Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutoooooooooooorrr!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Eu Alex
am pe fata articulatie,bucse,suspensie,etc noi;pe spate am schimbat amortizoarele de vreo 2 zile,dar problema e k fuge pe sosea;se vede botul masini cum se duce stanga-dreapta si nu prea poate fi controlata(mai ales peste 80km/h),am schimbat si axul volanului k avea putin joc si degeaba!!!!sa fie de la bielete????asa am auzit pe cineva.(alea au vreo 7luni)puteti ,care aveti sa puneti o poza cu senzorul de temp si pozitia lui k imi cam indica aiurea!Pls!electroventilatorul merge continuu,releul lucreaza,sa fie termo-cupla?????astept sfaturi k mai am putin si o iau razna wacko.gif !!!!!!!!!!!!!!! 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif
$$ilvviu
Poate ai un cauciuc cu galma.
Eu am patit-o de nu puteam sa merg mai repede de 50 km/h.
bogdy5
mai bine schimba masina si gata e mai usor costa app la fel
C a t a l i n
Ca tine, nu? radmasa.gif
apollo
bieletele daca isi fac joc in articulatie, tu nu ai sa mai poti controla acel joc .

deci rotile vor avea o mica tendinta de a trage stanga/dreapta chiar daca bati volanul in cuie si sta drept.

ai grija, daca-s foarte uzate, sa nu ramai fara directie, adica sa cedeze acea articulatie.cu toate ca nu am prea auzit, dar ... ai grija mai bine
variable_dynamics
Eu Alex, ai 3 sonde de temperatura, toate trei situate in acelasi loc.

Uite aici mai multe detalii,inclusiv o poza: http://www.daciaclub.ro/indicator-temperat...GTi-t78540.html

Poza este de la o Nova GT. SIngura modificare este ca sub cele doua sonde din poza tu mai ai una(senzorul de temp. al sistemului de injectie Bosch)

Numai bine.
Eu Alex
ms variable,aveam yo o banuiala k pe acolo tre sa fie senzorii!!!! wink.gif

28 Nov 2007, 22:39:
da bogdy5,ai dreptate,dar tre s-o pun la punct sa o pot vinde!!! happy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.