Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cat pot merge numai cu bateria?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
tibirk
vreau sa ajung de acasa pana la service si mi-am bagat bateria la redresor in seara asta pe la 8. Intrebarea mea este daca pot ajunge in conditiile in care merg doar cu bateria fara alternator (alternatorul nu mai baga nimic). Bateria este relativ noua (am cumparat-o asta vara) iar service-ul este undeva la vreo 7 KM distantza. Cum imi recomandatzi sa merg? Sa plec la 5 dimineatza ca sa nu prind aglomratia de la 7-8-9? (Bucuresti)
C a t a l i n
biggrin.gif Mergi cumpătat... biggrin.gif ...și vei ajunge, nu-ți face probleme... Doar să te sincronizezi cu răsăritul de soare, că altfel ai nevoie și de faruri... tongue.gif
Virusake
Stai linistit, te duce suficient. Eu cand am avut probleme cu alternatorul, am mers pe baterie din Dorobanti pana in Titan, e adevarat am ajuns acasa fara faruri si semnalizare si tinand cont ca era noapte...
djasu82
Vei distruge bateria pana la urma verifica alternatorul carbuni diodele din el si releul . Daca ai un multimetru chiar tu poti repara alternatorul schema de principiu. user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.