Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sezonul de reduceri din ianuarie in Germania
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
router
Am inteles ca la ei a doua periaoda de reduceri este in ianuarie si este data de lege.

Stie cineva in ianuarie 2008 cand incepe sezonul de reduceri in magazinele din Germania?

Multumesc
Clodius
A inceput deja, din decembrie si tine cam pana pe 7 ianuarie
amsterdam
cred ca in ianuarie dar nu sunt sigur

daca aflu altceva iti dau pm ohmy.gif 053.gif
router
QUOTE(Clodius @ 27 Dec 2007, 21:26)
A inceput deja, din decembrie si tine cam pana pe 7 ianuarie
*




Eu vorbeam de a doua perioada de reduceri care incepe in ianuarie.

Acea perioada nu stiu cand incepe.
carlo
In zona unde locuiesc eu reducerile au inceput pe 27 decembrie.Este redusa imbracamintea (foarte mult!) si articolele pentru Craciun.Va mai urma un val pe la mijlocul lunii ianuarie.
PS. Daca aveti drum spre Frankfurt intrati la "Wertheim Village",este un Outlet Shopping City pe autobanda A3,la aproximativ 30-35 km dupa Würzburg.
Clodius
Mai este un outlet si la Metzingen, la vreo 70 km de Stuttgart si sa nu uitam in Austria, la 30 km de Viena, Parndorf.
In Parndorf cand am fost dupa Craciun, cred ca puteai auzi decat 2 limbi germana si romana smile.gif
Am inteles ca mai este un astfel de outlet si in Budapesta, undeva pe centura M0 daca poti sa-i zici asa...
Dar hai ca sunt off topic... spor la cumparaturi
BiGBearRO
ca ai adus vorba de Pandorf, cum sunt preturile? vreau sa dau o fuga peste o saptamana si sa stiu la ce ma astept, merci
Clodius
Super reduceri, preturi f bune cum n-ai sa gasesti vreodata in Romania.
Ca sa-ti dau cateva exemple: camasi intre 10- 30 euro (cel putin de la Tom Taylor), pantaloni 20-30 euro, tricouri 5-20 euro, pulovere 15-50 euro samd. Sa nu te astepti sa gasesti peste tot aceste preturi. Depinde f mult prin ce magazine intri si ce pretentii ai.
Una peste alta, eu am fost f multumit de ce am gasit pe acolo.

PS Ai sa auzi f des limba romana pe acolo.
Bafta la cumparaturi
BiGBearRO
ok, merci, recomanzi ceva magazine prin care ai fost
Clodius
Depinde de ce-ti doresti. Eu am fost la s.Oliver, Mexx, Pierre Cardin samd. Am luat toate magazinele la rand
bulan
QUOTE(router @ 25 Dec 2007, 00:42)
Stie cineva in ianuarie 2008 cand incepe sezonul de reduceri in magazinele din Germania?
Multumesc
*


Noi le spunem "reduceri".Ei le spun "lichidari de stocuri".
Daca ati vedea niste facturi ale producatorilor cu pretul la poarta fabricii v-ar veni sa-i strangeti de gat pe astia care fac reduceri.
PS:Daca il rog pe producator sa imi dea si mie o ceva cu 10 euro din marfa pe care o incarca la mine in camion cu pretul 0,99 euro bucata imi rade in nas si imi recomanda sa iau ce ma pasioneaza din camion ca la descarcat voi plati bucata lipsa poate si cu 49,99 euro.
LuluMOB
Adevărat grăiești.
sqryn
in germania si in austria din cate stiu in ultimii ani nu mai e reglementat prin lege sezonul de reduceri, fiecare magazin stabileste cand vrea o oferta de lichidare de stoc. in general sezonul incepe de la mijlocul/sfarsitul lui ianuarie dar cele mai ok preturi la articolele de iarna le vei gasi la sfarsitul lui februarie (se fac reduceri la reduceri)
traffictours
Dupa parerea si experienta mea, outlet-urile astea sunt bune daca treci pe acolo, pe langa ele(e adevarat multe sunt cu acces direct din autostrada), daca te duci special pana la ele, s-ar putea sa nu fie rentabil, cateodata gasesti ceva ce te intereseaza, cateodata nu, unele articole sunt in pas cu moda altele sunt stocurile stocurilor, ca sa zic asa...una peste alta, nu e rau sa treci pe acolo cand ai drum pe langa ele...
Mutzunache
In Parndorf reduceri 30-70% incepand cu 14.01 pana pe 25.01.
daciafan
QUOTE(traffictours @ 6 Jan 2008, 17:39)
Dupa parerea si experienta mea, outlet-urile astea sunt bune daca treci pe acolo, pe langa ele(e adevarat multe sunt cu acces direct din autostrada), daca te duci special pana la ele, s-ar putea sa nu fie rentabil, cateodata gasesti ceva ce te intereseaza, cateodata nu, unele articole sunt in pas cu moda altele sunt stocurile stocurilor, ca sa zic asa...una peste alta, nu e rau sa treci pe acolo cand ai drum pe langa ele...
*


subscriu
radioman
Parndorf smile.gif ... smile.gif Asa e mereu acolo...marketing pur, dar du-te sa vezi cum sta treaba la fata locului, reduceri sunt dar, de la preturi astronomice la preturi mari.. cool.gif
Clodius
router, tocmai am vazut la stiri: sezonul de reduceri a inceput, in toata Europa, si tine pana la sfarsitul lui februarie. Asa ca spor la cumparaturi.
Bitu
Ceva noutati pentru inceputul lui 2010?

Cine ne poate spune cand incep reducerile la Parndorf, SCS, sau pe unde or mai fi ele?

Merita sa ne cuplam 2-3 amici cu o masina sa facem atata cale?

Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.