Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "Bradul" de la Unirii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
vis-a-vis
Care-ai fost acolo? radmasa.gif


user posted image

user posted image

user posted image
TMihai
Gagica-mea voia sa mergem acolo. Am avut o presimtire ca o sa vina toata turma asa ca mi-am vazut de treaba. Ea s-a dus cat sa se lecuiasca de brazi si luminite pt urmatorii 5 ani a scapat.gif
Muttley
Sa fac ceva sarat si coroziv pe el brad. dry.gif

La 18:30 m-am dus la M Tineretului sa iau trenu' subteran pana-n Romana. Au trecut 4 metrouri, toate ticsite de gugumeti avizi de fieratanii luminate.
Pana la urma am fost nevoit sa merg in sens invers si sa-l iau in sensul dorit de la capat, unde era mai liber.
Nebunie-n masa... wacko.gif

Aseara am fost sa-l vad. E frumusel noaptea. Ziua e penibil.
Alydor
kitch...

Suma respectelor, Alydor
vis-a-vis
QUOTE(TMihai @ 4 Dec 2007, 10:31)
Gagica-mea voia sa mergem acolo. Am avut o presimtire ca o sa vina toata turma asa ca mi-am vazut de treaba. Ea s-a dus cat sa se lecuiasca de brazi si luminite pt urmatorii 5 ani  a scapat.gif
*


Ai lasat-o singura la inghesuiala? nedumerire.gif
tribunul
QUOTE(Alydor @ 4 Dec 2007, 10:33)
kitch...

Suma respectelor, Alydor
*



Corect.
Muttley
De acord cu chiciu'. Ziua. Ca noaptea mai seamana a brad totusi...
FLP
Eu l-am prins sambata noaptea in teste... nu era nimeni ... am auzit ca a fost trafic... dar cand am vazut pozele astea m-am crucit.... sunteti nebuni ba ?
XMihai
QUOTE(vis-a-vis @ 4 Dec 2007, 10:33)
Ai lasat-o singura la inghesuiala? nedumerire.gif
*



era cu a mea biggrin.gif
vis-a-vis
Si am inteles ca s-au intalnit cu a lu' Muttley radmasa.gif




Muttley
Cine ma? x-(
vis-a-vis
Ele...
argon
In cuibusorul de nebunii?
Muttley
Mi-ar fi spus. Eu tot ce-am primit dupa o ora de intarziere a fost un scandal monstru radmasa.gif
XMihai
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Muttley
QUOTE(argon @ 4 Dec 2007, 10:51)


Du-te ma, ca masina e la munca. Un coleg imi zice ca-si face paznicul de lucru-n ea noaptea. Si eu ca sa nu-i ranesc sentimentele colegului m-oftic radmasa.gif
ionutctn
Din nefericire trebuie sa recunosc ca am fost acolo.....lipsa totala de inspiratie din partea mea si a grupului cu care am fost....nu am fost cu masina.....ne-am dus cu metroul...radeti de va prapaditi.....
argon
poti sa arati in prima poza unde esti? 04.gif ala blond din stanga cumva?
vis-a-vis
Nu, aia e una dintre gagicile singure radmasa.gif
ionutctn
Stati ca mai am.......radeti de va prapaditi..... radmasa.gif
Muttley
Eu p-astea le-am primit ieri pe mail nedumerire.gif
TMihai
QUOTE(vis-a-vis @ 4 Dec 2007, 10:33)
Ai lasat-o singura la inghesuiala? nedumerire.gif

Eu unu' nu eram dornic de pipaieli icon_mrgreen.gif

QUOTE(XMihai @ 4 Dec 2007, 10:43)
era cu a mea  biggrin.gif

Macar a fost pe maini bune? huh.gif

QUOTE(Muttley @ 4 Dec 2007, 10:51)
Mi-ar fi spus.

Ca i-a placut bradu'? tongue.gif
XMihai
aia doi care urca printre scarile rulate, zici ca sunt aia de merg cu masinile pe trotuar cand e traficul super aglomerat radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
vis-a-vis
Depasire prin loc nepermis? nedumerire.gif
Muttley
Unu' e argonel, celalalt e var-su' din provincie.
vis-a-vis
Care-i argon, ala care urca munteneste?
Muttley
Nu bre, ala de se tine de banda si se crede la tele-sky...
XMihai
radmasa.gif radmasa.gif
vis-a-vis
E cam puber, vrei sa ne induci in oroare.
Muttley
E cam de secs indefinit radmasa.gif
vis-a-vis
Nebunilor, ati intrat deja la intimitati? naughty.gif
argon
"nebunilor" ? la plural? eu observ ca doar tu cu matli faceti un fel de chat aici, in fine, ma anuntati cand devine amuzant, da?! happy.gif
vis-a-vis
De ce, tu aveai intentii serioase cu Muttley? Ma scuzi ca am intervenit peste/intre voi...
Muttley
QUOTE(argon @ 4 Dec 2007, 11:36)
ma anuntati cand devine amuzant, da?! happy.gif
*


Ia vezi acu'... unsure.gif
vis-a-vis
radmasa.gif
LuluMOB
Nu mă miră porcăria aia de schelă pe post de pom de Căciun.
Dar că s-a dus atâta puhoi de lume să-i vadă Luxtenurile lui Băsescu, asta e nasol de tot.
Orașul ăla e iremediabil pierdut. Care mai puteți, mutați-vă repede de acolo.
TMihai
In Iasi cum e vremea?
Muttley
Sa moara cichinel, ca parca da strechea-n toti cand vine vorba de brad.
Am avut scandal si la munca. In ciuda brazilor postati de firma peste tot ca sa ma-mpiedic eu in ei, duduile din birou vor neaparat s-aiba brad si sub nas. Am avut scandal cu ele, ca ma opuneam, acu' sunt killeru' lu' Rudolf, am distrus spiritul sarbatorilor.
Va zic, suntem slabi ca specie. Daca erau brazi in sectiile de votare acu' doua saptamani era puhoi la urne.
TMihai
Ia-le braduti de masina sa si-i puna sub nas.
LuluMOB
Acum, o să săriți toți bucureștenii pe mine; și sunteți mulți smile.gif . Nu fac nici un apropo la Lăpușneanu.
E bun și patriotismul local. Dar când aud vreun Vadim ridicând în slăvi România scot tot din priză.
În Iași e oleacă mai senin, dar nu cu mult.
Dacă vrei soare, se găsește mai spre vest wink.gif .
argon
QUOTE(lulu_tanase @ 4 Dec 2007, 11:53)
Orașul ăla e iremediabil pierdut. Care mai puteți, mutați-vă repede de acolo.
*




din contra, se duc toti acolo cu precadere din zonele mai sarace ale tarii, ca mustele la c@c@t, sa se "realizeze".
TMihai
Aia din vest n-are brad d'asta
Muttley
Mai este un aspect... Am auzit la radio ca-s cautatori de fier vechi colorati in zona. Multi tare. Si dau de zor tarcoale bradului.

Vreun pronostic pentru cat mai rezista? icon_mrgreen.gif
TMihai
Mai intai tre' sa-l scoata din priza.
Muttley
QUOTE(argon @ 4 Dec 2007, 12:14)
se duc toti acolo cu precadere din zonele mai sarace ale tarii,  ca mustele la c@c@t, sa se "realizeze".
*


De ce ma asteptam? radmasa.gif

Eu nu stiu cum s-ajung la Deva. Stiu ca acolo aveti brad natural, obtinut pe cai genetice, mult mai inalt decat asta. unsure.gif
crintea1949
Dac pe inter am pune aceste becuri, ghirlane, sau chiar pe locul meu asa ar arata ca un pom de iarna. Asta sa fie oare un brad de craciun?
vis-a-vis
QUOTE(argon @ 4 Dec 2007, 12:14)
din contra, se duc toti acolo cu precadere din zonele mai sarace ale tarii,  ca mustele la c@c@t, sa se "realizeze".
*

Cel mai mare adevar pe ziua de azi! aplauze.gif
skija
Haideti ma, dupa ce ca e singurul lucru facut de Videanu ptr. Bucuresti, nici nu-l apreciati. Ce voiati? sa puna 50 de mii de borduri una peste alta in forma de bradulet?
Iar faza cu "se duc toti acolo cu precadere din zonele mai sarace ale tarii, ca mustele la c@c@t, sa se "realizeze"" sunteti invidiosi pe succesele altora... pe faptul ca unii s-au realizat iesind in evidenta prin faptul ca s-au inghesuit la metrou si au respirat transpiratia miilor de moldoveni si olteni veniti sa vada minunea!!! tongue.gif

han_1.6 mpi
haideti fratilor la bucale sa ne sufocam aici cu totii si sa platiti tot salariul pe chirie . e frumos la bucale. veniti ! si repede ca se inchide. am auzit ca se pune taxa din 2008.


am fost sa vad bradul pe la 10 seara si mi s-a parut aglomerat. dar vad ca am fost norocos. era mult mai lejer decat dementa din fotografiile astea.
XMihai
ce zici de olteni acolo? 10412898.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.