Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la partea electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
daniel_bruma
am si eu o nelamurire...am dacie 1310 din `86...model TLX....a suferit unele modificari...adica a fost adusa cu infatisarea mai spre era noastra, schimbat motorul etc....problema este urmatoarea...cand am luat-o nu avea montat casetofon...asa ca am luat eu unul...nu conteaza modelul....totul bine si frumos....acum...odata cu venirea frigului au inceput sa apara probleme la partea electrica...si anume....in momentul in care reduc viteza...de obicei in intersectii....mi se intrerupe casetofonul...ramane fara curent....intensitatea farurilor scade...de parca as avea lumanari...bateria e noua....are vreo 5 luni...am schimbat releu....am verificat-o in service pe tester din ala special pentru incarcarea bateriei totul OK....CARE ar putea fi problema...ca e iritant de tot...poate fi vreun scurt...sau da undeva la masa????e posibil sa fie cablu de masa de la alternator???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.