge bine.
Functiona bine semnalizarea dar cand activam alarma licareau cand voiau ele.Acum merge bine.probabil ca are vreun contact mai ciudat
YR-ZBG
verifica releul de semnalizare.
E situat undeva pe stalpul din stanga fata sub bord...cam sub zona sigurantelor dar privind de sub bord.

In general releul ala e montat cu contactele electrice in sus...si in el se aduna apa de la condensul de pe stalp.

Al meu era plin de rugina iar bobina era o masa compacta de rugina...arata groaznic.

L-am inlocuit si l-am pus acu cu papucii in jos ...ca sa nu mai fie probleme.

ps. aveam aceleasi simptome iar treaba am facut-o acu un an in service (daca te intereseaza preturile de service.)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.