Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Guitar Drift
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
ionut16031987
&feature=related
Arhimede
Si masinaa..masinaaa...masinaaa?unde e?
vis-a-vis
T(z)eapa, nu-i! radmasa.gif
Arhimede
Cat s-a schimbat automobilismul. smile.gif)
dya
OMG ohmy.gif In viata mea nu am mai vazut pe cineva sa tina acorduri pe griff de sus in jos blink.gifblink.gifblink.gifblink.gif
Solon
Eu am invatat sa cant la chitara altfel, nu stiu sa o torturez, cu toate ca e electrica si socate niste sunete de zici ca o omor. wub.gif wub.gif wub.gif
vis-a-vis
Baga o bucata pe iutub, sa ne lamurim tongue.gif
A l e x
Sunt fan a lui McKee, l-am pus si eu la "dedicatii"...

Soloane, hopaaaa, canti la chitara ? Ce chitara ai ?

"In viata mea nu am mai vazut pe cineva sa tina acorduri pe griff de sus in jos"

Nu e chiar atat de greu, trebuie doar sa exersezi putin in acest sens... Si daca asta te-a impresionat, uite aici meserie :
Forum Bot
MuciX: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AbndgwfG22k"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/AbndgwfG22k" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
Forum Bot
MuciX: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/r2BOApUvFpw "></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/r2BOApUvFpw " type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
Solon
Soloane, hopaaaa, canti la chitara ? Ce chitara ai ?

De fapt e bass electric!
Squier Standard Precision Bass.
Produs sub licenta Fender.

A l e x
Activezi pe site-ul RGC ? smile.gif

Apropo, melodia se cheama "Drifting", nu e "Guitar Drift", probabil ai ramas cu acea impresie din titlul clipului care e Andy McKee - Guitar - Drifting dar e probabil pus asa pentru a iesi mai repede la tag-ul "guitar" in search.

Uite-te si aici sa vezi tracklistingul, melodia e doar "Drifting" wink.gif
Solon
[quote=A l e x,28 Nov 2007, 22:48]
Activezi pe site-ul RGC ? smile.gif

Il citesc frecvent, dar nu, nu activez!
Unii din baietii de acolo sunt prea avansati si i-as cam incomoda cu diferite intrebari banale pentru ei!
A l e x
Nu e adevarat, sunt multi incepatori si pe acolo si sunt topicuri si sectiuni speciale pentru cei care nu sunt "prea avansati"
mars


Nu gasesc o varianta in care sa fie chiar Steve Vai. Oricum, el o canta si in film. E cea mai tare bucata, parerea mea!
A l e x
De asta vorbesti cumva ?
mars
Nu chiar. Eu zic de Eugene's Trick Bag. Dar nu gasesc pe net film cu Vai. In Crossroads tot el o canta, Karate Kid ala numai mimeaza, evident. Era interesant sa ii vedem degetele lui Vai...

Oricum, mai e una:

Aste e de numarat bani in pat...
vis-a-vis
S-a zbarlit pielea pe mine.... 38.gif
A l e x
mars : Scena e intr-adevar dublata de Vai si Ry Cooder pe partile "cantate" de Karate Kid, dar la inceput ce face el cu slide-ul e clar ca nu se preface ci canta si el notele pentru ca se cunoaste dupa miscarea degetelor. Apoi insa cand o da in solo-ul clasic e dublat de Vai si e cam clar ca omul nu prea canta ce se aude, mai mult ca sigur nu e atat de avansat si doar mimeaza...

Oricum, frumos clip. Ma face sa-mi cumpar si eu un slide de ala de pus pe deget smile.gif
mars
Eu nu imi dau seama, sincer. Trebuie sa recunosc ca sunt inca in stadiul de "ascultator" dar ma apuc de invatat. Am un coleg dispus sa ma invete, el e ceva mai avansat (are o Fender Stratocaster semnat Eric Clapton si isi ia o Gibson Les Paul Supreme). Eu nu am de dat 4.000 EUR pe o chitara, imi iau una de maxim 500 lei...
Solon
Fender Stratocaster la 500 lei?
Poate second!
Si poate mai dai bani si pe niste doze noi!
mars
Unde am scris eu ca imi iau Fender Stratocaster??? La 500 lei gasesc Fender acustica noua, numai buna pentru inceput.
A l e x
Te sfatuiesc de 500 lei sa-ti iei doua chitare romanesti, Hora Iris electrica si o Hora acustica... Te cam incadrezi, sa stii ca fac chitare ok si la inceput oricum nu iti vei da seama de diferentele de calitate dintre instrumente...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.