Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CASCO la 1310&Co.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
tzepesch
salut...

cand mi-am facut masina, acum un an juma, la Automecanica, str. Cutitul de Argint arata ca de fabrica.

mecanica la meseriasul propriu si mergea struna... dar avui ceva patanii de atunci incoace si mi se puse pata de casco. taicamiu are una mai pricopsita si cand a troznit-o rau in fata a stat cu mainile in san si s-a reparat.

so, vreau si eu biggrin.gif


merita??? unde s-ar putea face?
CriSTI68
daca nu te grabesti oferta mea dar dupa anul nou este de 3-4 mil pe tot anul 2008 in 2 rate de plata suma asigurata a masinii in funtie de constatare si calcurare valoare+accesorii
Supapa_jR
vrei sa zici ca poti face casco pt auto vechi si foarte vechi? smile.gif pt moto nu te bagi?
CriSTI68
QUOTE(Supapa_jR @ 21 Dec 2007, 19:13)
vrei sa zici ca poti face casco pt auto vechi si foarte vechi? smile.gif pt moto nu te bagi?
*



revin cu o modificare, pretul per an depinde de valoarea asigurata a masini de exemplu la 1310 L 1998 a mea am asigurata suma de 1500 Euro Valoarea masinii + 205 E dotarie electronice optionale (senzori parcare, alarma, inchdere electronica, MP3, 4 boxe, detector radar) iar suma per an la casco ma costat 400 ron in 2 rate per tot anul 2008

21 Dec 2007, 19:16:
QUOTE(Supapa_jR @ 21 Dec 2007, 19:13)
vrei sa zici ca poti face casco pt auto vechi si foarte vechi? smile.gif pt moto nu te bagi?
*



ma ai pe mess vorbim despre dupa anul nou cand incepe agentul meu serviciul smile.gif
sorin1983
domnule ia arunca mai multe detalii ca m-ai facut curios smile.gif)
CriSTI68
deci

masina in pricina trebuie sa respecte:

1.Stare fizica acceptabila (fara ruginituri vizibile si/sau avansate)
2.Interiorul acceptabil
3.Seriile motor - sasiu sa corespunda conform cartii de identitate al masinii

agentul de constatare si calculare al asigurarii casco tine foarte mult la aspect, cu cat masina arata mai bine, fie ea si dacie cu atat mai multi bani pe asigurare ofera, eu am ramas cascat ca a asigurat rapandula mea cu 1750 E icon_mrgreen.gif

se verifica seriile masinii, se verifica exteriorul si interiorul, dotarile optionale montate pe masina, se pozeaza se da copii dupa acte se achita si gata biggrin.gif
the fast and furious


400 Ron cam mult , la ce asigurator?
Eu la Dacia 1310 L 1999 , fara nici un fel de dotare suplimentara am achitat la Asirom 250 in 4 rate cu VA la 1500 Euro, fara fransize aplicate si alte impedimente de ordin financiar.
maryus_83
Dacia mea e asigurata la 2500 E la Asirom. Platesc 350 Ron/an.
sorin1983
dar una din 94 o mai asigura cineva? sau doar ma asigura toti ca n-am nici o sansa decat remat? smile.gif)
horiabogdan
Adica se poate asigura o daciuta din 1985 daca arata bine sau chiar foarte bine( o sa o bag in reparatii cat de curand)?
Daca se poate ar fi minunat!!!!
maryus_83
Orice masina se poate asigura. Treaba e daca merita prima de asigurare.
the fast and furious


Pentru cei care au patit-o , din pacate cum e ? :

Daca faci accident cu daune de 2000 Ron la Dacie asigurata la 1500 Euro se ploateste full sau se calculeaza despagubirea in functie de anu masinii. grad de uzura & co?
Am patit la a mea intre 2 Asigurari Casco sa fac accident frontal pt ca un cretin nu a acordat prioritate. Masina a necesitat schimbare aripi + contraaripi + capota + masca si grila fata + radiator si spoiler ( mai putin farurile care pan la urma au mers ) ca deeh si-a bagat si rugina nasu pe acolo si s-au imprastiat toate.
Costuri: 20 mil manopera service ( vopsit in mare parte + piese : radiator
+ spoiler, semnale far)
5 milioane tablele
2,5 mil sudat si montat la ne-a mecanicu din coltu strazii
Total: 27,5 milioane din care val suportata de Astra Asigurari pt masina
16 mil.
Masina a fost facuta pe RCA si restu de bani de la mine ( sau dute si judecate cu cretinu care a provocat totu ).
Pan la urma cu Casco as putea scapa de asa ceva sau nu?
maryus_83
Da. Nu te costa nimic daca o faceai pe casco.
SYL
NU se poate face casco la o masina mai veche de 10 ani, decat daca masian avea deja casco si se prelungeste vechiul contract !
Alexito
uite unu destept...nu se poate face casco la o masina mai veche de 10 ani...asta asa este ...BRAVO
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.