Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce reglementari are un ATV?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
BV99
As vrea sa stiu cam ce restrictii exista pentru un ATV, adica daca trebuie neaparat permis categoria A, trebuie sa porti casca, daca are un numar de locuri specificat?
Chestii generale. Merci!

La sugestia lui Marty, ATV- este "motocicleta " cu 4 roti pentru orice fel de teren (asa suna numele in engleza)
Marty
And ATV stands for..... ?
asarban
AutoTrabantVerde!
Manuel
ATV= All Terrain Vehicule wink.gif

Si cred ca se supune acelorasi reglementari ca si o motocicleta - adica A-ul si casca peste 50 cc
asarban
Adica motocicleta d'aia pe 4 roti?
BV99
despre motocicleta aia e vorba, totusi cu B1-ul se conduc alea gen "masina de la cofetarie" cu trei roti , si atunci ar putea si astea sa intre la B. Stie cineva exact cum e?
Manuel
Masina aia de cofetarie are totusi cabina, de asta se conduce cu B1. Pentru aia nu-ti trebe nici casca.
Ake
Intreaba la politie. Eventual la Politia Constanta, ca am vazut pe litoral trasnai de-alea cu insemne de politie.
Marius
Hai sa ma dau si yo mare... biggrin.gif (ala cu ochelari de soare din poza) smile.gif

Detaliile vin de la persoana care se ocupa cu inchirierea acestora la Corbeanca (poza-stanga) si sunt urmatoarele: necesita permis categoria B si purtatul castii obligatoriu; necesita inmatriculare. Mai multe nu stiu ca nu m-a interesat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.