Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese din dezmembrare DSN Confort 2002
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
Geru
Vand piese din dezmembrare Dacia Supernova Confort, an 2002, 55800 Km, culoare verde metalizat.

In urma unui impact la viteza destul de mica, am avut avarie pe partea stanga-fata (inclusiv portiera sofer); celelalte 3 portiere sunt disponibile, complete. Pentru a recupera, ce se mai poate, din bani, am ales sa o dezmembrez si cu ocazia asta sa ajut si colegii de pe forum care au probleme sa le rezolve mai ieftin. Toate piesele sunt intr-o stare foarte buna, masina a fost super-intretinuta si nu mi-a facut probleme.

Piesele le puteti vedea in pozele urmatoare, o sa revin cu poze suplimentare cu ce mai am: portierele, puntea spate, baia de ulei, scut motor etc (nu am avut clima sau proiectoare, scaunele s-au dat). Pentru reperele solicitate, raspund PM .

Pretul: usor sub 50% din pretul de magazin, cam pentru toate reperele, variabil +/- functie de starea piesei respective.
Ocazie: Cutia de viteze Renault, 55800 Km REALI - 1400 ron.

Eu sunt din Galati, dar de principiu pot trimite marfa in orasele principale din tara (preferabil Bucuresti). Pentru livrari in alte orase, comanda minima 50 ron.



Componente motor :

[attachmentid=1627420914] [attachmentid=1627420910] [attachmentid=1627420911] [attachmentid=1627420913]
[attachmentid=1627420918] [attachmentid=1627420917] [attachmentid=1627420919] [attachmentid=1627420920] [attachmentid=1627420922]

Cutia viteze :
[attachmentid=1627420916] [attachmentid=1627420915] [attachmentid=1627420923]

Ambreiajul, Volanta, Chiulasa, Corp clapeta etc :

[attachmentid=1627420924] [attachmentid=1627420925] [attachmentid=1627420926] [attachmentid=1627420927] [attachmentid=1627420928]

Pedale, Frana de mana, Mecanism stergatoare, Bobina inductie, Oglinzi, Telescoape haion, Antena :

[attachmentid=1627420973] [attachmentid=1627420975] [attachmentid=1627420976]

Alternator, Rezervor antigel, Actuatori, Cui inchidere usi, Carlig remorcare
Suporti placa haion, Relee, Cuie blocare usi, Fise bujii, Motoras stropitori parbriz, Electronica alarma Eaglemaster etc :

[attachmentid=1627420977] [attachmentid=1627420978] [attachmentid=1627420979]

Calculator, Motoras stergatoare, Stop ceata, Inchizatoare haion, Capac tabla rezervor, Cablaj portiera
Motoras aeroterma, Suporti motor, Schimbator
Etrieri, Claxon, Manere, Trusa becuri :

[attachmentid=1627420980] [attachmentid=1627420981] [attachmentid=1627420982]

Rezervorul, Plastice :

[attachmentid=1627420930] [attachmentid=1627420931]


Mai am disponibile portierele complete cu fete de usi (mai putin cea stanga fata), puntea spate, baia de ulei, scut motor, mocheta interior & plafonul, tubulatura de la ventilatie, cutia filtrului de aer etc. O sa revin cu poze in masura in care am cereri si pentru ele.

Pentru detalii si solicitari de piese: tel. 0723.187169 - Marius ; PM; Yahoo Messenger sau mail: mariuspcbey@yahoo.com
Oelash
m-ar interesa p mine antena...presupun ca eleronul nu-l mai ai ...asta dak ai avut...jenti ceva?
Geru
Jantele sunt de tabla, au pe ele anvelope Michelin de iarna. Eleron n-am avut.
Vad ca esti din PH, verifica poate-ti mai trebuie si altceva; trimit si in afara GL dar la comenzi de min. 50 ron.
Oelash
mdea...pai daia intrebam ca poat fac mai mult piese ca stiu ca e mult drumul...smile.gif..lasa atunci ms oricum
Geru
Nu costa chiar de speriat transportul, in jurul a 8-15 roni, in unele orase mari cu putin noroc pot trimite chiar fara sa coste nimic, cu mijloacele de transport ale firmei unde lucrez, dar pentru o antena e mai mare deranjul.
Poate tu sau prin cunoscutii tai mai aveti nevoie de alte piese, si asa te-ar ajunge mai rentabil chiar si cu taxele postale.
cristio_79
Ma intereseaza volanta.La ce pret o dai?
mugur
jantele sunt pe 13 sau 14?
Geru
jante de 13, dar am pe cineva interesat sa le ia cu tot cu anvelopele de iarna. cristio, ai PM
loverman
o intrebare .... la ce pret este motorul de la aeroterma si in ce stare este ? ms rolleyes.gif
Geru
Aeroterma, la set complet, cu plasticele ei , rezistentele de reglare a treptelor si "colivia de veverita" a ventilatorului, ajunge 60 roni. Nu mi-a facut probleme. Am mers in vara cu un coleg cu ventilatia muult mai zgomotoasa ca a mea (se stie ca ventilatia DSN vajaie un pic si din stilul "romanesc" de proiectare a tubulaturii)
bolidu
Joja o mai ai ? La ce pret ?
m_and_trix
Volanul il ai?SI la ce pret.
Geru
joja si volanul s-au dat. a ramas doar dopul de plastic din mijlocul volanului, cel cu sigla Dacia
Black[Angel]
Salut! M-ar interesa arcuri+amortizoare fata daca le mai ai.
Si bara spate daca este ok(ce culoare este masina?)
Gyuszy
Usa dreapta fata, dreapta spate la ce pret ?
Geru
Toate arcurile si amortizoarele s-au dat (mai putin amortizoarele haion).
Bara spate inca o am, e in stare excelenta, nezgariata, schimbata cu 2 luni inainte de a avea accidentul, si e nevopsita (neagra). As prefera sa o dau cuiva care are drum prin Galati, ca e o piesa mare si nu chiar valoroasa.
Gyuszy, ai PM
marianno88
salut...telescoapele ai idee daca merg si pe dacia Breck model 1997 ?
sckhreech
ma intereseaza sistemul de centuri de siguranta din fata (centuri , prinderile de la centuri , etc).
Astept PM cu pretul , starea lor si datele de contact. Vreau sa le montez pe o berlina din 1991 daca merg.

Bafta
Geru
Centurile s-au dat; telescoapele haion (singurele ramase) n-am idee cum si unde le-ai putea adapta pe un Break.
marianno88
Pai eu deja am telescoape din fabrica...si seamana cu ale tale...dar nu stiu daca se potrivesc...
Geru
Sincer, n-am idee... teoretic, telescoapele sunt proiectate sa sustina greutatea haionului de DSN/Nova; practic... e posibil. Uita-te si tu la un cunoscut /taxi cu DSN, daca seamana ca sistem de prindere si dimensiuni cu ce ai tu.
crystayla
geru spune-mi si mie la ce pret ai alternatorul sau daca ai rotorul separat. smile.gif
lancerEvo
maneta schimbatorului de viteze o ai?
piedone
Am luat ID-ul tau de mess..Vreau eu NEAPARAT telescoapele hayon(sper sa fie in stare buna..adica sa sustina hayonul..ale mele NU mai "pot" deloc...dar deloc stii ce-i aia? laugh.gif si am ceva ceva relee..RELEU care este raspunzator de dezaburirea lunetei si nu mai stiu ce mai face p-acolo tongue.gif..asa..si mi-ar mai tb butonul contactor care actioneaza lampa ceata.Am vazut ca mai ai maciulia+pielea aceea de la schimbator..cred ca o vreau si pe aceea..asa...sa ma uit...aaaa,eram sa uit..neaparat parasolar de pe partea soferului?!?!?!Cm atat deocamdata!Astept raspuns si eventual poate ne auzim si pe mess.Numai bine!!!

13 Dec 2007, 00:53:
CRYSTAYLA vezi ca ai msg personal !!!
negrucvj
mocheta din portbagaj completa o mai ai? In ce stare? O poza?
Geru
Crystayla, am un abonat pentru alternator la 300 ron, azi ar trebui sa vina dupa el.

LancerEvo, am maneta schimbatorului de viteze, si bieleta de legatura cu cutia de viteze... si maciulia cu buduful original (penultimul set de poze, la mijloc). O sa trag in poza maneta si ce piese mai am, sper ca diseara.

Piedone, telescoapele sunt in stare perfecta, nu-s scurse etc, haionul se inchidea perfect si lin. Parasolarele s-au dat. Maciulia de schimbator e disponibila, o sa vad si ce butoane am.
Releul dezaburire si semnalizare eu stiu ca s-au dat, daca-ti trebuie ceva relee poti sa-mi dai amperajul necesar, eventual codul lor, poate mai sunt. Vb pe Yahoomess mai multe detalii, ID: mariuspcbey

Mochetele din interior (inclusiv insonorizantul) sunt in stare foarte buna... mocheta portbagaj e in stare acceptabila, pentru cineva care n-are deloc smile.gif are usoare urme de rugina pe ea, in rest, nimic care sa nu iasa la o spalatorie buna. Am o cerere pt ea chiar pt azi - primul venit, primul servit - daca nu se da, o trag in poza. Daca nu ai drum prin Galati, se pune problema sa mai completezi cu un releu, o piesa ceva... min 50 ron. La comenzi de peste 250 ron iti dau mocheta portbagaj bonus smile.gif
NoNNy
ce pret are baia de ulei?
CriSTI68
cat vrei pe:
telescoape hayon
clapetele de la usa din interior (toate 4)
?
Geru
Telescoapele haion, motoras stergatoare, motoras (pompa) stropitoare, maciulia schimbatorului de viteze si mocheta din portbagaj s-au dat / sunt rezervate. Clapete interioare pt usi mai am numai doua.
Cu NoNNy am discutat la telefon.

16 Dec 2007, 15:51:
up
Geru
Completez cu alte poze ale pieselor disponibile:

Filtru de aer, Gura de alimentare rezervor, Antifon tablier, Pompa de servo

[attachmentid=1627424289] [attachmentid=1627424290] [attachmentid=1627424291] [attachmentid=1627424293] [attachmentid=1627424294]


Scut motor, Grila fata, Alarma Eaglemaster, Aripa dreapta-fata

[attachmentid=1627424296] [attachmentid=1627424288] [attachmentid=1627424295]
sobolan
sonda de apa din chiloasa ? e cu trei fire ? daca da lasa-mi un pret aici ,te rog....
Geru
sonda de apa e cea de origine, la jumatate din pretul oricarui magazin de la Popescu (smile.gif ca esti din Galati)... daca te intereseaza, astept PM
bogdan-s
Daca rezervorul mai este disponibil suna-ma sau da-mi un beep pe 0745 526 233. Sunt in Galati si am mi s-a spart rezervorul. Am nevoie de altul zilele astea sau o sa-l peticesc.
Geru
Bogdan_s este abonat la rezervor.
Update: Corpul clapeta si doua injectoare, telescoapele haion, motorasul stergatoare, motoras (pompa) stropitoare, alarma, claxonul, schimbatorul de viteze integral, mochetele complete si insonorizantul s-au dat / sunt rezervate.
Geru
Rezervorul este in continuare disponibil ...
hunior
capac schimbator(maciulie)? mellow.gif
Geru
schimbatorul de viteze s-a dat integral, maciulia, husa si maneta.
Bejenaru Ionut
Spune-mi si mie te rog daca mai ai farul din dreapta de la masina, si daca il ai in ce stare e?
Geru
sorry, farul dreapta s-a dat de mult
Bejenaru Ionut
Mersi mult de raspuns.
sorin007
SALUT
mecanismul de la stergatoare- daca se potriveste la solentza si la ce pret ?
Geru
Nu cred ca se potriveste, cel mult sa faci o adaptare... dar mai bine pui tot de SLZ, n-o fi o avere
spmihai
mai ai usile de pe partea dreapta? sunt interesat de amandoua, si dak le mai ai, la ce pret?
Geru
Le am pe amandoua, complet echipate, inclusiv oglinda exterioara pasager. Dau si separat, daca nu-ti trebuie fata de usa sau geamul cu macaraua etc. Pretul la toate reperele este jumatate din pretul de magazin; daca iti trebuie cumva verde metalizat, te scoti - cu un polish usor faci usile ca noi. Astept PM cu ce iti trebuie din set.
iuly89ct
grila cu sigla Dacia la ce pret o ai?aia cu sigla Dacia:)se potriveste culoarea la masina din semnatura?ca eu am modificat-o cu plasa si nu prea imi place cum a iesit.
spmihai
spune-mi te rog un pret ca sincer sa fiu habar n-am cat costa in magazin. in principiu as dori fara partea de interior a usii, fara macarale si ce o mai fi pe acolo, doar tabla, dar asta o sa aflu exact maine dupa ce ma consult cu mecanicul, ca nu stiu sigur pana nu desface fetele usilor. as aprecia mult daca mi-ai putea zice un pret la portiere complet echipate, dar si fara macarale, geam etc.
Geru
iuly89ct va primi grila cu tot cu sigla in 15 ron...

am luat legatura si cu spmihai , are rezervata tabla de la portiere pentru cateva zile, daca se rezolva problema transportului.

update:
grila dintre faruri e din nou disponibila.



12 Jan 2008, 10:29:
up
Geru
Recapitulare:

Piese disponibile, toate piesele la mai putin de jumatate din pretul de magazin :

+ Alternatorul
+ Cutia de viteze
+ Kit ambreiaj, de origine, stare excelenta (fara rulment de presiune care s-a dat)
+ Volanta
+ Blocul motor
+ Rampa de injectoare & 2 injectoare
+ Rampa de culbutori
+ Galeria de admisie
+ Galeria de evacuare
+ Chiulasa & capac chiulasa
+ Pompa de servo
+ Cutia filtrului de aer + filtru aer bonus
+ Tubulatura de ventilatie si diverse plastice
+ Rezervorul si gura alimentare rezervor
+ Scut motor
+ Bobina de inductie
+ Calculator injectie, inclusiv capacul de plastic
+ Toate sondele si senzorii de pe motor / cutie
+ Corpul clapeta (fara motorasul pas cu pas care s-a dat, dar se poate completa cu unul la 80-90 ron, pret de nou)
+ Fise bujii
+ Usa stanga spate
+ Piese usi: macara, actuatori, geamurile cu tot cu chedere (fara geam sofer), perie geam, manere usi, plastice
+ Fete usi
+ Baia de ulei
+ Grila dintre faruri & grila capota
+ Antena
+ Bricheta
+ Scrumiera
+ Torpedoul (usa este usor pocnita)
+ Cele 3 pedale
+ Usita alimentare
+ Mecanism stergatoare & brate stergatoare
+ Suporti motor
+ Motoras aeroterma ventilatie
+ Trusa de becuri si sigurante
+ Cablaj portiere pt comanda motorase inchidere centralizata
+ Stop de ceata, complet
+ Relee & sigurante compart. motor
+ Rezervor antigel
+ Ax volan superior
+ Cuie & mecanism inchidere usi
+ Suportii haionului
+ Oglinzi set complet
+ Etrierii
+ Puntea spate, completa (numai pentru Galati, Braila sau cine poate sa asigure transportul ei)
+ Bara protectie spate (aceeasi observatie)
+ Plafonul (tavanul, cu pasla, idem)
+ Cochilia de pe volan

...Si alte maruntisuri.

S-au dat deja:
- Aripa dreapta fata
- Tabla de la usile dreapta fata-spate
- Alarma
- Mochetele complete & insonorizant
- Pompa de apa
- Pompa de ulei
- Senzorul de soc
- Canistra carbon
- 2 injectoare
- Catalizatorul
- Anvelopele
- Ambele faruri & semnal.
- Ceasurile de turatie & apa
- Doua din injectoare
- Telescoapele haion
- Motorasul stergatoare
- Motoras (pompa) stropitoare
- Alarma
- Claxonul
- Schimbatorul de viteze integral (maneta & maciulie)
- Mochetele complete si insonorizantul
- Joja
- Arcurile
- Jugul motor
- Amortizoarele fata - spate
- Discurile de frana
- Centurile
- Scaunele
- Parasolarele
- Haionul cu luneta
- Placa de la spate (suport pentru boxe)
- Chedere usi
- Rulmentul de presiune
- Pompa de benzina
- Pompa de frana
- Cilindri, camasi, pistoane (aprox. setul motor)
- Electromotorul
- Planetarele
- Tobele
- Ceasul, butoanele din bord
- Stopurile
- Axul volan inferior
- Releul dezaburire si semnalizare
- Turometrul, ceasul apa
- Caloriferul
- Furtunul care intra in carcasa filtrului de aer
s-au dat / sunt rezervate
- Proiectoare, Clima - Nu a avut
- Parbrizul, usa sofer, capota, bara fata, radiatorul, UCE decodor - sparte in accident / nerecuperabile
ANTIdacie
ai vre-un radiator de aeroterma?
lancerEvo
am primit comanda Geru multumesc
p.s. lucrati cu el cu incredere, a asteptat sa pun piesa pe masina si abea apoi am trimis banii, super treaba!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.