Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: HANDBAL Romania in semifinale
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Andy_ACS
Cine vrea super tensiune si spectacol sa lase fotbalul si sa se uite la Handbal

Forza Romania!!!

SUNTEM IN SEMIFINALE!!!!!
Bafta!
BAC
Prima batalie cu Franta castigata. Sa i-a si baietii de la fotbal exemplu.

FELICITARI!!
pastrama
Mamaaaa ce meci!!!
La sfarsit nu-mi venea sa cred ca le-am batut! smile.gif
Cocojambo
eram sigur ca o sa castigam iar pe final...
era si tumpu' sa faca si luca ceva in meciul asta, pacat ca i sa jucam iar cu Rusia.... sper sa castigam.
vi_escu
Bravo fetelor! worship.gif
ady85btz
Ele ne fac sa fim manndri ca suntem romani!!
FELICITARI!!
urmeaza un meci f f f f greu cu votcarele
CIPTUNING
Adevarat, trebuie invatat din taria lor psihologica. M-au surprins f. placut prin revenire, puterea de a intoarce scorul, prin lupta contra arbitrilor si o unui robot de portar. La fotbal (cel autohton) nu vezi asa ceva. Felicitari, toti romanii ar trebui sa gandeasca la fel!!!!! De s-ar face mereu dreptate la fel ca aseara....Succes in continuare!
Marius97fer
ma bucur ca abia acum au inceput si ziarele de sport sa scrie cate ceva de handbal.

avem echipa, avem valoare....

campioni tati, campioni!!!!
Andy_ACS
Meciul de aseara a fost SUPERB - rasturnasi de situatie, la pauza eram condusi cu 6 goluri!! spre finalul timpului regulamentar am scapat ca pri urechile acului cand Hutupan a scos un sut cu cateva secunde inainte de final.
Am urmarit prelungirle cu sufletul la gura smile.gif

Mult succes impotriva Rusiei, abia astept sa vad finala.

Bafta!
body
Bafta multa , am vazut meciul , de infarct nu altceva.
Como
In ce hal si-au batut joc arbitrii...
dispeceru
io m-am rugat tot meciu sa nu ma sune nevasta sa ma duc s-o iau de la munca biggrin.gif ...si pana la urma m-am trezit cu ea la usa 124.gif . apoi ne-am uitat amandoi cu sufletul la gura la prelungirile partidei si ......BRAVO ROMANIA !!! bafta-n semifinale cu rusia !
FireChief
ce meci...
am fost extrem de incordat ,tensiunea plutea in aer,dezamagit la inceputul partidei,increzator dupa pauza,sperind ca nebunul spre final,murind la ultimul atac al frantuzoaicelor si inviind la parada lui hutupan...tremurind si murind la atacurile lor si murind si inviind la atacurile noastre
a fost o nebunie de meci
BRAVO ROMANIA!!!
Alexu7
super meci !
am fost extrem de incantat de tensiunea cu care traia comentatorul meciul tongue.gif
St
Maine e semifinala? Daca stiti cumva la ce ora...
Andy_ACS
Partida de sambata, dintre campioanele si vicecampioanele mondiale „in exercitiu”, va debuta la ora 16.00 (ora Romaniei). Cealalta semifinala, Norvegia-Germania, a fost programata cu incepere de la ora 18.30, ordinea fiind stabilita la cererea posturilor de televiziune ce vor transmite partida.

Forza ROMANIA!!!
Cocojambo
Moama ce au mai scris ziarele.... tara de prosti ce suntem, nici valorile nu stim sa le recunastem...... au scris si aia 2-3 pagini, daca au scris si p-alea... in restu numa origofrenu (nici nu stiu daca am scris corect de nervi) ala de gigi si dica fotbalistu lu' peste....

cand s-a calificat steaua in cl ziare intregi.... acuma vax, la fel si cand au iesit vice-campioane acum 2 ani.

ce jurnalisti ce k k o avem 022.gif 166.gif gun3.gif


oricum, Hai Romania

ce naspa ca sunt la munca la ora aia sad.gif
Jack Daniel's
Se pare ca am dat de dracu' , Rusia conduce cu 10 goluri. sad.gif
Arhimede
Sa-mi explice si mie cineva cum poti sa spui ca antrenor...Luam aur!!! si sa nu-ti dai seama ca jucatoarele sunt foarte obosite.


E penibil.
Marius97fer
de multe ori, este mai important ceea ce crezi decat ceea ce poti. asta te mobilizeaza psihic. rusia are o echipa puternica dar cred ca puteam castiga. am pierdut psihic in primul rand.

e bine si atat. sa speram ca luam bronzul maine.
si o sa imi dai dreptate ca nu atat oboseala fizica cat psihicul slab ne-au facut sa pierdem azi.
Arhimede
Si psihicul se clatina cand iti tremura picioarele, de oboseala.
Andy_ACS
Concluziile mele:
1. Romania a jucat foarte slab
2. O echipa joaca atat cat e lasata de adversar
3. Rusia a fost mai buna (cel putin azi)
4. Sa nu uitam bucuria pe care fetele ne-au adus-o la meciul cu Franta
5. Nu are sens sa le sarim in cap, asta e. Ca stelist imi amintesc episodul Middlesbrough, asa ca se poate si mai rau
6. Nu are rost sa gasim scuze de genul "oboseala" - asta e valabil si pentru celelalte echipe
7. Mult succes maine in finala mica
8. Eu nu pot sa fiu dezamagit de echipa noastra, fetele au vrut dar azi atat au putut

Forza Romania!!!
Cocojambo
sa vedem maine cu germanica......

asta mergem mai departe nu e capat de tara sad.gif
prody
Handbalul feminin produce mai multe batai de inima decat al mai al dracu' film de groaza!
Si promisesem mai demult ca nu ma mai uit in veci la handbal feminin...
dispeceru
in sport suntem cea mai handicapata natie ! sad.gif
Mirciulik
argumenteaza.....
dispeceru
mai uite-te si tu la meciurile din sport ale romanilor.
Cocojambo
ma nu stiu dar noi nu putem sa avem spiritul ala de luptator pana la capat?
cum ne vedem putin cu sacii in caruta cum gata ne lasam pe o ureche.... pacat de ele ca au valoare.

si tadici e de vina, degeaba acuza arbitrajul, dar in toata tara nu gasea o extrema stanga in afara de fetita aia? joaca bine dar era iesita din mana pur si simplu, daca ar fi marcat golul in finalul meciului acum aveam locul 3.... numai otlchim are jucatoare in tara asta sau cum?
Victoras2001
Felicit fetele! Mai tinere, mai neexperimentate. Am maturat pe jos cu Ungaria si Franta. Daca azi Ungaria batea Spania, eram in semifinale, indiferent de rezultatul Norvegia-Romania. Oricum, bravo lor! Norvegia nu poate fi batuta zilele astea. biggrin.gif Noi eram a doua favorita a caselor de pariuri la titlul de Campioana Europeana.
Din pacate am facut un 37-31. Din fericire, Norvegia n-a facut sub 18 goluri decat cu Romania!!! OK. Norvegia e mai buna decat Romania. In acest moment e un fel de AC Milan-Steaua. Dar uitati-va la rezultatele Romaniei si la jucatoarele din lot.
Bravo voua!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.