Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema WIn XP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
RIon
Nu stiu ce se intampla, din cand in cand, se comporta ciudat - am stiut candva cum se remediaza dar am uitat, so, pls help:

OS WIN XP PRO SP2
Secondary Master TDK Writter
Secondary Slave CDROM Asus
Ambele sunt capabile UDMA
dar din cand in cand, Asus nu vrea din Device Manager decat PIO Only...
Ce sa fac????

Am aplicat metoda cu dezinstalarea cdrom-ului, dar tot nu vrea...
Valentine
Foarte ciudat ... cred ca e de la windowze ... oricum in astfel de cazuri extreme metoda piciorul in unitate se aplica cu succes smile.gif ...
dragOn
Încearcă să te uiți puțin la cabluri înăuntru și apoi dacă nu se întâmplă nimic o reinstalare de win e binevenită!
wink.gif
RIon
Am dezinstalat COntroller-ul IDE, reboot, si acum am putut seta Multi_Word DMA...acum e ok, merge DMA-ul...
Thanx anyway.
Ov
e veche problema, a scris si intr-un chip de ea (ca nici eu nu stiam).

Dupa nustiucat timp, daca citesti cd-uri cu erori, xp-ul iti scade viteza la device-ul cu "problema" punandu-l in PIO only, si poti sa-l treci la loc doar stergand driver-ul de ide. Deci ai facut bine wink.gif
RIon
Eu am incercat candva si mi-a iesit, dar am uitat. E bine de stiut oricum.
sod
oricum, puteai oricand sa suni la suport la MS Romania; nu ca nu ar niste imbecili acolo, dar in atata amar de bani dati pe licenta (cat de 3-4 FuelMax), intra si suportul pentru produs.
RIon
SOD, vad ca ai ajuns Admin...bravo! Lasa-ma cu Fuel Max, oricum eu am SuperFuelMax smile.gif si licenta... e de end romanian user smile.gif
sod
nu am ajuns, m-am pus cat schimb niste lucruri. Nu am nici o intentie sa influentez viata forumului din pozitia asta; el este "copilul" lui alex si alexv si ei sunt singurii admini pe bune. Eu sunt doar janitor-ul de pe server.
GeorgeB
niste adevarate valori cei de la ms romania. sa nu ii intrebati de lucruri mai complicate .... ca o sa primiti un [ ... ] drept raspuns.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.