Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: K550i Probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
autom
Sunt complet dezamagit de K550i..........

L-am cumparat saptamana trecuta si..........nu sunt multumit deloc.....

Imi lipseset functia de autobolcare. Dupa ce scoti batereia trebuie sa reglezi ceasul.......si cosmarul este ca nu pot descarca de pe el in calculator si invers.


Dupa ce conectez cablul apare alternativ :S-a inchis conexiune USB. Acum puteti scoate cablul USB/cu/Nu acoateti cablui USB pana cand nu ati iesit din aplicatia PC


Fluctueaza draciile astea de zici ca sunt stalpii de iluminat a lui Videanu!


Am instalat si Sony Ericsson PC Suite........Nimic......

Ce sfaturi imi dati?
C a t a l i n
La garantie cu el... sad.gif

N-am mai întâlnit SE care să piardă ora la scoaterea bateriei, și nici să facă probleme la conectarea cu PC-ul.
Giurisici Fabian
pt blocare automata taste ,intra in meniu la setari/securitate/blocare automata taste.
la mine la k 800 si am vazut ca si la k510 cand il conectez la cablu ,tel se opreste si pe ecran apare un plic ca un folder langa care scrie "transfer fisiere".trebuie sa apas butonul ok ,dupa care se conecteaza la pc si vede si cardul si memoria telefonului.iar in timpul asta scrie chestia asta :S-a inchis conexiune USB. Acum puteti scoate cablul USB/cu/Nu acoateti cablui USB pana cand nu ati iesit din aplicatia PC.
ca sa scoti cablul trebuie sa opresti conexiunea usb cu toate ca pe ecran o sa ramana scrisa chestia aia dar poti sa il demufezi.
zanga
autom e posibil sa ai probleme cu cablul de date, daca ai posibilitatea incearca si cu altul sa vezi daca face la fel, fluctuatiile alea le mai aveam si eu cand nu bagam bine mufa la telefon(W810).
autom
Multumesc pentru sfaturi.......

De abia acum am ajuns acasa.....si vad ca iar trebuie sa fac un drum......O sa fac ce ati zis si vad ce se intampla......

Va tin la curent,

Multumesc mult......



<span class='edit'>27 Nov 2007, 19:28:</span>
Mda........

Am probat cu alt cablu.......la fel face......

Am dat o caruta de bani degeaba..............noru' masii.........

Am reinstalat programul, dupa ce il dezinstalasem..........nimic

Ufffffffff........

Dati-mi idei.......
l@u
Are fiica-mea K510i si nu a instalat absolut nimic din kkt-urile alea de programe.XP-ul il recunoaste automat si copie sterge modifica orice in el la fel ca intr-un hdd portabil
daniel4ro
nu am incredere in cabluri... la mine bluetooth-ul merge bine, pot transfera in PC de pe orice telefon cu functia asta, fara sa tin cont de felul mufei.
am un nokia care isi pierde setarea orei dupa ce ii scot bateria, dar la Sony-ericsson nu mi se intampla asta.
autom
QUOTE(l@u @ 27 Nov 2007, 19:43)
Are fiica-mea K510i si nu a instalat absolut nimic din kkt-urile alea de programe.XP-ul il recunoaste automat si copie sterge modifica orice in el la fel ca intr-un hdd portabil
*




Pai asa mi se pare normal..........
Sa fie o noua partitie.......ca un usb.......dar nu vrea sa il vada........am schimbat si cablul

QUOTE(daniel4ro @ 27 Nov 2007, 19:44)
a mine bluetooth-ul merge bine,
*




Sa iau o nazdravanie din asta? Cat costa?
l@u
Un reinstal de WN cred ca iti rezolva problema dar mai intai incearca si pe alt calculator ca sa vezi daca asta e buba.Succes !
autom
Merci ...cred ca asa voi face.........reinstalare de wn....

Intrebare........schema cu bluetooth-ul pot sa o fac fara sa reinstalez sistemul de operare? Ca solutie de moment?
daniel4ro
http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-adap...-bluetooth.html

incearca pe aici sau da search pe google la bluetooth usb
l@u
QUOTE(autom @ 27 Nov 2007, 20:26)
Merci ...cred ca asa voi face.........reinstalare de wn....

Intrebare........schema cu bluetooth-ul pot sa o fac fara sa reinstalez sistemul de operare?  Ca solutie de moment?
*




Incearca caci s-ar putea ca dintele sa mearga , daca nu merge hotarat format+reinstal
autom
QUOTE(l@u @ 27 Nov 2007, 21:06)
dintele??
*


dintele?
C a t a l i n
Bluetooth = dinte albastru smile.gif

(repet, dacă pierde ora e DEFECT...)
l@u
QUOTE(autom @ 27 Nov 2007, 21:42)
dintele?
*




Bluethooth---dinte albastru
autom
Am dus tinicheaua la service........cic au mai fost probleme si trebuie reinstalat soft-ul.....

Am luat cititor de carduri.......sa vad ce mai am de facut.......
Livius78
Am si eu un SonyEricsson k550i.Functioneaza bine dar exista o singura problema.Daca nu apelez sau nu ma apeleaza nimeni mai mult de 12 ore, iar dupa aceea primesc un apel , reteaua nu-l mai vede activ si ii spune apelantului ca nu poate fi contactat.I-am facut si update de soft si se manifesta la fel.Daca stie cineva cum pot sa rezolv chestia asta il rog sa ma ajute.Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.