Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tata puiu' si meciu din armenia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
Valentine
am ramas un pic surprins sa constat ca la stirile protv mai nou iordanescu este cunoscut sub numele de "tata puiu" ... i-au spus cred ca de cel putin 5 ori asa pe post in 2 minute, ce parere aveti de asta? smile.gif

pe de alta parte, daca pierde meciu' de peste 2 zile s-a terminat cu nea' puiu ... for good ! biggrin.gif
asybo2002
QUOTE(Valentine @ 15 Nov 2004, 20:04)
am ramas un pic surprins sa constat ca la stirile protv mai nou iordanescu este cunoscut sub numele de "tata puiu" ... i-au spus cred ca de cel putin 5 ori asa pe post in 2 minute, ce parere aveti de asta? smile.gif

pai e "tata" acum ca e pe cale sa se baroneasca...
Valentine
QUOTE(asybo2002 @ 15 Nov 2004, 21:09)
pai e "tata" acum ca e pe cale sa se baroneasca...
*


ah da corect smile.gif

daca tot sunt in familie cu totii mad.gif
luxcor
atunci pe stadion cand ne enervam putem spune asa despre Codrea de ex.: da-l ma-n tasu' ca joaca prost ... showfinger.gif
Mache
Ce facem daca armenii isi doresc victoria mai mult ca noi? Mutu nu e, Chivu nu e, ala nu e, alalalt nu e, nu mai e nimeni... in afara de cașcheta lu' nea Puiu, gheneralu'. Pe cine dam si noi vina? Ca pe Stelea l-au tot alergat. wacko.gif unsure.gif
costi
Hai ca mai avem putin si ratam si calificarea asta iar tata Puiu se face senator, intrind in rind cu toti figurantii din Parlament.
Va dati seama ce experienta inestimabila are omul a carui calitate principala este vecinatatea cu Gabriel Oprea alt erudit facut general si doctor in 2-3 ani.
Dupa mine ar merita un loc in comisia de aparare a tarii alaturi de caricatura de Stanoiu si alti mitici, trici, culiti si mitzuri.
Marty
QUOTE(Valentine @ 15 Nov 2004, 20:04)
pe de alta parte, daca pierde meciu' de peste 2 zile s-a terminat cu nea' puiu ... for good !  biggrin.gif
*


Yeah... an the pigs fly! Tu inca n-ai invatat ca numele antrenorului echipei nationale se cunoaste pentru urmatorii 15 ani ?
costi
15 ani my ass
Doar n-o sta si antrenor si senator ca doar nu cred ca ai dubii ca se alege !
Marty
Parafrazind o zicala americana: pe lumea asta sigure sunt taxele, moartea si Tata Puiu la nationala!
costi
Or fi naibii imcompatibile astea doua functii mai stii ?
Dragomit s-a infoiat aseara pe tema asta spunind ca tata P n-o sa dea ciolanul de la nationala (400.000) pe osciorul de la senat (20 mil/luna) si ca o sa decida liga in cazul asta . De ce Liga nu stiu dar asa a zis!
Mache
Pai, dom' Mitica nu a avut probleme cu incompatibilitatea. El fuse si deputat si sef la liga! Si nu s-a basicat nimeni. Sunt destui care mai fac si altceva, pe langa activitatea de parlamentar.
costi
da stiu dar speram sa gaseasca astia ceva sa scapam de al de la nationala cva eu m-am saturat !
LucVer
QUOTE(Mache @ 16 Nov 2004, 14:18)
Pai, dom' Mitica nu a avut probleme cu incompatibilitatea. El fuse si deputat si sef la liga! Si nu s-a basicat nimeni. Sunt destui care mai fac si altceva, pe langa activitatea de parlamentar.
*



Si apropitar de ceva hoteluri!
A, scuze, nu el, fii-su! 04.gif
costi
Aproape ca-mi dorec sa luam bataie sa scapam de pupacios.
Mi-e lehamite sa- i mai vad jucind asa.
Mache
Tineretul a castigat cu Armenia. Mitea doua goluri si doua pase de gol. Scor final, daca este corect, Romania - Armenia, 5-0.
Valentine
QUOTE(costi @ 16 Nov 2004, 14:57)
Or fi naibii imcompatibile astea doua functii mai stii ?
Dragomit s-a infoiat aseara pe tema asta spunind ca tata P n-o sa dea ciolanul de la nationala (400.000) pe osciorul de la senat (20 mil/luna) si ca o sa decida liga in cazul asta . De ce Liga nu stiu dar asa a zis!
*

Ohoo, da' ce crezi ca toti senatorii si deputatii mor de foame saracii cu 20 mil / luna? smile.gif Eu cred ca da ciolanu' pe ciolan', ca se pricepe tata puiu la afaceri, ce cascheta lui smile.gif
costi
Lumeeee, lumeeee s-a termenat!
Nu l-a mai ajutat nimic pe tata Puiu si chiar freza a avut de suferit pe ploaia aia.
Cind ii vedeam la TV spunind " nu sintem selectionata SH", ne-ati jignit si intram in silentzio stampa, nu concepem sa nu pierdem.....
Bleah !
Poate scapam de "senatorul melcilor" cu ocazia asta !
RIon
Bleah, me, too!
luck
Armenia - Romania 1-1 ....... sad.gif sad.gif sad.gif

Rusine , rusine , rusine sa va fie ........

Jalnic meci ........ JALNIC ........

S-o gandi acum " tata Puiu " sa-si dea demisia ?

Nu vreau sa zic , nici macar sa gandesc ca suntem in post si tin si post pe deasuprea da' .... 251.gif
lookin4cash
Pana nu scapam de jeneral nu vedem noi turneu final... Jale mare!!!
FLEX
Cehii marcheaza in minutul 90 in meciul cu Macedonia pentru 1-0 ... citeva zeci de secunde mai tirziu, fac 2-0 ... s-a dus si jocul rezultatelor!

Puiule, multe multumiri pentru cele 40 de minute magice de la Sevilla, dar vremea ta a cam trecut ... de 10 ani ...
LucVer
QUOTE(luck @ 17 Nov 2004, 19:03)
S-o gandi acum " tata Puiu " sa-si dea demisia ?
*



Stati linistiti ca nu ne face el bucuria asta! 022.gif
Tocmai a declarat la conferinta de presa de dupa meci ca nu are de ce sa-si dea demisia motivand ca or sa mai fie "surprize" in grupa noastra!
La ce s-o fi referit? blink.gif
Ake
QUOTE(LucVer @ 17 Nov 2004, 20:46)
... motivand ca or sa mai fie "surprize" in grupa noastra!
La ce s-o fi referit? blink.gif
*


Poate are niscava informatii ca la un control antidoping o sa gaseasca toata echipa Olandei drogata cu cocaina, cehii mai mult ca sigur o sa aiba vreo inundatie, Macedonia suspendata la cererea grecilor, iar Armeniei sigur o sa-i declare el razboi, ca nu degeaba e general.

edit:
Ienei:"Remiza cu Armenia nu este un eșec, ci un cîștig, avînd în vedere că s-a obținut un punct în deplasare"
Asta face misto sau ce? alcoholic.gif
Valentine
QUOTE(luck @ 17 Nov 2004, 20:03)
S-o gandi acum " tata Puiu " sa-si dea demisia ?
*

Vai, da cum? El saracu' a incropit o echipa in conditii dificile, a fost frig acolo, jucatorii nu erau obisnuiti unii cu altii, aia au avut noroc, arbitrul a fost de vina ... se pot da' multe scuze.

Cert ca am scapat de cupa mondiala si de mutu, da' de tata Puiu' ba! ... mad.gif
Valentine
Revin cu un citat din Adevarul, de fapt apartinand de drept lui Tata Puiu

Iordanescu nu-si da demisia
La conferinta de presa de dupa meci, selectionerul Anghel Iordanescu a declarat ca nu renunta la banca tehnica a Nationalei: "Nu-mi dau demisia. Nu am compromis sansele de calificare ale Nationalei, ele raman identice pentru toate candidatele."

Se pare ca viitorul senator PSD, aplica aceleasi principii PSD-iste care (deocamdata) guverneaza tara si la carma nationalei de fotbal. Rusine Iordanescu! Rusine PSD! Rusine romanilor care ii voteaza! smile.gif (mama ce propagandist sun, da' m-a enervat la culme meciul asta! smile.gif ... )
Marty
Domnilor, va anunt oficial ca de acum incolo, atit cit Puiu Iordanescu mai antreneaza nationala Romaniei la fotbal, voi tine cu adversarele tarii noastre (lucru car el-am facut si azi). Din pacate, va trebui sa renunt la vizionarea meciurilor in acelasi grup cu prietenii mei, nu de alta da-n curind chiar imi iau vreo sticla-n cap.
Ghidioneanu
QUOTE(Marty @ 18 Nov 2004, 00:26)
va trebui sa renunt la vizionarea meciurilor in acelasi grup cu prietenii mei, nu de alta da-n curind chiar imi iau vreo sticla-n cap.
*



Putem bănui ce fel de sticlă vei lua în cap !!! biggrin.gif
Prietenii știu de ce !!! tongue.gif
Vei trece si pe alt tip de bere ?
Valentine
QUOTE(Marty @ 17 Nov 2004, 23:26)
Domnilor, va anunt oficial ca de acum incolo, atit cit Puiu Iordanescu mai antreneaza nationala Romaniei la fotbal, voi tine cu adversarele tarii noastre (lucru car el-am facut si azi). Din pacate, va trebui sa renunt la vizionarea meciurilor in acelasi grup cu prietenii mei, nu de alta da-n curind chiar imi iau vreo sticla-n cap.
*

Eu am inceput de azi ... chiar vroiam sa castige armenii mad.gif numai sa primeasca "cascheta" o lectie! ...

In alta ordine de idei, oricum a primit una grava! Clasamentul grupei arata ca Armenia e pe ultimul loc cu 1p din 5 meciuri (important acel punct) in fata sa fiind pana si echipa Andorrei cu 3p!!

Deci am mancat bataie de la lanterna grupei ...
Marty
Puiu, Puiu, Puiu lasa-neeeeeeeeeeee, lasa-neeeeeeeeeeeee, lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!
Mache
Egalul cu Armenia era previzibil, dupa chinurile din celelalte meciuri. Mie mi-a fost frica in a doua repriza ca armenii ne vor bate. E clar, nu mai pupam calificare. Tactica lu' nea Cașchetă nu da rezultate. Incapatanarea de a juca "construind" in aparare na- facut numai deservicii.

Daca a vazut ca armenii joaca la off-side, de ce nu a schimbat tactica? De ce nu i-a pus pe ai nostri sa suteze de la distanta? Ca portarul camerunez (???) al echipei nationale a Armeniei avea probleme cu prinderea mingilor.

Echipa noastra nationala a aratat ca nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut si ca degeaba ne batem noi cu caramida-n piept, nu meritam sa fim la vreun turneu final.

PS: Echipa Armeniei si-a dorit mai mult victoria!
vv
Vorba carcotasilor: "Nu-mi dau demișia!!"
luxcor
alo spune-ti sarut mana ca nu am pierdut ... si mai ales ganditi-va cum ii vine asta lui bombo care spera in mare victorie a noastra in Armenia ca sa isi mai faca un pic de campanie ... pe cand acum nici macar demisia nu o sa-l lase pe tataie sa si-o dea ca pica prost in campanie ... si pana la urma nu romanica a pierdut acest meci ci psd-ul cu toate lucraturile lor de 2 lei ... bleeeah ... IMI ESTE ASA DE SILA CA AM INCERCAT SI CU LAMAIE SI NU MERGE ... AJUTATI-MA CE SA FAC ...
Marty
QUOTE(luxcor @ 18 Nov 2004, 10:51)
IMI ESTE ASA DE SILA CA AM INCERCAT SI CU LAMAIE SI NU MERGE ... AJUTATI-MA CE SA FAC ...
*


Te inscrii in PSD, ti se face rau de-a binelea, vomiti si pe urma sa vezi ce bine-ti va fi!
luxcor
numai impreuna marty ... numai impreuna ...
costi
vomiti si asa ca daca te si inscrii dai in criza de bila
maddan
Am un singur mesaj pentru tata Puiu: .... ...

Multumesc pentru atentie.
Marty
QUOTE(luxcor @ 18 Nov 2004, 11:18)
numai impreuna marty ... numai impreuna ...
*


Mi-e teama ca n-am cum sa te incurc, dupa cum spuneam si mai demult, eu sunt membru fondator al PDSR, probabil ca m-au trecut automat si-n PSD. Iti dai seama ca n-am cum sa fac o a doua inscriere tot pe numele meu. blush.gif
Flavian
QUOTE(maddan @ 18 Nov 2004, 12:26)
Am un singur mesaj pentru tata Puiu: .... ...

Multumesc pentru atentie.
*



Mesajul corect este: .... .... wacko.gif
Mache
Da' cotizatia ti-ai platit-o?
Marty
QUOTE(Mache @ 18 Nov 2004, 11:37)
Da' cotizatia ti-ai platit-o?
*


Cred ca n-am mai platit cotizatie de prin '96. Da' asta conteaza mai putin, esti trecut in acte p-acolo.
Mache
Pai, daca nu ai cotizatia platita, nu te da afara? unsure.gif Ca, daca au facut-o deja, te poti reintoarce cu luxcor.
luxcor
adica tu ai minim 6 ani de PDSR (PSD) in acte si la ce baiat destept esti nu candidezi ??? Hai mai Marty macar la Ilfov in locul lui Iordanescu ... te rugam noi mult ... nu de altceva dar el are treaba la Nationala radmasa.gif
vv
Pai dupa cum spuneam - cașcheta aduce voturi multe de la comunitatea armenilor. Marty ce aduce? smile.gif
Marty
QUOTE(vv @ 18 Nov 2004, 11:50)
Marty ce aduce? smile.gif
*


Salam fara numar pentru PSD + FUR !!!
costi
cum ce ?
voturile noastre ca nu l-om lasa singur smile.gif
Mache
@Marty

Iti dai seama ca, daca nu ai mai platit cotizatia de atata timp, si esti inca pe listele de contribuabili ai partidului, te da astia la TV, ca pe un mare corupt, pentru evaziune fiscala?
Marty
QUOTE(Mache @ 18 Nov 2004, 11:56)
@Marty

Iti dai seama ca, daca nu ai mai platit cotizatia de atata timp, si esti inca pe listele de contribuabili ai partidului, te da astia la TV, ca pe un mare corupt, pentru evaziune fiscala?
*


Bine zicea cine zicea ca tot PSD-u' e corupt! biggrin.gif
Mache
Pai, acum sunt create toate premisele sa ajungi antrenor la nationala.

Partid... ai. Sustinatori... ai. Fan al unei echipe bucurestene... esti. Licenta de antrenor... iti facem rost. Gata. Sef de barca te facem!
maddan
Eh, cu dictia nu stim cum stai, da' iti putem aranja maxilarele ca sa fi sasait, nici o problema! 04.gif
Mache
O cașchetă! Calificarea noastră pentru o cășchetă!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.