Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am facut praf rama de plastic din portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Aldor
.. sub hayon rama aia de plastic din stanga si dreapta in portbagaj care tine chestia aia pe care vin montate boxele (care se poate ridica). Habar n-am cum ii zice. Nu am gasit o poza cu un portbagaj de nova sa va arat. M-ar interesa sa stiu daca se poate cumpara asa ceva de undeva.. nu cred ca se poate lipi cu superglu plasticul si sa tina.
C a t a l i n
Caută una de SuperNova, e ceva mai stabilă...
Vlady
Nu prea cred ca ai sanse sa o gasesti noua in magazine...poti incerca pe la dezmembrari;cum ai reusit sa o spargi?
Aldor
Cam acolo vine chestia de care zic.. nu am gasit o poza mai buna

Catalin - se poate cumpara la magazin asa ceva?

19 Dec 2007, 19:42:
QUOTE(Vlady @ 19 Dec 2007, 19:39)
Nu prea cred ca ai sanse sa o gasesti noua in magazine...poti incerca pe la dezmembrari;cum ai reusit sa o spargi?
*



S-a asezat un vecin cu cotul pe ea cand incercam sa bagam ceva mai voluminos in portbagaj. Era deja crapat in cateva locuri cand cumparasem masina.

Deci numai la dezmembrari daca gasesc?
apollo
super nova.

pe topicul la DSN , am citit cum baietii au pus si de solenza.
Aldor
QUOTE(apollo @ 19 Dec 2007, 20:07)
super nova.

pe topicul la DSN , am citit cum baietii au pus si de solenza.
*



Deci sa inteleg ca se gaseste in comert?
apollo
da biggrin.gif
C a t a l i n
Îi poți spune poliță, etajeră... smile.gif
Aldor
Trebuie facute ceva modificari la montare sau se potriveste perfect?
Acum o sa fiu chiar plictisitor, dar aveti idee cam cat costa una de supernova?
klaus
Poate ar merge reparata (nu foarte estetic totusi) cu platband de aluminiu prins in pop-nituri, sau cu bucati de plastic de intarire tot asa prinse cu pop-nituri.
Aldor
Daca s-ar fi rupt numai in doua, dar e rupta in doua - trei bucati mai mari si cateva mici. E chiar varza-varza smile.gif
apollo
Klaus, cred ca merg adaptate cele de SH.adica cele de opel astra caravan si vw passat break.

e mai frumos modelul , cu acea bucata de imitatie de piele care se strange smile.gif

Aldor, de care hayon ai?
Aldor
QUOTE(apollo @ 19 Dec 2007, 21:41)
Aldor, de care hayon ai?
*



Pai cate feluri sunt? Am Nova GT din 98.
E drept ca e mai frumos modelul cu bucata aia de piele care se strange, dar unde pun atunci boxele din spate? smile.gif am 4 ...
C a t a l i n
Sunt 2, modelul vechi cu lunetă bombată, și cel nou, identic cu SN...
Aldor
Nu e luneta bombata.
Georginho
Recomand de SLZ. E cea mai rezistenta. Cu unele modificari reusesti s-o pui si chiar mertita. Cauta in magazin si o sa vezi diferenta!
Aldor
Cred ca ramane dupa sarbatori, n-are rost sa caut prin magazine pana nu am fonduri.

Aseara am adunat toate piese din portbagaj si le-am lipit cu Moment, mi-a luat vreo 2 ore. Ca sa fie mai rezistent, de-a lungul crapaturilor am lipit niste bucati de plastic negru, taiate potrivit. A iesit destul de bine, acum ramane de vazut daca rezista dupa ce-l montez la loc in portbagaj. Asta asa, ca o solutie temporara. Mai ramane de vazut cum o sa rezolv cu boxele ca s-au smuls firele din toate 4..
Aldor
am montat inapoi polița aia, asa reparata, lipita si se pare ca am facut treaba buna ca abia se vad lipiturile si nu da semne ca ar ceda
deocamdata ramane asa, apoi mai vedem la anul..
Smart_CaLeDONis
dar o etajera de aia de plastic pt dacie break are idee cineva cam cat costa?sad.gif help help help!
petre_andreiv
Salut, tin minte ca am vazut prin iasi etajera pentru nova/snova, era in jur de 60 de lei poate chiar mai mult
Smart_CaLeDONis
sad.gif la dezmembrari in sv nu am gasit....dar asa se cheama?etajera? ca pe site am dat search si nu am gasit nimica... si poate are alta denumire?
gti98
Pt Nova: in Iasi, la Racemi (langa bazar) vreo 69ron BUCATA (daca mai au) Mai bine incearca de altceva (SH - dezmembrare de straina sau mai sigur DSN sau SOL ca au aceeasi dimensiune)
Bafta!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.