Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Geamuri electice
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Eu Alex
vreau sa-mi pun si yo pe a mea nova geamuri electrice,stie cineva ce macara s-ar potrivi si cam la ce pret ar fi???
Are careva poze?sunt greu de montat?
variable_dynamics
Alex, foloseste cu incredere functia SEARCH. Vad ca ai GTi din 2000.
Iti dau un hint:nu numai bordul si fetele de usi sunt ca la SuperNova wink.gif Ci si usile in sine. Desi ma indoiesc profund ca nu s-a discutat si pe forumul de Nova...Incearca sa dai SEARCH si pe forumul de SuperNova.

Numai bine.

Sarbatori Fericite!
Eu Alex
merci mult!!!!
la asta nu m-am gandit cu SN
Sarbatori fericite si tie si un an nou plin de bucurii,fericire,sanatate si impliniri!!!!!!
La Cat Mai Putine Probleme Cu Novele Noastre!!!!!!
LA MULTI ANI!!!!!!
(valabil pt toti cei ce citesc!!) party.gif pupi.gif cheers.gif
RIon
Ia legatura cu userul SYL, el si-a montat wink.gif
kojakk1984
Nu te supara dar pt o nova din 99' carburator? stiicumva se potrivesc geamurile electrice de SN? merci mult
spiridon
DSN nu a avut geamuri electrice din fabrica, se gasea un kit de la o firma din Timisoara.
Dar Renault s-a gindit ca romanii evolueaza si pe Solentza s-au pus geamuri electrice.
Cum portiera (partea metalica) este identica la Nova, DSN, Solentza cu +- modificari de prindere a fetelor de usi, trageti concluzia.
EU am DSN si am geamuri electrice de mai bine de un an (macarale de SLZ) si merg excelent.
Macaralele electrice de SLZ sunt cam la 125-130 roni, buton 25 roni, papucei 1 ron si fir de vreo 5 roni, restul manopera.

Paul Gabriel
nu stii macaralele de slz mergi si pe nova? si aprox 130 ron is pt amandoua usi? sau numa una?
mmi&g
Eu am luat motorasele de la un fiat suermirafiori al unui prieten care vroia sa o duca la dezmembrari si am reusit sa montez unu pe partea soferului.Vreau sa merg cu unu macar o luna sa vad daca rezista ca totusi are peste 20 ani si poate montez si pe partea cealalta.Ce-i drept e cam lent,dar nu foarte.
Cu vointa cred ca se poate face orice la masina asta
smecheras
am vazut pe o nova tgi geamuri electrice
omu zicea ca sunt din fabrica dar cred ca se referea ca sunt puse la pitesti
merg greu rau...rau de tot...si in plus...la sofer mai da rateuri si cade geamu
nu cred ca se merita puse pe aceasta masina
mai buna e clasica manivela...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.