Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: recomandare baterie /acumulator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
sorin1983
m-ar interesa niste pareri in functie de ce baterii folositi la masinile voastre si pentru cine si-a cumparat de curand una, o firma, amperaj, pret si daca o recomanda sau nu smile.gif
PaulT
Momentan am Caranda Durabila Top,de 60Ah sau 66.o sa ma uit.Oricum,de multi ani si la mai multe masini folosesc marca asta si pot spune ca nu m-a dezamagit niciodata.Deci,o recomand.Au un pret f bun si sunt de calitate.Asta Durabila Top o am de 3 ani si ceva si nici nu am pus-o pe redresor,in conditiile in care fac o gramada de drumuri scurte,in oras(unde f mult timp motorul functioneaza la relanti,deci nu se incarca mare lucru),masina are alarma +ic,sistemul audio folosit mereu..etc.Bafta.
sorin1983
mersi! s-a notat smile.gif
unikat45
rombat de 55 Ah..... o am de aproape un an si nu a facut niciodata pb.. am descarcat-o odata pana la negru pe ochiul magic dand la cheie (electromotor de tip nou desigur)... am lasat-o asa pana am facut rost de alt electromotor.. de tip vechi de asta data.... e evident ca nu si-a revenit la verde .. dar cand am montat electromotorul de tip vechi am dat la chei si a luat-o scurt.. direct pe gpl.. fara probleme..... vezi ce tip de alternator ai... recomand alegerea bateriei functie de consumatori si de capacitatea de incarcare a alternatorului...la ce bun o baterie de capacitate mare daca alternatorul nu face fata sa o incarce full..?
ANTIdacie
Caranda nu stiu sigur de model am,dar cert e ca are 5 ani si nu am avut prb cu ea cu toate ca!Am uitat in prima saptamana de cand am luat-o farurile aprinse si s-a descarcat complet!Am pus-o pe redresor 12 ore parca si de atunci nu am avut nici cea mai mica prb cu ea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.